Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam. Forumowicze, czy są tu osoby mające rekuperacje? Czy to normalne ze rekupertor przy -6 na dworze ,średnia temperaturą w domu 18 (chlodniejsza piwnica) wpuszcza do domu 0,7 stopnia. Bo coś mi tu nie pasuje. Rekuperator Frapol onyx dream 550. Chyba ze ktoś wie o jakimś fajnym forum. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forumowicze, czy są tu osoby mające rekuperacje? Czy to normalne ze rekupertor przy -6 na dworze ,średnia temperaturą w domu 18 (chlodniejsza piwnica) wpuszcza do domu 0,7 stopnia. Bo coś mi tu nie pasuje. Rekuperator Frapol onyx dream 550. Chyba ze ktoś wie o jakimś fajnym forum. ...

 

Pomyliłeś Waćpan wątki;-)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244652-Rekuperator-Frapol-Onyx-SKY-250-problem-z-odzyskiem-ciepla&highlight=Frapol+Onyx

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?243705-Rekuperator-Frapol-Onyx-Dream-200-problem&highlight=Frapol+Onyx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady odnośnie elektryki :D elektryka już skończona. Główne zabezpieczenie to B25. Przydział mam 14 KW. Elektryk w skrzynce rozdzielczej wsadził mi bezpiecznik 3 fazowy B20 i kablem 5x4 pociągniety do kotłowni dla pompy. Nic oprócz pompy pod ten kabel nie będzie podłączane. Chciałbym troszkę zaoszczędzić i się zastanawiam czy panasonic 9 KW SDC 1 faza będzie okej dla tego zabezpieczenia , czy jednak muszę doinwestować do pompy 3 fazowej. Pomóżcie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady odnośnie elektryki :D elektryka już skończona. Główne zabezpieczenie to B25. Przydział mam 14 KW. Elektryk w skrzynce rozdzielczej wsadził mi bezpiecznik 3 fazowy B20 i kablem 5x4 pociągniety do kotłowni dla pompy. Nic oprócz pompy pod ten kabel nie będzie podłączane. Chciałbym troszkę zaoszczędzić i się zastanawiam czy panasonic 9 KW SDC 1 faza będzie okej dla tego zabezpieczenia , czy jednak muszę doinwestować do pompy 3 fazowej. Pomóżcie:)

 

Kabel i zabezpieczenie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@MIANEK OZC się robi .

Za małe grubości styropianu, stosuj o współczynniku 0,03.

Poproś o symulacyjne obliczenia dla różnych grubości.

Izolacja budynku, to podstawa.

Grubość wylewki betonowej ma duże znaczenie przy korzystaniu z T2.

 

co do gr elewacji mogę pomyśleć o 20 cm grafitu 0,31 ale musze wypytać majstra ile to zwiększy koszt, no i się boje, że przy 20 cm już okna bedą trochę schowane za bardzo a nie miałem kasy na wstawianie okien w warstwie ocieplenia. co do stropu narazie będzie 15 cm 0,31 a później jak kasa pozwoli to dołoże warstwę. co do wylewki... albo styro albo wylewka. mam do zagospodarowania na styro i wylewke jakieś 23-24 cm. myślałem aby wylewki betonowej mieć te 8-9 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gr elewacji mogę pomyśleć o 20 cm grafitu 0,31 ale musze wypytać majstra ile to zwiększy koszt, no i się boje, że przy 20 cm już okna bedą trochę schowane za bardzo a nie miałem kasy na wstawianie okien w warstwie ocieplenia. co do stropu narazie będzie 15 cm 0,31 a później jak kasa pozwoli to dołoże warstwę. co do wylewki... albo styro albo wylewka. mam do zagospodarowania na styro i wylewke jakieś 23-24 cm. myślałem aby wylewki betonowej mieć te 8-9 cm

 

Trochę nie w temacie Panasa, ale..

U siebie mam 20cm 0,38 białego z frezem. Okna wcale nie wyglądają jak w bunkrze, dziś dałbym taki sam, ale grafit. Koszt wcale nie jakiś kosmiczny.

Podłoga u mnie 15 styro+7 cm wylewki. Dziś dałbym 2x5-6cm styropianu na przekładkę, a grubszą wylewkę(min. 10cm) kosztem cieńszej warstwy na podłodze. Kolega powyżej ma rację, dla 2T 7 cm to za mała akumulacja i ok. godz.16-17 zaczyna być mniej komfortowo. CNC fajnie to opisał w swoim poradniku.

Edytowane przez marcin.sto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc tutaj proszę o wyjaśnienia i wyrozumiałość dla laika.

Porównuję dwie pompy tej samej firmy, jedna monoblok druga split. Obydwie u tego samego oferenta, a ceny różne. Dodatkowo ta tańsza, ma wedle tabelki lepsze parametry COP. Ja widzicie, różnica w cenie znacząca. Pomoże mi ktoś to zrozumieć? Być może będę musiał mieć PCPW a nie chcę się na coś dziwnego naciąć ;/

http://allegro.pl/oxy-pompa-powietrze-woda-kit-adc5he5-5kw-montaz-i7089237771.html droższa

http://allegro.pl/oxy-pompa-powietrze-woda-kit-mdc05f3e5-5kw-montaz-i7089320973.html tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
co do gr elewacji mogę pomyśleć o 20 cm grafitu 0,31 ale musze wypytać majstra ile to zwiększy koszt, no i się boje, że przy 20 cm już okna bedą trochę schowane za bardzo a nie miałem kasy na wstawianie okien w warstwie ocieplenia. co do stropu narazie będzie 15 cm 0,31 a później jak kasa pozwoli to dołoże warstwę. co do wylewki... albo styro albo wylewka. mam do zagospodarowania na styro i wylewke jakieś 23-24 cm. myślałem aby wylewki betonowej mieć te 8-9 cm

Mam 20cm grafitu,okna wysunięte 3cm poza ścianę w warstwę izolacji bez żadnych kotew.

1635b297ea31240b.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc tutaj proszę o wyjaśnienia i wyrozumiałość dla laika.

Porównuję dwie pompy tej samej firmy, jedna monoblok druga split. Obydwie u tego samego oferenta, a ceny różne. Dodatkowo ta tańsza, ma wedle tabelki lepsze parametry COP. Ja widzicie, różnica w cenie znacząca. Pomoże mi ktoś to zrozumieć? Być może będę musiał mieć PCPW a nie chcę się na coś dziwnego naciąć ;/

http://allegro.pl/oxy-pompa-powietrze-woda-kit-adc5he5-5kw-montaz-i7089237771.html droższa

http://allegro.pl/oxy-pompa-powietrze-woda-kit-mdc05f3e5-5kw-montaz-i7089320973.html tańsza

 

Rozważasz oferty na pompy z serii F już niedostępne, Panasonic. teraz jest seria H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, pomijając fakt dostępności..czy nowa seria też ma taki rozrzut cenowy pomiędzy splitem a mono, czy to tylko spowodowane wyprzedażą starej ?

 

Porównujesz splita tgzw. lodówkę ze zintergrowanym zbiornikiem, dlatego jest drożej, normalnie jak porównałbyś wersję monoblock bez zbiornika to będzie droższa niż zwykły split.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytajnick pamiętaj iż koszt z aukcji to nie wszystko. Dolicz do tej ceny jeszcze z 3 - 5K . Złączki, kolanka, zawory, zawór trójdrożny, naczynie przeponowe, zasobnik i parę jeszcze dupereli które są potrzebne nie są w to wliczone. Oczywiście nie mówię o lodówce bo tam kilka elementów z listy już jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Obecnie jesteśmy na etapie SSZ i jako główne źródło ciepła w domu wybraliśmy Pompę ciepła powietrz/woda z Panasonica.

Dostałam wycenę na kilka modeli i chciałabym się was doradzić która byłaby odpowiednia dla naszego zapotrzebowania. OZC mieliśmy obliczany przez kolegę hajnela. Przy niewielkich zmianach w dociepleniu budynku wyszło obciążenie cieplne budynku wychodzi na poziomie 4,9-5kW, a roczne zapotrzebowanie na ciepło 8 300 kWh. Dom będzie miał rekuperację i podłogówkę po całości. Pompa ma być też do CWU. Powierzchnia użytkowa to160m.

 

1. Czy wycena jest ok? i na co mam zwrócić uwagę, czy jakieś negocjacje cen wchodzą w grę?.

2. O co mogłabym zapytać firmę która będzie instalować nam pompę?

3. Jak to jest z tę generacją H?, pod jakimi względami jest lepsza od F i jakie ma wady.

 

Ponżej wyceny:

 

Pompa ciepła Panasonic Aquarea

Generacja H

NOWOŚĆ - 2016

Typ SDC Grzanie - Chłodzenie

1-fazowa 9 kW

Sprężarka Inverterowa

nr kat. WH-UD09HE5 / WH-SDC09H3E5

Dodatkowa grzałka wspomagająca 3 kW

Przewód przyłączeniowy nr 1:

3x 4 mm2

zabezpieczony S302 B25A

Przewód przyłączeniowy nr 2:

3x 4 mm2

zabezpieczony S302 B25A

Montaż pompy ciepła

- podłączenie instalacji freonowej do 5 mb

(powyżej tej długości obowiązuje dopłata 65 zł

netto za każdy mb)

- Rury i kształtki Al-Pex oraz PP

- Izolacja kauczukowa

- Podłączenia do przygotowanej wcześniej instalacji

hydraulicznej oraz elektrycznej

- Uruchomienie urządzenia

Zasobnik CWU do Pomp Ciepła

Sunex FISH 200 S15

- Nr kat. 518 512 020

- Pojemność zasobnika netto - 200 litrów

- Zwiększona wymiania ciepła - wężownica 2 m2

- Pojemność wężownicy 12,3 dm3

- Zasobnik emaliowany pionowy

- Izolacja - Pianka Poliuretanowa 50 mm

- Waga brutto 92 kg

- Gwarancja 48 miesięcy

Montaż zasobnika CWU

- Grupa bezpieczeństwa + naczynie CWU

- Odpowietrzniki + śrubunki

- Rury i kształtki Al-Pex

- Zawory

- Izolacja kauczukowa

- Podłączenia do przygotowanej wcześniej instalacji

hydraulicznej oraz elektrycznej

- Uruchomienie

Zawór trójdrogowy przełączający CO i CWU

Honeywell DN1

Stojak spawany ocynkowany i malowany

proszkowo pod jednostkę zewnętrzną pompy ciepła

Fundament pod stojak po stronie Inwestora

Adapter internetowy Smart Cloud- dla naszych

klientów montujemy bez dodatkowych kosztów.

Producent - Panasonic

Zapewnia możliwość sterowania pompą ciepła

przez internet oraz zapewnia zdalny dostęp

serwisowi do danych z urządzenia

Cena katalogowa - 1266 zł netto

Suma netto w PLN 23.410,00

8% VAT od 23.410,00

PLN 1.872,80

Suma końcowa w PLN 25.282,80

 

 

Warunki montażu pompy ciepła wg powyższej wyceny

- Montaż do gotowej instalacji hydraulicznej i elektrycznej wg wykazu

* Zasilanie i powrót CO zakończona podejściem min. GW 1 cal

* Ciepła i zimna woda zakończona podejściem min. GW 3/4 cala

* Cyrkulacja CWU zakończona podejściem GW 1/2 cala (nie dotyczy urządzeń typu All In One, brak możliwości

wykonania cyrkulacji CWU w tego typu urządzeniach)

* Kanalizacja min. fi 32

* Przewody elektryczne podłączeniowe wg wykazu z wyceny pompy ciepła, zakończone wypustem min. 2mb

długości przy jednostce wewnętrznej

Wszystkie instalacje powinny być wypuszczone w najbliższej odległości od jednostki wewnętrznej pompy ciepła oraz

możliwie jak najniżej posadzki.

- Przed zamówieniem pompy ciepła będzie pobierana zaliczka 10% wartości kosztorysowej pompy ciepła, reszta

płatna po montażu i uruchomieniu pompy ciepła gotówką lub przelewem z terminem płatności 0 dni

- Gwarancja na urządzenie - 3 lata na całą pompę ciepła + dodatkowe 2 lata na sprężarkę

- Gwarancja na montaż - 2 lata

Jeśli powyższa warunki nie będą spełnione to Wykonawca będzie miał prawo do podwyższenia ceny umowy o

wartość prac dodatkowych wynikających z niespełnienia powyższych warunków montażu

 

 

Pompa ciepła Panasonic Aquarea

Generacja H

NOWOŚĆ - 2017

Typ T-CAP Grzanie - Chłodzenie

1-fazowa 9 kW

Sprężarka Invertererowa

nr kat. - WH-SXC09H3E5 / WH-UX09HE5

Dodatkowa grzałka wspomagająca 3 kW

Przewód przyłączeniowy nr 1 - 3x4 mm2

zabezpieczony S302 B25A

Przewód przyłączeniowy nr 2 - 3x4 mm2

zabezpieczony S302 B25A

CENA KATALOGOWA – 26 070 zł netto

Suma netto w PLN 2.790,00

8% VAT od 2.790,00 PLN

223,20

Suma końcowa w PLN 3.013,20

 

 

 

Dodatkowo można zmienić na zbiornik:

Zasobnik z jedną wężownicą do pomp ciepła ze

stali nierdzewnej

Producent - JOULE

TCPMVH-0200LFC

Pojemność 200 litrów

Grzałka - 3 kW

Pojemność wężownicy 2,5 m2

Cena katalogowa 4670 zł netto

12 LAT BEZOBSŁUGOWEJ GWARANCJI

Suma netto w PLN 2.050,00

8% VAT od 2.050,00 PLN 164,00

Suma końcowa w PLN 2.214,00

 

 

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam do wyboru poniższe pompy:

 

AQUAREA WH- SDC09H3E8 9 kw 3fazy jednostka wewnętrzna 8500 PLN netto AQUAREA WH- UD09HE8 9 kw 3fazy jednostka zewnętrzna 7900 PLN netto AQUAREA WH- SDC09H3E5 9 kw 1faza jednostka wewnętrzna 7000 PLN netto AQUAREA WH- UD09HE5 9 kw 1faza jednostka zewnętrzna 5500 PLN netto AQUAREA WH- SDC07H3E5-1 7 kw 1faza jednostka wewnętrzna 6500 PLN netto AQUAREA WH- UD07HE5-1 7 kw 1faza jednostka zewnętrzna 5000 PLN netto

 

Czy wg was są to dobre ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...