Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Więc skoro już wybrana pompa 1fazowa, to teraz pytanie. Samą pompę podepnę pod jedną faze, a grzałkę pod inną, jak w takim razie zamontowac podlicznik? czy tylko 1 fazowy dla samej pompy? i liczyć na to, że grzałka będzie incydentalnie załączana i nie będzie dużo brała?

 

Witam

 

Mam podobny układ

 

Licznik trójfazowy, jedna z faz podpięta pod główne zasilanie PC (sprężarka,elektronika), druga grzałka PC 3 kW i trzecia - grzałka zbiornika 3 kW.

Pod tę pierwszą podpięte jest również zasilanie rekuperatora i odkamieniacza.

 

Licznik Bemko, taki za ok 130 zł na znanym portalu. Ma diody wskazujące obciążenie poszczególnych faz.

Zlicza całość.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PC Aquarea 3 faz SDC. Do tego dwie pompy obiegowe Wilo i sterowniki bodajże Salus PC11. Mam problem z wieszającymi się pompami obiegowymi. Po uruchomieniu PC pierwszy rok jeszcze mało mieszkałem, więc nie zweryfikowałem tego zjawiska. W następnym roku już mieszkałem w całym sezonie grzewczym i co jakiś czas po wejściu do pom. gospodarczego widziałem ciemne ekraniki pomp Wilo. Na sterowniku było widać normalnie temperaturę tak jakby wszystko było ok, ale pompa Wilo nie chodziła. Trzeba było wyłączyć zasilanie na sterowniku i włączyć ponownie. Działo się to bardzo regularnie tj. co ok. 2 tyg. raz jedna, a za 4 dni kolejna pompa. Zgłaszałem to mojej ekipie montującej. Na początku stwierdzili, że to sterowniki Salus, bo gdzieś był podobny przypadek, wymienili i czekają na efekty. Później, gdy to nie pomogło stwierdzili, że pompy obiegowe, bo u kogoś niby pomogło czy też wadliwa seria była. Więc w końcu doczekałem się i ja wymiany obu pomp. Niestety objaw dalej nie ustąpił. Jedyna różnica jest taka, że teraz wieszają się obie pompy jednocześnie. Firma nie za bardzo ma koncepcję co się dzieje i jak to naprawić. Czy jest ktoś kto się zetknął z takim samym przypadkiem? Może ktoś wie czy to jest coś w samej PC Aquarea (np. PGŁ.)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PC Aquarea 3 faz SDC. Do tego dwie pompy obiegowe Wilo i sterowniki bodajże Salus PC11. Mam problem z wieszającymi się pompami obiegowymi. Po uruchomieniu PC pierwszy rok jeszcze mało mieszkałem, więc nie zweryfikowałem tego zjawiska. W następnym roku już mieszkałem w całym sezonie grzewczym i co jakiś czas po wejściu do pom. gospodarczego widziałem ciemne ekraniki pomp Wilo. Na sterowniku było widać normalnie temperaturę tak jakby wszystko było ok, ale pompa Wilo nie chodziła. Trzeba było wyłączyć zasilanie na sterowniku i włączyć ponownie. Działo się to bardzo regularnie tj. co ok. 2 tyg. raz jedna, a za 4 dni kolejna pompa. Zgłaszałem to mojej ekipie montującej. Na początku stwierdzili, że to sterowniki Salus, bo gdzieś był podobny przypadek, wymienili i czekają na efekty. Później, gdy to nie pomogło stwierdzili, że pompy obiegowe, bo u kogoś niby pomogło czy też wadliwa seria była. Więc w końcu doczekałem się i ja wymiany obu pomp. Niestety objaw dalej nie ustąpił. Jedyna różnica jest taka, że teraz wieszają się obie pompy jednocześnie. Firma nie za bardzo ma koncepcję co się dzieje i jak to naprawić. Czy jest ktoś kto się zetknął z takim samym przypadkiem? Może ktoś wie czy to jest coś w samej PC Aquarea (np. PGŁ.)?

 

Witam ,

mam ten sam sterownik tj Salus PC11 i jakiś czas temu zaobserwowałem ten sam problem - tj przy kolejnym starcie PC nie załącza się wyjście z Salusa (nie świeci dioda nad wskaźnikiem temp) i nie działa pompka Wilo , pomimo odpowiedniej temperatury w buforku. Sprawę na jakiś czas załatwiło wył/włączenie zasilania Salusa.

3 tyg temu wymieniłem kondensatory elektrolityczne w zasilaczu Salusa i na razie jest ok- jak to nie pomoże (sprawdziłem też "zimne luty"), to mam na oku za 60 pln chinol od kolegi

U Ciebie też nie załącza się dioda od wyjścia w tym Salusie ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PC Aquarea 3 faz SDC. Do tego dwie pompy obiegowe Wilo i sterowniki bodajże Salus PC11. Mam problem z wieszającymi się pompami obiegowymi. Po uruchomieniu PC pierwszy rok jeszcze mało mieszkałem, więc nie zweryfikowałem tego zjawiska. W następnym roku już mieszkałem w całym sezonie grzewczym i co jakiś czas po wejściu do pom. gospodarczego widziałem ciemne ekraniki pomp Wilo. Na sterowniku było widać normalnie temperaturę tak jakby wszystko było ok, ale pompa Wilo nie chodziła. Trzeba było wyłączyć zasilanie na sterowniku i włączyć ponownie. Działo się to bardzo regularnie tj. co ok. 2 tyg. raz jedna, a za 4 dni kolejna pompa. Zgłaszałem to mojej ekipie montującej. Na początku stwierdzili, że to sterowniki Salus, bo gdzieś był podobny przypadek, wymienili i czekają na efekty. Później, gdy to nie pomogło stwierdzili, że pompy obiegowe, bo u kogoś niby pomogło czy też wadliwa seria była. Więc w końcu doczekałem się i ja wymiany obu pomp. Niestety objaw dalej nie ustąpił. Jedyna różnica jest taka, że teraz wieszają się obie pompy jednocześnie. Firma nie za bardzo ma koncepcję co się dzieje i jak to naprawić. Czy jest ktoś kto się zetknął z takim samym przypadkiem? Może ktoś wie czy to jest coś w samej PC Aquarea (np. PGŁ.)?

 

przypoadek dość banalny wszystko działa prawidłowo, tylko firma instalująca chyba pierwszy raz zakładała slusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypoadek dość banalny wszystko działa prawidłowo, tylko firma instalująca chyba pierwszy raz zakładała slusy.

 

Myślisz ,że temp załączenia jest źle ustawiona ?

Rzeczywiście nie założyłem , że ustawienia są nieprawidłowe-ale u mnie na 100% jest ok , a problem jest .

pzdr

Edytowane przez bobrow
sprostowanie+uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z głowy bo nie pamiętam tak dokładnie, ale świeci wtedy ta dioda zielona power. Ten czerwony trójkącik chyba nie świeci jak pompa się przywiesi/wyłączy jak zwał tak zwał. Temperatura wtedy pokazywana np. 31 stopni, gdzie ustawiona jest C15. Więc jak dla mnie nie jest to kwestia ustawień. Przecież na tych samych ustawieniach przez dwa tygodnie działa ok, aż przychodzi ten dzień i bach ciemność widzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z głowy bo nie pamiętam tak dokładnie, ale świeci wtedy ta dioda zielona power. Ten czerwony trójkącik chyba nie świeci jak pompa się przywiesi/wyłączy jak zwał tak zwał. Temperatura wtedy pokazywana np. 31 stopni, gdzie ustawiona jest C15. Więc jak dla mnie nie jest to kwestia ustawień. Przecież na tych samych ustawieniach przez dwa tygodnie działa ok, aż przychodzi ten dzień i bach ciemność widzę...

 

Ustawienie jest ok ,może te Salusy są wrażliwe na zakłócenia sieciowe-może warto zmienić punkt ich zasilania , może coś sieje po sieci od PC .Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC-milczysz bo "cuś wisz i nipowisz" , czy jak ?

 

No właśnie :-)

 

Odłączyłem UPS od komputera (pełny sinus) i podpiąłem pod niego oba sterowniki. Nie dało to żadnego rezultatu, dalej te same objawy. Ustawiałem parametr C na C25/C20/C15 i tak samo się dzieje.

 

Jednak zaciekawiłeś mnie sugestią mówiąc, że coś sieje od sieci. Nie analizowałem tego wcześniej, ale mam w tym samym pomieszczeniu włącznik pompy cyrkulacji na pilota firmy bodajże Orno. Spróbuję pójść jeszcze tym tropem i go odłączyć na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :-)

 

Odłączyłem UPS od komputera (pełny sinus) i podpiąłem pod niego oba sterowniki. Nie dało to żadnego rezultatu, dalej te same objawy. Ustawiałem parametr C na C25/C20/C15 i tak samo się dzieje.

 

Jednak zaciekawiłeś mnie sugestią mówiąc, że coś sieje od sieci. Nie analizowałem tego wcześniej, ale mam w tym samym pomieszczeniu włącznik pompy cyrkulacji na pilota firmy bodajże Orno. Spróbuję pójść jeszcze tym tropem i go odłączyć na miesiąc.

 

Jeśli u mnie problem już nie wystąpi- to wymień dwa elektrolity w sterowniku i po sprawie.

A jak nie pomoże- to nowy sterownik , ale może termostat elektromechaniczny z sondą Afriso gtk/7rd , tu się już nie ma co spitolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi bobrow. Jak widzisz jestem na forum już od wielu lat, ale głównie jako czytelnik. Dzięki Waszym postom wybrałem PC Panasonika i jak na razie nie żałuję. Jestem z tych użytkowników, którzy ustawili na automat i tyle mojego zaglądania do kotłowni. Jednak jestem pełen podziwu jak czytam różne posty o analizowaniu PC Aquarera :-)

 

PS. No to może jeszcze na koniec jedno podpytam. Czy jest w poprzedniej generacji pomp możliwość podglądu ile włączeń miała sprężarka? W tej najnowszej ze sterowaniem dotykowym widzę, że chyba jest bo podajecie takie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ustawić grzanie CWU w konkretnych godzinach (generacja H) czytam forum, ustawiam... i dupa.

Ustawiłem jak na poniższych zdjęciach, chcę żeby pompa grzała CWU tylko w godzinach 4-5 oraz 13:30-15, a jak widać na ostatnim zdjęciu Smart Cloud, pompa włączyła grzanie CWU o godzinie 19. Czy mam jeszcze coś ustawić oprócz harmonogramu?

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...