Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Możesz przecież to ustawić i tak będzie grzała.

 

Tę wartość o której mówi plusfoto możesz zmienić nawet o 1 stopień, czyli praktycznie zawsze będzie grzać.

 

W tym ustawieniu chodzi o to, że jak np. grzejesz CWU od 5-6 do 45 stopni, i później znowy od 13-15 to żeby nie grzać niepoptrzebnie jak temp. spadnie o 2 stopnie.

 

Ustaw harmonogram i zmień te ustawienie na 1-2 stopnie i zawsze będzie pompa grzać CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Teraz to ja się już zamotałem :) czyli co jest źle ustawione w poniższym harmonogramie, że pompa i tak grzeje CWU jak temperatura spadnie poniżej zadanej w ustawieniach grzania CWU.

 

[ATTACH=CONFIG]407955[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]407956[/ATTACH]

 

Za grafikę plus Panasowi ale za intuicję minus bo widać,że są problemy ;)

Na starych sterownikach był wybór z jakim priorytetem pompa funkcjonuje w określonych przedziałach czasowych ustawianych na sterowniku.

Można było sobie w przedziale np.13-15 ustawic priorytet grzania cwu czyli po zagrzaniu cwu automat przełączal na grzanie c.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest priorytet na CWU,

 

ale jak tede grzeje CWU do 43 o 5 rano (pompa zawsze grzeje + 1 ST. czyli do 44), to jak o 13.30 temp.nie spadnie do 35 ST (43-8 St) to nie włączy się grzanie CWU. Żeby mieć pewność w tym wypadku, ze CWU będzie się grzało po 13 to musisz zmienić te 8 stopni na 1 stopień na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Wam KILKA pomp obiegowych i jakiejkolwiek sterowniki ?

Kto Was skrzywdził tak durną i kosztowna instalacja z "kilkoma" pompami obiegowymi w Panasie i sterownikami do nich ??? W jakim celu ?

 

Arturo72 wyznaję zasadę, że jak się na czymś nie znam to zatrudniam fachowców. Z tego powodu wynająłem ekipę, którą zamontowała mi PC i wykonała instalacje w kotłowni. Czy dobrze zaprojektowana tego niestety nie wiem. Ufam ludziom, którzy dane prace wykonują, że robią to zgodnie z etyką zawodową. Pracuję cały dzień we Wrocławiu i jak wracam do domu do swojej miejscowości to po prostu oczekuję ciepłego domu.

 

Co do dwóch pomp obiegowych to są po to, aby rozdzielić obwody podłogówki od grzejników (2 drabinkowe w łazienkach i 1 garaż). Sterowników pokojowych też nie mam bo nie są potrzebne. Sterowniki o których mowa, włączają tylko pompy obiegowe.

 

teraz moje pytanie jaki jest sens stosowania tego sterownika!! przecież to nie jest sterownik do tego. Chyba ktoś gdzieś przeczytał że daje się sterowniki salus, ale kurde nie takie!!! ten sterownik mocuje się przy kotle CO i to takim głupim bez podajnika. Wywalić to badziewie bo tak się tym i pompkami nie steruje, a jeszcze pytanie gdzie są te 2 pompki obiegow podpięte? pod sprzęgło? czy bez?

 

Nie zastanawiałem się czy są potrzebne czy nie. Tak mi zaprojektowano.

Tak mam sprzęgło.

 

@bobrow

moja pompa obiegowa w PC pracuje na 3 biegu, powierzchnia podłóg ok. 130 m2, dom nowy kilkuletni z poddaszem użytkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opole, 22.30

 

- 8*, zewn

22,4* wewn.

pobór 1600 W

produkcja 5600 - 5.300 W

Temp na wyjściu 32*

Częstotliwość 34 - 35 Hz

 

Te moje Hz trochę inne niż w waszych nowszych modelach.

Max co widziałem to 68 Hz i pobór rzędu 4600W.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Edit

 

Omskło mi się

 

powinno być 5.300 W.

Edytowane przez Pratchawiec
omyłka pisarska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Opole, 22.30

 

- 8*, zewn

22,4* wewn.

pobór 1600 W

produkcja 5600 W

Temp na wyjściu 32*

Częstotliwość 34 - 35 Hz

 

Te moje Hz trochę inne niż w waszych nowszych modelach.

Max co widziałem to 68 Hz i pobór rzędu 4600W.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Z czystej ciekawości Pratchawiec,od czego zależą te Hz ?

Bo u mnie -10 i dalej 51Hz a mamy te same pompy.

Zasilanie mam 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości Pratchawiec,od czego zależą te Hz ?

Bo u mnie -10 i dalej 51Hz a mamy te same pompy.

Zasilanie mam 35

 

Ustawiłem zasilanie na 31*.

W momencie pomiaru pokazywało 32, co oznacza, że sprężarka niedługo się wyłączy.

Delta w chwili pomiaru - dokładnie 3,0.

Stąd zapewne niskie obciążenie sprężarki, a w konsekwencji modulacja inwertera.

 

Obecnie PC grzeję na okrągło, bez okienek taryfowych iw mrozy tak zostanie.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ustawiłem zasilanie na 31*.

W momencie pomiaru pokazywało 32, co oznacza, że sprężarka niedługo się wyłączy.

Delta w chwili pomiaru - dokładnie 3,0.

Stąd zapewne niskie obciążenie sprężarki, a w konsekwencji modulacja inwertera.

 

Obecnie PC grzeję na okrągło, bez okienek taryfowych iw mrozy tak zostanie.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

No fakt,mamy troszkę inaczej bo ja mam co grzać,chodzi mi o płytę no i tylko w G12 i z automatu sprężarka musi nadrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-CAP 9kW 1F stary dom tylko grzejniki

Parametry lepsze niż w katalogu a jest to odczyt 30 min po defroście

[ATTACH=CONFIG]408085[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]408086[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]408087[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]408088[/ATTACH]

 

Mi też się wydaje, że pompy osiągają lepsze parametry niż katalogowe.

 

Tutaj mam pytanie, bo w katalogu mam podane parametry dla temp. zasilania 35 Stopni, a max grzeję na 32 ST.

 

Jaki przelicznik można przyjąć na takie temp.? Ktoś kiedyś pisał, że 1 ST. Mniej to 7% więcej mocy????

 

Czyli przy 30 ST. zasialnia parametry lepsze niż w katalogu o 35%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-CAP 9kW 1F stary dom tylko grzejniki

Parametry lepsze niż w katalogu a jest to odczyt 30 min po defroście

[ATTACH=CONFIG]408085[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]408086[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]408087[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]408088[/ATTACH]

 

Ty tak serio? Przecież wszyscy wiedzą, że to bzdury pokazuje. Sam pisałeś że to tylko aplikacja i przekłamuje. Teraz znów robisz z ludzi idiotów, że lepsze niż w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? Przecież wszyscy wiedzą, że to bzdury pokazuje. Sam pisałeś że to tylko aplikacja i przekłamuje. Teraz znów robisz z ludzi idiotów, że lepsze niż w katalogu.

 

Witam ,

w tym przypadku mamy prawdopodobnie do czynienia z pewnym zamieszaniem , tj Panas (i zapewne inne marki) mają rzeczywiście przekłamane wskazania pomiarowe (w moim modelu F zużycie jest wskazywane większe od rzeczywistego o ok 10%). Z drugiej jednak strony jest wiele odczytów z certyfikowanych ciepłomierzy potwierdzających lepsze parametry od katalogowych ( w tym moje pomiary).

Kiedy jeszcze można było mieć dostęp do materiałów technicznych Panasa na Proclubie , ściągnąłem przetłumaczony test z niemieckiego labolatorium (mam nadzieję ,że nie badali tam VW...)

testy T-cap.jpg

teraz zwróćcie uwagę na porównanie z danymi katalogowymi (wg katalogu z 2014 ) z prawej strony czerwonym kolorem dopisałem

COP-y testowe i katalogowe.jpg

widać wyraźnie ,że praktycznie wszędzie są większe COP-y od katalogu. Dodam jeszcze ,że próba została przeprowadzona wg normy EN-14511-2 przy przepływie 1500 l/min.Przy przepływach rzędu 1800 l/min uzyskiwałem większe moce do nawet 11,5kW.

Podaję fakty-każdy może sobie interpretować te dane jak mu się podoba :wave:

pzdr

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...