Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość TwojPan
To z kolei najbardziej się opłaca stosować przy pracy PC ciągłej.Dlatego jest dużo racji w tym co tu głosisz-tj PC P/W inwerterowa bez okienek taryfowych z pracą tylko na komfort. G12W nadal się opłaca przy takim trybie- u mnie na grzejnikach mam 60% w T2 , to na OP pewnie wyszłoby z 80%.

pzdr

 

Nie ma co zaklinać rzeczywistości, albo raczej utartych forumowych sloganów.

Kiedyś byłem u gościa, co na forum pisał -że pasywne chłodzenie to 100% satysfakcji.A jak się zgadaliśmy powiedział, że zimno mu w stopy :)

I tak to tutaj niestety wygląda.Ja jestem cienki misio, nie znam układów itd.Pisze zawsze o spostrzeżeniach i wiedzy empirycznej, nie z forum ale z obserwacji.

Wielokrotnie negowałem grzanie inwerterem inaczej a niżeli pracą zbliżoną do ciągłej. Zbliżoną, bo każdy kaganiec (termostat) przy inwerterze zrobi robotę.Nie widzę sensu grzania pomieszczenia kiedy nie potrzeba.Ale z głową, a nie jak zatrzęsie tyłkiem , bo grzejemy tylko w taniej.Mało kto przyzna, że tak jest -bo ostanie zimy były raczej łagodne....Łaskawe.Jeden mieszka i nie mieszka, drugi podaje pierdoły,trzeci to kupel instalatora który bezczelnie kasuje posty które psują jego instalatorowi interes itd..

Forum się toczy:)

Połowa towarzystwa,gdyby przestała męczyć się tylko w taniej, przed nadejściem zimy-zapłaciła by mniejsze rachunki kiedy zima nam z nienacka nadeszła.

Nawet głupi palacz ekogroszku wie, że sezon nie zaczyna się wtedy kiedy nadchodzi mróz, tylko sporo wcześniej.

Bywaj.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo, po raz kolejny popieram.

 

Sezon grzewczy zaczął się u mnie już 10 IX, jak zaczęło być w domu z lekka nieprzyjemnie.

Nie odpalałem kominka, czy klimakonwektora.

Uruchomiłem podłogówkę, klimat w domu wyraźnie się poprawił

Nie czekałem do wychłodzenia domu, dorzucając do odzienia grubsze skarpety czy polary.

 

W warunkach sezonu przejściowego ( w tym roku wyjątkowo długiego ) zużycie energii i to głównie w taniej taryfie jest wręcz symboliczne.

Warunkiem jednak jest niedopuszczenie do nadmiernego wychłodzenia wylewki, bo wówczas zaczyna się huśtawka temperatur.

 

Cieplutko przy -12 pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Prachtawiec, dziękuję.

Ale i tak zaraz zjawi się plusfoto ( co mieszka i nie mieszka) , albo wihajster,albo cobra co zuzywa 8kWh/24h, a na końcu Tomasz 131 fajny admin i wszystkie nasze rozważania i cenne opinie pójdą psu w dupę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dodam jeszcze ,że jeśli mamy problem z hałasem jednostki zewnętrznej PC P/W - to można PC ustawić bardziej pod sen.

To ja dodam jeszcze, że Samsung TDM posiada tryb Silent.Wtedy mamy tylko szmerek.No ale to kosztem niższych parametrów niż Panas :)

Pozdrawiam i Serdecznie Wszystkich Użytkowników Panasa, przepraszam za OT.

Teraz admin kasuj do bólu.

Dobranoc Tomaszu 131 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prachtawiec, dziękuję.

Ale i tak zaraz zjawi się plusfoto ( co mieszka i nie mieszka).......

A coś się mnie czepił;). Czy kiedykolwiek negowałem czyjeś poprawne wypowiedzi? Kilka postów wcześniej - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7625566&viewfull=1#post7625566 wyjaśniłem chyba na czym rzecz polega. Co do rozpoczęcia sezonu grzewczego również zgadzam się zarówno z tobą jak i Pratchawcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze, że Samsung TDM posiada tryb Silent.Wtedy mamy tylko szmerek.No ale to kosztem niższych parametrów niż Panas :)

Pozdrawiam i Serdecznie Wszystkich Użytkowników Panasa, przepraszam za OT.

Teraz admin kasuj do bólu.

Dobranoc Tomaszu 131 ;)

 

Ja z kolei dodam ,że Panas także posiada tryb Silent-nie korzystam z niego

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A coś się mnie czepił;). Czy kiedykolwiek negowałem czyjeś poprawne wypowiedzi? Kilka postów wcześniej - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7625566&viewfull=1#post7625566 wyjaśniłem chyba na czym rzecz polega. Co do rozpoczęcia sezonu grzewczego również zgadzam się zarówno z tobą jak i Pratchawcem.

 

Z tym co tam napisałeś, nigdy się nie zgodzę.Każdy dom ma inne zapotrzebowanie to fakt.Każdy generuje inne straty, ale nigdy się nie zgodzę, że decyduje o tym np.Tauron i tanie godziny.Bo ktoś sobie wpadł na pomysł grzania w taniej.Kilka dni zimy, i na wątkach grzaniu tylko w T2, kolesie już dodają okienka w T1.A to zaledwie kilka dni zimy ;) Inni zakładają polary, a inni podają 100% w taniej razem z bytowym ;)

Gdyby wróciły zimy jak sprzed lat, takie co trwały miesiącami to zmarzłby ci tyłek i zrozumiałbyś o czym tu piszemy.

Tak czy siak,zawsze grzejąc PC non stop, najniższą z możliwych temp.zasilania, z największym COP, będzie najtaniej.Chyba, że ma się przewymiariwaną sporo jednostkę.I nie ma tu znaczenia grubość wylewki,ocieplenie itd.To ma jedynie wpływ na zapotrzebowanie domu.

Jak zamieszkasz na stałe spróbuj.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamieszkasz na stałe spróbuj.

To że nie mieszkam na stałe nic nie zmienia. Bywam tam praktycznie zawsze od piątku do poniedziałku rano a zdarza się że i przez cały tydzień czy dwa. Ale próbowałem i zrezygnowałem bo komfortu to nie poprawiło a zużycie nie dość że było lekko większe to z kieszeni leciało sporo więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
To że nie mieszkam na stałe nic nie zmienia. Bywam tam praktycznie zawsze od piątku do poniedziałku rano a zdarza się że i przez cały tydzień czy dwa. Ale próbowałem i zrezygnowałem bo komfortu to nie poprawiło a zużycie nie dość że było lekko większe to z kieszeni leciało sporo więcej.

 

Zbyt krótko próbowałeś lub źle ustawiony układ i krzywa.Wiesz ile puszczam teraz w podłogę ?Mam krzywą 30/-40,15/25 co daje lekko powyżej 28 deg na zasilaniu przy -13 na zewn.Jak można jeszcze taniej? Tylko w T2, katując sprężarkę, a po kilku dniach zimy polar albo okienka w T1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt krótko próbowałeś lub źle ustawiony układ i krzywa.Wiesz ile puszczam teraz w podłogę ?Mam krzywą 30/-40,15/25 co daje lekko powyżej 28 deg na zasilaniu przy -13 na zewn.Jak można jeszcze taniej? Tylko w T2, katując sprężarkę, a po kilku dniach zimy polar albo okienka w T1?
Za cały luty średnie zużycie dobowe mam 18,2 kWh. Temperatura w domu 21,5 - 22 stopnie a podłogi 22,5 - 23,5. Nigdy nie sadła poniżej ani nie podniosła się wyżej. Przepraszam - raz zdarzyło się że w domu było 22,2 z racji tego że była impreza i kilkanaście osób. Średni COP za luty 2,64. Oczywiście COP obliczony z podlicznika a nie z pompy. Licznik z pompy pokazał zużycie o 30 kWh niższe. Wytłumacz mi co w komforcie i w kieszeni u mnie się poprawi jak będę grzał non stop. Oczywiście 99% II taryfa. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNie komfort to nie tylko temp. powietrza ale temp. podłogi.

Temp. powietrza spada wolno a podłogi szybko.

Dla Nas bardzo jest komfortowo (szczególnie jak mamy dziecko 11 miesięcy) co chodzi po podłodze, jak posadzka ma 25-26 ST.

Jak spada temp. posadzki (gresu) do 22-23 St. to jest niekomfortowe i odczuwalne - mimo że temp. powietrza jest 22 St

 

Plusy grzania non stop - lepsza kultura pracy pompy, większy komfort (temp. posadzki), lepsze COP, mniej defrostów, zuzycie w KWh takie samo

 

Minusy - trochę większe koszty. Przy grzaniu non stop wychodzi 60% w taniej (w Moim przypadku)

 

Miałem w lutym 550KW: grzanie w T2 - 135 PLN, grzanie non stop 60% T2) 215 PLN. I teraz pytanie plusfoto czy to dużo, mało.... nie wiem.

Dla Mnie to bardzo mało a komfort dużo większy (a grzałem też tylko w T2), ale jak już pisaliśmy kilka razy do gzrania non stop - cienka wylewka + pompa nie przewymiarowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja do takiej temp podłogi nie mogę doprowadzić bo bym w domu się ugotował. Co do zużycia - dom masz ciut mniejszy od mojego. Zużycie na moim poziomie. Myślę że jest OK. Zresztą tak jak zauważyłeś przy anhydrycie i kanapce w płycie inaczej się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Nas bardzo jest komfortowo (szczególnie jak mamy dziecko 11 miesięcy) co chodzi po podłodze, jak posadzka ma 25-26 ST.

Jak spada temp. posadzki (gresu) do 22-23 St. to jest niekomfortowe i odczuwalne - mimo że temp. powietrza jest 22 St

Plusy grzania non stop - lepsza kultura pracy pompy, większy komfort (temp. posadzki), lepsze COP, mniej defrostów, zuzycie w KWh takie samo

Minusy - trochę większe koszty. Przy grzaniu non stop wychodzi 60% w taniej (w Moim przypadku)

Czy położenie dywanu nie spowoduje podniesienie komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czy położenie dywanu nie spowoduje podniesienie komfortu?

Latającego?

Na 100%.Wtedy można całkiem wyłączyć ogrzewanie :lol2:

BTW.To świetny pomysł.Szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym.Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Za cały luty średnie zużycie dobowe mam 18,2 kWh. Temperatura w domu 21,5 - 22 stopnie a podłogi 22,5 - 23,5.

Nie rozumiesz.I nie wiem jak ci to wytłumaczyć.Zamieszkaj, zobaczysz co mają na myśli ludzie mieszkający cały rok w domach energooszczędnych piszać, że w domu 21-22deg...ale tak jakoś chłodno jak ogrzewanie nie działa..Zamieszkaj, a zobaczysz czy 22 deg przy wyłączonym OP jest rzeczywiście takie przyjemne i czy zawsze i dla każdego domownika.Zamieszkaj, zużyj kilkanaście m3 wody to porozmawiamy o zużyciu kWh..Zamieszkaj.....a do tego czasu wstrzymaj się od ferowania wyroków.Szczególnie na mnie.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...