Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Zabij mnie ale nie pomne nazwy.

Moc chyba 8kW..

Krakol na forum i znana firma GHS.

Ale to było 8 lat temu ;)

 

W tym momencie jest o czym myśleć- GHS wygląda na profesjonalną firemkę i 20k pln za gruntówkę ?

Za Panasa przecież nie dałeś mniej ? Ja na Twoim miejscu ,raczej poszedłbym w PG.

To żadna krytyka- przy moich kalafiorach najtaniej mi wychodził Panas , więc trochę byłem na niego skazany.

Teraz jest większy wybór , na szczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W tym momencie jest o czym myśleć- GHS wygląda na profesjonalną firemkę i 20k pln za gruntówkę ?

Za Panasa przecież nie dałeś mniej ? Ja na Twoim miejscu ,raczej poszedłbym w PG.

Ale to raz,że chińszczyzna była czyli jedna wielka niewiadoma,dwa to było na etapie prąd vs pompa,trzy Atlantic w tej samej cenie był dla mnie pewniejszym wyborem,cztery Panas był zdecydowanie później.

Nie mniej polecam GHS i "krakola" bo jarzy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ofertę na gruntowa chinola z odwiertami za 20 klocków ale nie skorzystałem z tego.

Na powietrzną tym bardziej bym nie skorzystał

 

Chinole szybko się uczą- kiedy sami nic mądrego nie wymyślą , kupują renomowane podzespoły.Reszta to dobra obsługa i serwis tu na miejscu.

A zaglądałeś do wnętrza Panasa ?

Tam wszystko oprócz sprężarki ( Malezja) , wymiennika ( Słowacja) i chyba obiegówki ( Grundfoss- skąd ?) - jest z Chinlandii ...

A teraz zobacz-a jak pojawi się klon Panasa w stylu np Tcapix ?

To będą nadal montowały małe , żółte rączki ( nie jestem rasistą- ale raczej tak to wygląda )

Nie słyszałeś o fabrykach , które na jednej zmianie produkują renomowany produkt , a na innej to samo pod lokalną marką ( ja to widziałem) ?

Ogólnie Panas z Japoni ma chyba tylko nazwę ,jeśli chodzi o podzespoły- osobiście mam to w nosie , sprzęt ma działać ( liczy się know- how, albo jakoś takoś- jakbym nieprawidłowo zapisał...)

Pzdr

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chinole szybko się uczą- kiedy sami nic mądrego nie wymyślą , kupują renomowane podzespoły.Reszta to dobra obsługa i serwis tu na miejscu.

A zaglądałeś do wnętrza Panasa ?

Tam wszystko oprócz sprężarki ( Malezja) , wymiennika ( Słowacja) i chyba obiegówki ( Grundfoss- skąd ?) - jest z Chinlandii ...

A teraz zobacz-a jak pojawi się klon Panasa w stylu np Tcapix ?

To będą nadal montowały małe , żółte rączki ( nie jestem rasistą- ale raczej tak to wygląda )

Nie słyszałeś o fabrykach , które na jednej zmianie produkują renomowany produkt , a na innej to samo pod lokalną marką ( ja to widziałem) ?

Pzdr

Teraz już po ptokach bo po 5 latach ;) Ale fungla dalej ;)

Na chinola miałem mieć gwarancję 2 lata a europejskie dają 5 lat i to też przemawiało.

Poza tym gruntowe uważam za bezsens i bzdurę i NIGDY nie dałbym sobie wchodzić w mój grunt a powietrze jest wspólne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już po ptokach bo po 5 latach ;) Ale fungla dalej ;)

Na chinola miałem mieć gwarancję 2 lata a europejskie dają 5 lat i to też przemawiało.

Poza tym gruntowe uważam za bezsens i bzdurę i NIGDY nie dałbym sobie wchodzić w mój grunt a powietrze jest wspólne ;)

 

No widzisz - dużo zależy od warunków i gradacji punktów kryterium wyboru.

U mnie akurat działeczka ma kupę m2 -więc zapewne poszło by na gruntówce...

Teraz mają nad czym myśleć nowo-budujący ...

Dobranoc ,Fenixie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No widzisz - dużo zależy od warunków i gradacji punktów kryterium wyboru.

Weź,mówimy o nowych domach gdzie COP między 3 a 4 to raptem ok.500kWh czyli 150zł.

Na LM wydaje 500zł na miesiąc ;)

Jak mam nazwać takich...jak nie bezmyślnym "suwerenem" ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie różnicy w kosztach wykonania samej instalacji PC G/W i P/W.

Powietrzną zamontuje dwóch ludzi w dwa dni bez ryzyka nieprzewidzianych przeszkód , natomiast przy wyk DZ mogą być przygody.

Poziome nie zawsze jest możliwe ze względu na m2 działki czy jej zabudowę , a pionowe w terenach górzystych jest problematyczne (kiedy zastanawiałem się nad gruntówką , to nikt mi nie chciał dać sztywnej ceny na odwierty- bo nie wiadomo na jaką skałę można trafić).

Dodatkowo przy spitoleniu DZ ( każdy instalator jest przecież bezbłędny i profesjonalny...) koszty naprawy są wysokie- w przypadku powietrznych jest znacznie łatwiej działać w takiej sytuacji.

Nie krytykuję gruntówek- poprostu wybór systemu PC nie jest taki prosty i jednoznaczny (wg mnie oczywiście)

Ok- kończę , bo właściwie nie jest to w temacie topicu

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Nie mniej polecam GHS i "krakola" bo jarzy temat :)

Potwierdzam.Pasjonat.Nigdy nie powiem na niego złego słowa.Montowali u mnie.Każdemu polecam.

Arturo, zobacz taki Tomasz GHS, nie bryluje po forach, nie zaśmieca ich tysiącami postów bo nie ma na to czasu.Tutaj panowie udają zawalonych fachowców robotą, a kreślą posty od świtu do nocy i interes kwitnie.Do tego dochodzi kumoterstwo.Spróbuj napisać, jakieś uwagi do wykonanego DZ przez jednego czy drugiego, a zaraz robi się jazda, rzucanie debilami.Admin nie reaguje, bo u niego taki koleś montował PG i jemu wszystko wolno.

Tomek K., to inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Dodatkowo przy spitoleniu DZ ( każdy instalator jest przecież bezbłędny i profesjonalny...)

Każdy, choć trochę kumaty kto czyta wątek o temp. DZ, widzi że z wyborem instalatora trzeba uważać.Moim zdaniem, bardzo wielu ma tam mocno skopane DZ, albo ktoś zafundował im DZ nie znając warunków gruntowych przed podpisaniem umowy montażu.To są normalne polskie realia.

Ale na Boga, kasa to nie wszystko.Gdzie odrobina moralności.Kto sprzedał kolesiowi do domu o powierzchni 95m2 pompę ciepła gruntową? I nie chodzi tu o to czy go stać czy nie.O co w tym chodzi? Czy nie przypomina to ładowania do nowych domów kotłów na eko o mocy 15-25kW?A czym to się różni?

Jak dla mnie, tak jak z OZC -obligatoryjnie powinno być podane źródło ciepła.Bez marki, ale przynajmniej moc i ekonomicznie uzasadniony koszt.Bez tego się nie da w naszym kraju.Zwykłe golenie leszcza.

A tak, inwestor miałby choć cień szansy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.

14 000k pln za kominek to niezły wyczyn.Było by ze 2,3 kWp w Solar Frontierach na dachu.A to najlepszy produkt w PV.

 

Ludzie którzy całe życie mieszkali w blokowisku i wyrwali sie z miasta .

Budując swój pierwszy dom ,podejmują decyzje kierując sie na dwa sposoby .Sercem i marzeniami lub kalkulatorem, a jak sie uda to jednym i drugim.

 

W moim przypadku

1. Kominek to decyzja była podyktowana sercem.Marzenie mieszczuchów

2. Budowa trwała 6 lat ,kominek 2 lata dogrzewał dom w trakcie budowy .Zanim podjąłem decyzje czym ogrzewać dom.Miał być gaz.

3. A czym dogrzewacie dom jak w zime nastąpi awarja sieci? .U mnie już 2-3 razy była awarja, raz nawet trwała 36h.

Kominek miał być awaryjnym źródłem ogrzewania (i wciąż jest) gdyby gdyby brakło prądu lub Ruskie dokręciły kurek i ceny gazu przebiły by rope.

5. Zmiana Decyzji I montaż jednak na PC a nie gazu nastąpiło w 10.2015r tu już decyzja była podjęta nie sercem a kalkulatorem :cool:

Piszę że powoli żałuje zakup Tak drogiego kominka ,ale nie dopisałem że bardzo poooowli żałuje.bo nigdy nie wiadomo jakie będą ceny prądu,awarie sieci elek. czy samego PC. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
TwÓjPanie ;)

Czy zamierzasz "dobrą nowina" podzielić się ze wspolziomkami z tematu Ogniwa i RBR żeby nie narażać innych na koszty grzania ekogroszkiem ???

 

Arturo, pamiętam jak przez chwilę myślałem o kotle do nowego domu.Dawne czasy.Ale Twoje posty i forum mi w zmianie zdania nie pomogło.Zawsze jestem mocno podejrzliwy na wszystkie newsy pochodzące z jakimkolwiek "bezinteresownym" forum czy blogiem.

To zwykła świadomość i umiejętność liczenia.

Powiem ci więcej, przychodzi czas kiedy zapadnie decyzja o wywaleniu z mojego firmowego "klocka" z lat 70tych, bez żadnego ocieplenia zewnetrznego, kotła na ekogroszek i wstawienia tam PC.Zapłaciłem za 5 ton opału ponad 5k pln.Dosyć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Piszę że powoli żałuje zakup Tak drogiego kominka ,ale nie dopisałem że bardzo poooowli żałuje.bo nigdy nie wiadomo jakie będą ceny prądu,awarie sieci elek. czy samego PC. :D

Używany agregat Hondy 5-6kW można kupić za 1,5-2k pln. Trzeba było tylko przygotować instalację elektryczną.zamykamy tym samym problem z awarią sieci.

Gdybyś założył PV za własną kasę przeznaczoną z kominka, miałbyś teraz piękne PV na dachu.I byłbyś nieco w " innej" epoce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Weź,mówimy o nowych domach gdzie COP między 3 a 4 to raptem ok.500kWh czyli 150zł.

Na LM wydaje 500zł na miesiąc ;)

Jak mam nazwać takich...jak nie bezmyślnym "suwerenem" ?

 

A kto na węglowym wątku uwierzyłby, że można się ogrzać zasilaniem 28deg, przy -16 na zewnątrz?

Teraz się cieszę, że mam tak dobraną PC.Pompą 9kW chyba takiej temp. bez taktowania bym nie wymodulował.A tak mogę sobie pozwolić na grzanie non stop z krzywą 30/-20 15/23 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, choć trochę kumaty kto czyta wątek o temp. DZ, widzi że z wyborem instalatora trzeba uważać.Moim zdaniem, bardzo wielu ma tam mocno skopane DZ, albo ktoś zafundował im DZ nie znając warunków gruntowych przed podpisaniem umowy montażu.To są normalne polskie realia.

Ale na Boga, kasa to nie wszystko.Gdzie odrobina moralności.Kto sprzedał kolesiowi do domu o powierzchni 95m2 pompę ciepła gruntową? I nie chodzi tu o to czy go stać czy nie.O co w tym chodzi? Czy nie przypomina to ładowania do nowych domów kotłów na eko o mocy 15-25kW?A czym to się różni?

Jak dla mnie, tak jak z OZC -obligatoryjnie powinno być podane źródło ciepła.Bez marki, ale przynajmniej moc i ekonomicznie uzasadniony koszt.Bez tego się nie da w naszym kraju.Zwykłe golenie leszcza.

A tak, inwestor miałby choć cień szansy :)

Np. ja i co z to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Np. ja i co z to wynika?

 

Nic.Tylko to co napisałem powyżej.

Ale zapytam.

Inwestor miał szansę poznać inne możliwości i alternatywy, czy zasadzono mu gruntówkę na jego prośbę i przy jego całkowitej świadomości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany agregat Hondy 5-6kW można kupić za 1,5-2k pln. Trzeba było tylko przygotować instalację elektryczną.zamykamy tym samym problem z awarią sieci.

Gdybyś założył PV za własną kasę przeznaczoną z kominka, miałbyś teraz piękne PV na dachu.I byłbyś nieco w " innej" epoce...

 

Z tego co mi wiadomo , faktycznie niedługo to tylko ładnie te panele mogą wyglądać . Są już zakusy ZE żeby nowe instalacje PV miały możliwość zdalnego sterowania , kiedy mogą oddawać energię do sieci . A że ZE może sobie zdecydować że , nie potrzebuje tej energii , wtedy kiedy akurat PV ma największą wydajność , to wtedy może się okazać że , w rocznym rozliczeniu nie wiele korzyści może z tych PV być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.Tylko to co napisałem powyżej.

Ale zapytam.

Inwestor miał szansę poznać inne możliwości i alternatywy, czy zasadzono mu gruntówkę na jego prośbę i przy jego całkowitej świadomości?

 

Inwestor dostał najpierw kilka wycen od różnych firm , cena go zdołowała , nawet znana markowa pc p-w byłą droższa o 2 K od tej mojej gruntówki . Myślę że rozsądnie podjął świadomą decyzję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy całe życie mieszkali w blokowisku i wyrwali sie z miasta .

Budując swój pierwszy dom ,podejmują decyzje kierując sie na dwa sposoby .Sercem i marzeniami lub kalkulatorem, a jak sie uda to jednym i drugim.

 

W moim przypadku

1. Kominek to decyzja była podyktowana sercem.Marzenie mieszczuchów

2. Budowa trwała 6 lat ,kominek 2 lata dogrzewał dom w trakcie budowy .Zanim podjąłem decyzje czym ogrzewać dom.Miał być gaz.

3. A czym dogrzewacie dom jak w zime nastąpi awarja sieci? .U mnie już 2-3 razy była awarja, raz nawet trwała 36h.

Kominek miał być awaryjnym źródłem ogrzewania (i wciąż jest) gdyby gdyby brakło prądu lub Ruskie dokręciły kurek i ceny gazu przebiły by rope.

5. Zmiana Decyzji I montaż jednak na PC a nie gazu nastąpiło w 10.2015r tu już decyzja była podjęta nie sercem a kalkulatorem :cool:

Piszę że powoli żałuje zakup Tak drogiego kominka ,ale nie dopisałem że bardzo poooowli żałuje.bo nigdy nie wiadomo jakie będą ceny prądu,awarie sieci elek. czy samego PC. :D

 

Otóż to! Spodobał mi się Twój post.. BRAWO ! Jesteś przezorny ! Mamy te same myśli.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...