Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie pytanko mam... Zakupilem moduł Smart Cloud do mojej SDC 2017 9kw. Urządzenie podłączyłem, zarejestrowałem się. Mogę sterować pompa jednak nie widzę statystyk zużycia energii i nie widzę harmonogramu w aplikacji. Coś przeoczyłem w konfiguracji?

Długie czasy to delikatnie powiedziane. Od grudnia rejestracja danych działa jak chce. Ostatnia synchronizacja była 40 godzin temu i ciągle się wydłuża. Zaczęli od 30 min. Jak tak dalej pójdzie to niedługo będzie co tydzień a potem co miesiąc. Od dłuższego czasu zastanawiam się co to za mądry człowieczek wymyślił umieszczenie aplikacji w chmurze i całkowicie oddzielił ją sterownika.

A i jeszcze jedno. Nie licz na to że z tych danych wyciągniesz jakiekolwiek wnioski. Ten napis w prawym górnym rogu jest mocno aktualny wyraz szacunkowe powinien być wielkimi literami i jeszcze wytłuszczony. Jak sterownik przekłamuje gdzieś o 5 - 10% to tutaj licz się z przekłamaniem rzędu 20 - 30%

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Smart Clouda i sposobu jego podłączenia.

Mam moduł, mam internet udostępniony telefonem (bezpośrednio albo przez router) i jak to spiąć bo skończyły się pomysły.

Moduł wygląda na działający, lampki niby się palą wg instrukcji. Ale...

Czy MAC adres modułu powinien być widoczny wśród podłączonych urządzeń? Czy potrafi on sam sobie przypisać IP z DHCP? Czy pracuje z szyfrowaniem WPA2 PSK?

Kiedy połączony ze stroną panasonic'a próbuję zarejestrować moduł otrzymuję komunikat jak niżej:

64d43691d992.jpg

Ale co ciekawsze, kiedy próbuje zarejestrować moduł na inne hasło, to dostaję komunikat o braku komunikacji z modułem:

d0d89e52f46d.jpg

Wychodzi, że moduł jest już zarejestrowany skoro odrzuca nowe hasło? Jak wytłumaczyć, że podczas rejestracji na inne hasło niż to, na które jest zarejestrowane wejście na stronę panasonica, daje komunikat o braku łączności - tak ma być?

W czasie prób rejestracji palą się dwie zielone diody, oraz miga środkowa na niebiesko.

 

Ja zmusić moduł do współpracy? Coś trzeba jeszcze ustawić w samej pompie?

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z podpowiadacza. Ale nie mam żadnych problemów z zalogowaniem. I raczej musi być prawidłowy, skoro "burzy się" przy próbie zarejestrowania na inne hasło. Tylko zasad nadawania haseł modułowi właśnie ogarnąć nie mogę, skoro na innym wyrzuca komunikat braku komunikacji z modułem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki. Jaki jest rozstaw śrub w jednostce zewnętrznej T-cap 9kw seria H ? Chciałbym samodzielnie zrobić stojak ale nie znam wymiarów. dzięki .

 

355x620

ja zrobiłem taki postument - przydałaby się jeszcze tacka by lało do dziury :-)

 

IMG_20180128_134419.jpg

 

IMG_20180307_164444.jpg

 

Z innej beczki.

Pompa Panasonic 9 działa od poniedziałku i instalator ustwił 22stopnie na sterowniku (solus) - są jakieś przeciwwskazania bym to obniżył?

Obecnie garaz cały czas otwarty, wietrze... strop nieocieplony, ściany na razie też i pompa pożera 50kWh dziennie :-/

W przyszłym tygodniu instalator chce włączyć tryb wygrzewania jastrychu.

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym nieużywaniem grzałek do -15 przez T-cup? Zależy z jakim oferentem się rozmawia... Oferent "firmowy", na argumenty, że przecież pompy niezależne (z dalekiego wschodu) są budowane z podzespołów uznanych producentów mówi, że można kupić Copelandy z 6 różnych fabryk w Chinach. Oczywiście różniących się jakością. Natomiast ofertent "niefirmowy" na argument że T-CUP nie używa grzałek do -15 żeby trzymać moc mówi, że to ściema i, że jest pewnie "ciche/nierejestrowane" dogrzewanie... Komu wierzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych lekkich zimach nie ma szans ,żeby pompa wspomagała się grzałką. Zwłaszcza pompy T-CAP. Musiała by być źle dobrana albo coś nie tak z instalacją. W tą zimę było -22 stopnie ale grzałka się nie załączyła. Muszą być spełnione określone warunki aby grzałka się załączyła, było to już wielokrotnie opisywane na forum. Poza tym jak ktoś się już tak tych grzałek boi, to w pompie jest oddzielne zasilanie grzałki. Można wyłączyć. Nawet gdyby grzałka była włączona w kilkanaście godzin w największe mrozy, to i tak nie ma to większego znaczenia na ogólne zużycie prądu w sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym nieużywaniem grzałek do -15 przez T-cup? Zależy z jakim oferentem się rozmawia... Oferent "firmowy", na argumenty, że przecież pompy niezależne (z dalekiego wschodu) są budowane z podzespołów uznanych producentów mówi, że można kupić Copelandy z 6 różnych fabryk w Chinach. Oczywiście różniących się jakością. Natomiast ofertent "niefirmowy" na argument że T-CUP nie używa grzałek do -15 żeby trzymać moc mówi, że to ściema i, że jest pewnie "ciche/nierejestrowane" dogrzewanie... Komu wierzyć?

 

Witam,

pronuję poczytać sobie ten wątek oraz zapoznać się z opisami technicznymi T-cap’a i jeśli nadal nie będziesz mieć wyrobionego zdania -to uwierz komu Ci bardziej pasuje , bo to już będzie tylko „osobista kwestia wiary”

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak to jest z tym nieużywaniem grzałek do -15 przez T-cup? Zależy z jakim oferentem się rozmawia... Oferent "firmowy", na argumenty, że przecież pompy niezależne (z dalekiego wschodu) są budowane z podzespołów uznanych producentów mówi, że można kupić Copelandy z 6 różnych fabryk w Chinach. Oczywiście różniących się jakością. Natomiast ofertent "niefirmowy" na argument że T-CUP nie używa grzałek do -15 żeby trzymać moc mówi, że to ściema i, że jest pewnie "ciche/nierejestrowane" dogrzewanie... Komu wierzyć?

Użytkownikom wierzyć...

I nie tylko do -15st.C pompa może grzać bez grzałki ale i przy -26st.C również grzeje bez grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pc (przeróbka klimatyzatora na pc z wymiennikiem płytowym fujitsu arctic 8,5kw) przy -17 stopni i zasilaniu 47 (kalafiory) grzała z cop 1,8, grzałki nie włączone bo ich po prostu nie ma. Więc jak zwykła klima daje rade w tych temperaturach to co dopiero firmowe wypaślaki :). Edytowane przez kudlaty69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...