Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Grzałka jest po to, by sprężarka mogła pracować z mniejszą częstotliwościową.

Dla każdej sprężarki najlepsza jest praca ciągła z częściowym obciążeniem.

Najgorsza sytuacja to cykliczne załączanie zimnej sprężarki w temperaturach -20 st.C.

Po co eksploatować DROGI układ chłodniczy ( nie piłujemy PC z COP ok 1.5 i słabą mocą* )w temperaturach gdzie jego sprawność wynosi < 2,0, kiedy można eksploatować TANI układ z grzałką ze sprawnością 1.

Z reguły ogrzewanie odbywa się na samej pompie do -15 C. Poniżej tej temperatury dogrzewanie grzałką,by nie przewymiarować urządzenia i nie ponosić nadmiernych kosztów inwestycyjnych .

Korzystnie dla trwałości PC jest zaprogramować prace sprężarki z włączoną grzałką > od tzw.temperatury biwalentnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co oznacza 19Hz? Jak to się przekłada na moc?

A czy to takie ważne ? :D

Od 5 lat nie interesi mnie jakaś modulacja,czy moc :D

Miało być ciepło i tanio,jest ciepło i tanio a czy będzie to 19Hz czy 99Hz to mi to wisi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed wyborem źródła ogrzewania domu. Jeśli chodzi o pompy powietrzne zastanawiam się nad Panasonic 9kW 1-fazowy i Panasonic 9kW T-Cap. Wedlug OZC projektowane obciążenie budynku wynosi 5,4kW dla -22/+20.Do tego CWU 4 osoby. Dom zlokalizowany pod Białymstokiem o powierzchni grzanych podłóg 149m2. Kubatura 427m3. Pytanie kieruje do osób które znają temat. Która pompa będzie lepszym wyborem spośród tych dwóch? Dodam, że planowałem korzystanie z 2 taryfy, ewentualnie przedłużyć okienko południowe. Wiele osób mówiło o gorszym komforcie przy grzaniu nocnym, ale obecnie mieszkam w wielkiej płycie, więc nie wiem czy to będzie aż tak odczuwalne. Obecnie od styropianu do dołu okna mam 9,5cm, więc planowałem wylewkę 8,5 cm. Jeżeli pomocne to dom parterowy, Zapotrzebowanie budynku 65,4 kWh/m2. Podłoga 20cm 0,038, BK24 +20cm 0,031, sufit 40 cm granulatu 0,042. WM Bartosz, lub NIkol czy inne cuda, Okna 37m2 Softline 82- większość fixy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez JDariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed wyborem źródła ogrzewania domu. Jeśli chodzi o pompy powietrzne zastanawiam się nad Panasonic 9kW 1-fazowy i Panasonic 9kW T-Cap. Wedlug OZC projektowane obciążenie budynku wynosi 5,4kW dla +20/-22.Do tego CWU 4 osoby. Dom zlokalizowany pod Białymstokiem o powierzchni grzanych podłóg 149m2. Kubatura 427m3. Pytanie kieruje do osób które znają temat. Która pompa będzie lepszym wyborem spośród tych dwóch? Dodam, że planowałem korzystanie z 2 taryfy, ewentualnie przedłużyć okienko południowe. Wiele osób mówiło o gorszym komforcie przy grzaniu nocnym, ale obecnie mieszkam w wielkiej płycie, więc nie wiem czy to będzie aż tak odczuwalne. Obecnie od styropianu do dołu okna mam 9,5cm, więc planowałem wylewkę 8,5 cm. Jeżeli pomocne to dom parterowy, Zapotrzebowanie budynku 65,4 kWh/m2. Podłoga 20cm 0,038, BK24 +20cm 0,031, sufit 40 cm granulatu 0,042. WM Bartosz, lub NIkol czy inne cuda, Okna 37m2 Softline 82- większość fixy.

 

Pozdrawiam

 

Pod białymstokiem i 2 taryfy sugeruję 9kw t-cap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...