Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No poważnie nikt i nic o monoblokach nie może powiedzieć?

 

Wszyscy montują splity, lepsza wydajność, dużo mniej problemów z zamarzaniem czynnika, nie potrzeba wymienników.

Każda porządna firma ma uprawnienia do montażu splitów i woli montować splity bo to sporo mniej problemów dla instalatora i użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy montują splity, lepsza wydajność, dużo mniej problemów z zamarzaniem czynnika, nie potrzeba wymienników.

Każda porządna firma ma uprawnienia do montażu splitów i woli montować splity bo to sporo mniej problemów dla instalatora i użytkownika.

 

Bzdura. Najlepsze pompy na rynku o najlepszych parametrach i wydajnościach to monobloki np Nibe F2120 . Splity to przerobione klimatyzatory - mniejsze koszty produkcji bo ten sam agregat.

Przy monobloku instalator może uniknąć błędów - układ chłodniczy jest hermetyczny, lutowany w fabryce a nie pod domem u klienta.

 

Czym poprzesz to, że split ma lepszą wydajność? Tym, że sprężarka musi tłoczyć czynnik na dalszą odległość? Tym, że musisz dobijać czynnika chłodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem powyżej dlaczego splity są tańsze. Są robione przy okazji klimatyzatorów . Monoblok to zupełnie inna konstrukcja.

 

Weź powiedz kto Ci płaci za pisanie tych głupot....

 

Jak byłem w fabryce mitsubishi w szkocji to tam jakoś klimatyzagtorów przy okazji pomp ciepła nie robili, bo fabryka robi wszystkie pompy ciepła na rynek europejski.

 

1.jpg

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóż okulary i zobacz parownik z panasonica sdc i z klimatyzatora panasonic. Nawet rozstaw lameli ten sam.

 

Ty chyba zjadłeś nie świeże jajko....

tu masz dach hotelu w Barcelonie, obiekt demo firmy Panasonic, 8x VRF, 3x pompa ciepła GHP, z 10 innych sprzętów. Łącznie instalacja za kilka mln Euro.

byłem widziałem, oglądałem okularami i bez, wąchałem i wiem o czym mówię, a Ty tylko wymyślasz to co piszesz na bieżąco i robisz tym biednym ludziom wodę z mózgu. Moim zdaniem jesteś szkodnikiem na tym forum, bo niczego nie popierasz faktami!!!

 

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajesz czy na naprawdę nie umiesz czytać?? Kto kupuje 8 x VRF do domu??

Porównaj zwykłą pompę 5 lub 7 kW. Dziwię się, że ludzie ci wierzą w te brednie jaką ty szkołę skończyłeś ? Nie chcę ci ubliżać bo mam trochę kultury ale czytanie ze zrozumieniem i odpowiadanie na temat to poziom 4 klasy podstawówki. Chyba, że couch od marketingu cie szkoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajesz czy na naprawdę nie umiesz czytać?? Kto kupuje 8 x VRF do domu??

Porównaj zwykłą pompę 5 lub 7 kW. Dziwię się, że ludzie ci wierzą w te brednie jaką ty szkołę skończyłeś ? Nie chcę ci ubliżać bo mam trochę kultury ale czytanie ze zrozumieniem i odpowiadanie na temat to poziom 4 klasy podstawówki. Chyba, że couch od marketingu cie szkoli?

 

Żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem powyżej dlaczego splity są tańsze. Są robione przy okazji klimatyzatorów . Monoblok to zupełnie inna konstrukcja.

 

No właśnie oferta na monobloka jest o kilka tysięcy tańsza. Od razu zapaliła mi się lampka, że coś chyba nie tak. W necie informacji ogólnie mało. Za wadę monobloków uważano, jej stałą moc (stare info) ale teraz w monoblokach tak samo montuje się sprężarki inwertorowe, które tę moc regulują do danego zapotrzebowania.

@CNC_

Kwestia zamarzania nośnika została wyeliminowana skutecznie po przez zastąpienie wody w systemie glikolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oferta na monobloka jest o kilka tysięcy tańsza. Od razu zapaliła mi się lampka, że coś chyba nie tak. W necie informacji ogólnie mało. Za wadę monobloków uważano, jej stałą moc (stare info) ale teraz w monoblokach tak samo montuje się sprężarki inwertorowe, które tę moc regulują do danego zapotrzebowania.

@CNC_

Kwestia zamarzania nośnika została wyeliminowana skutecznie po przez zastąpienie wody w systemie glikolem.

 

Monobloki w Panasonic są tańsze bo to generacja G, odpowiednik starej generacji F, czyli starszy sterownik, starsza elektronika, brak ciepłomierza itp.

Poza tym monobloki Panasonic T-CAP pracują do -20st.C a splity do -28st.C

Poniżej tabela parametrów.

 

5.jpg

 

stam222

jak zalejesz cały układ glikolem to tanie to nie jest, a poza tym glikol ma dużo gorszą przewodność cieplną niż woda, do tego jego odczyn jest kwaśny i negatywie wpływa na instalację.Na dom 150m2 masz około 180L czyli jakieś 800zł .

 

Monobloki powstały z myślą o krajach gdzie zimy to takie -5st., a nie -25st.C jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś mierzył ile prądu pompa pobiera w tak zwanym stanie "czuwania" ? Zakupiłem sobie licznik energii , bo chciałem zweryfikować dane które wyświetla sterownik. U mnie licznik wyświetla pobór prądu 0.3A , moc 69W w stanie czuwania. To bardzo dużo. Mam jeszcze zawór 3-drogowy afriso, ale nie mogę znaleźć w instrukcji poboru prądu. Może z tym licznikiem jest coś nie tak. Ogólnie wyświetla mniejsze zużycie niż pompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś mierzył ile prądu pompa pobiera w tak zwanym stanie "czuwania" ? Zakupiłem sobie licznik energii , bo chciałem zweryfikować dane które wyświetla sterownik. U mnie licznik wyświetla pobór prądu 0.3A , moc 69W w stanie czuwania. To bardzo dużo. (...)

Może któryś z instalatorów poda Ci moc grzałki karteru sprężarki w T-CAP 9kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś mierzył ile prądu pompa pobiera w tak zwanym stanie "czuwania" ? Zakupiłem sobie licznik energii , bo chciałem zweryfikować dane które wyświetla sterownik. U mnie licznik wyświetla pobór prądu 0.3A , moc 69W w stanie czuwania. To bardzo dużo. Mam jeszcze zawór 3-drogowy afriso, ale nie mogę znaleźć w instrukcji poboru prądu. Może z tym licznikiem jest coś nie tak. Ogólnie wyświetla mniejsze zużycie niż pompa.

 

Jak jedziesz na krzywej to część z tego albo i całość to obiegówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pompa nie pracuje, jest wyłączona. Sama się załączy w tanim prądzie . Teraz jet tzw. stan-by. Podejrzewam że coś z licznikiem nie tak.

 

U mnie w stanie wyłączenia lub gotowości do włączenia termostatem zewnętrznym dzisiaj pobiera na zmianę (zmiana co ok. 1-2 h): 10W i 60W, z tym, że częściej jest to 10W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloki w Panasonic są tańsze bo to generacja G, odpowiednik starej generacji F, czyli starszy sterownik, starsza elektronika, brak ciepłomierza itp.

Poza tym monobloki Panasonic T-CAP pracują do -20st.C a splity do -28st.C

Poniżej tabela parametrów.

 

[ATTACH=CONFIG]410271[/ATTACH]

 

stam222

jak zalejesz cały układ glikolem to tanie to nie jest, a poza tym glikol ma dużo gorszą przewodność cieplną niż woda, do tego jego odczyn jest kwaśny i negatywie wpływa na instalację.Na dom 150m2 masz około 180L czyli jakieś 800zł .

 

Monobloki powstały z myślą o krajach gdzie zimy to takie -5st., a nie -25st.C jak u nas.

 

Witam,

Dzięki za odpowiedz. Na razie pytam, analizuję, liczę, porównuję itd.itp. nic jeszcze nie kupuję.

Sterowniki i stara elektronika to żaden problem, przecież wszyscy użytkownicy swoich PC zakupionych w 2014-2017 mają przestarzały "sprzęt" a mimo to są bardzo zadowoleni więc dla mnie to żaden argument.

Przy cenie prawie 5 tysięcy mniejszej za monoblok vs split mogę wydać 1 tys na glikol i tak będę 4 do przodu ( mam już zbiornik cwu+ dodatki do kotłowni za te pozostałe 4).

Większość producentów dopuszcza stosowanie roztworów glikolu w różnym stężeniu 40-60% do swoich produktów (zawory,pompy itd.). Należy stosować glikol propylenowy. Patrz układy chłodnicze- posiadają, rury, złączki, zawory itd.

Jedyny z Twoich argumentów nad którym się zastanawiam jeszcze to oddawanie ciepła przez glikol, może by Asolt coś na ten temat powiedział i jak to się ma do projektu OP? Może wystarczy termostat na powrocie, a może trzeba by zagęścić rurki?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...