Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Split jest faktycznie bardziej narażony na awarie bo dochodzą cztery połączenia skręcane na jakość których producent pompy nie ma żadnego wpływu. Czasami pękają nakrętki jak instalator przesadzi z momentem.

 

super Twoje opinie są równie istotne co mojej babci, bo ona zamontowała tyle samo splitów co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wad i zalet monobloka to wyczytałem niedawno że z reguły są cichsze i nie chodzi tu bynajmniej o brak jednostki wewnętrznej .Przegladałem parametry akustyczne paru pomp ale nie mogłem wychwycić żadnej różnicy. Rzeczywiście cicha i o niezłych parametrach jest Nibe F2120 o której pisał obserwator pc ale nie bardzo jest ją do czego przyrównać. To jak to jest naprawdę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super Twoje opinie są równie istotne co mojej babci, bo ona zamontowała tyle samo splitów co Ty.

Co za ironia losu, taki przypadek "na serwisie" miałem właśnie w Starogardzie, jakiś twój starszy kolega dokręcał kilka minut po schabowym...

Ale to było w czasach, kiedy jeszcze nie wiedziałeś co to pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od maja 2017r pompę WH-SDC09F3E8. Sezon grzewczy zacząłem od 09.2017r cały czas na taryfie G11. Chcę zmienić taryfę na G12W. Czy ktoś ma porównanie sezonów grzewczych na taryfach G11 i G12W? Jak lepiej ustawić pracę pompy w taryfie G12W? Ustawić czasy pracy tylko w drugiej taryfie- pompa pracując w nocy ma gorszą sprawność bo jest zimniej i musi nadgonić utratę ciepła przez dom za dnia czyli musi pracować na wyższych obrotach? Czy puścić ją swobodnie jak w G11- bo w nocy i tak zużywa więcej prądu do jest zimniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam. Mam od maja 2017r pompę WH-SDC09F3E8. Sezon grzewczy zacząłem od 09.2017r cały czas na taryfie G11. Chcę zmienić taryfę na G12W. Czy ktoś ma porównanie sezonów grzewczych na taryfach G11 i G12W? Jak lepiej ustawić pracę pompy w taryfie G12W? Ustawić czasy pracy tylko w drugiej taryfie- pompa pracując w nocy ma gorszą sprawność bo jest zimniej i musi nadgonić utratę ciepła przez dom za dnia czyli musi pracować na wyższych obrotach? Czy puścić ją swobodnie jak w G11- bo w nocy i tak zużywa więcej prądu do jest zimniej?

Pierwszy sezon miałem G11,zużycie roczne 3500kWh i wyszło ok.1700zl

Drugi i następne G12W,zużycie podobne ale ok.1000zl rocznie.

Na początku pod wieczór robiło się niezbyt komfortowo,zwiększyłem krzywa grzewczą o 2st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od maja 2017r pompę WH-SDC09F3E8. Sezon grzewczy zacząłem od 09.2017r cały czas na taryfie G11. Chcę zmienić taryfę na G12W. Czy ktoś ma porównanie sezonów grzewczych na taryfach G11 i G12W? Jak lepiej ustawić pracę pompy w taryfie G12W? Ustawić czasy pracy tylko w drugiej taryfie- pompa pracując w nocy ma gorszą sprawność bo jest zimniej i musi nadgonić utratę ciepła przez dom za dnia czyli musi pracować na wyższych obrotach? Czy puścić ją swobodnie jak w G11- bo w nocy i tak zużywa więcej prądu do jest zimniej?

 

Nie wiem czy masz podłogówkę-mogę Ci powiedzieć jak jest przy moich kalafiorach.

Miałem najpierw G11 do grudnia w pierwszym sezonie-potem już G12W. Różnica wychodzi tak :

-miałem wtedy w G11 0,55 pln brutto total (energia+przesył)

-w G12W wychodzi mi średnio dla całego domu 0,42-0,43 pln za 1 kWh już trzeci sezon.

Steruję termostatem pokojowym Euroster , wg ostatnich poprawek (teraz nie pamiętam szczegółów , ale jest to wersja ogólna ):

 

23.50 do 4.00 na 20 st

4.00 do 23.50 na 22,6 st (cały czas ktoś jest w domu)

 

Przy podłogówce nie chodzi o to by mieć tylko w T2 i marznąć , chodzi tylko o max wykorzystanie T2 względem komfortu. Przy OP i T2 możesz tylko zyskać -są tacy co mają 100% T2 , są tacy co mają 70%.Nawet gdybyś grzał bez patrzenia na T2 , to wychodzi na wyraźny plus G12W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od maja 2017r pompę WH-SDC09F3E8. Sezon grzewczy zacząłem od 09.2017r cały czas na taryfie G11. Chcę zmienić taryfę na G12W. Czy ktoś ma porównanie sezonów grzewczych na taryfach G11 i G12W? Jak lepiej ustawić pracę pompy w taryfie G12W? Ustawić czasy pracy tylko w drugiej taryfie- pompa pracując w nocy ma gorszą sprawność bo jest zimniej i musi nadgonić utratę ciepła przez dom za dnia czyli musi pracować na wyższych obrotach? Czy puścić ją swobodnie jak w G11- bo w nocy i tak zużywa więcej prądu do jest zimniej?

 

Hej,

 

U mnie śmiga w taniej taryfie. Warunek, to przewymiarowanie pompy w stosunku do potrzeb budynku, bez tego nie ma szans - wtedy musisz pędzić ją całą dobę bez kagańca. O pracy w 2T czyli w nocy jak jest zimniej w ogóle się nie przejmuj, minimalny spadek COP w zupełności rekompensowany jest (i to wielokrotnie) przez taniość energii (lepiej grzac przy -20 w taniej niż przy 0 w drogiej:) . Było to wielokrotnie na forum. Przy dobry ustawieniu pompa w 2T nie pyka na minimum czy max, tylko pracuje sobie w najlepszym zakresie częstotliwości ok 75% mocy. Jak mówili przedmówcy, dużo zależy od domu. Jak ci zimno wieczorem to możne się włączyć grzanie 1-2 godziny wcześniej nie zbiedniejesz, lub podnieść temp grzania w okienku dziennym. Sam decydujesz jak ci lepiej, ta praca przez 1-2 godziny w 2T nawet nie zauważysz na rachunku. U mnie z temp i czasem grzania jest ok, jedyne co to ustawiłem włączenie TANK godzinę wcześniej (o 21:00) bo doświadczenie pokazało, że wieczorem lubi się skończyć ciepła woda. A G12W przy standardowym użytkowaniu chałupy zawsze będzie tańsze niż G11. Teraz święta, ciasta, pieczenie, sprzątanie i to wszystko w taniej przez całą dobę. Pozdro.

Edytowane przez Szklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do tematu Smart Cloud. Czy sterownik ten powinien pokazywać coś więcej niż temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną?

Mam go podłączonego na stałe od wczoraj. Nie ma problemów z pokazaniem krzywych temperatur, ale "słoneczka" i "wody" na wykresie pokazać już nie chce. Podobnie jak wpisanego w pompę harmonogramu. Często pojawia się komunikat o braku komunikacji z adapterem, ale dane ściąga, sterować też zdalnie się daje.

Jak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o dwóch sprawach. Załączenie harmonogramu w smarcie automatycznie wyłączy harmonogram na sterowniku i odwrotnie również. Natomiast wyłączenie w smarcie nie spowoduje automatycznego włączenia w sterowniku. Oraz druga sprawa to pokazywane dane w smarcie będą się różnić od danych ze sterownika. Dotyczy to na obecną chwilę zwłaszcza zużycia energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawione grzanie w/g krzywej powinien pokazywać temp. zewnętrzną na wykresie. Jeśli sterownik ustawisz jako termostat pokojowy to będzie pokazywał na wykresie temp. zewnętrzną i wewnętrzną. Słoneczko pokazuje zużycie energii na CO a kran na podgrzanie CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już mi rozjaśniłeś. Mam ustawione na termostat wewnętrzny, więc temperatury są pokazywane. A, że zabawy harmonogramem przez aplikację wyłączyły harmonogram wpisany w sterownik, to jeszcze się pompa nie załączyła i skoro nie było zużycia, to i słoneczka z kranikiem nie mają wartości. Mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między T-Cap 9kW a HP 9KW 400V? Na ulotce to ten sam produkt, jeśli chodzi o parametry. Czy 35000 zł za instalację HP 9kW 400V, 300l zbiornik CWU i bufor jest ceną uczciwą? Czy bufor mogę wywalić? Podejrzewam, że gość mi go chce wcisnąć, bo za dużą pompę mi oferuje. Chce się zabezpieczyć z grzaniem w niskich temperaturach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...