Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Po aktualizacji Aquarea Smart Cloud pojawiła się nowa zakładka Service Cloud. Wymaga rejestracji i podania maila firmy, którą się o tą usługę prosi. Jest z tego jakiś pożytek dla przeciętnego użytkownika i jaką firmę prosić?

.PS. Działa Wam odczyt danych? Z wykresu wynika, że wczoraj do 19-tej ładnie rejestrowało temperatury i zużycie, potem przerwa do dziś, do 6-tej i już ciągłe linie temperatur i brak rejestracji zużycia

 

po tym Twoja firma serwisowa o ile ma uprawnienia będzie miała dostęp do Twojej pompy i wszystkich jej ustawień oraz diagnozowania.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł mieć jeśli instalator to zatwierdzi. Jest tam panel instalatora i użytkownika.

CNC myślałem że to tylko u mnie ale u ciebie również. O co chodzi z wodą w 1 strefie? -78?

 

bo czujnik nie jest podpięty, podpina się dopiero go jak jest sterowanie 2 strefami z pompy.

Ogólnie się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pytanie do posiadaczy pomp. Jaką taryfę polecacie ? Obecnie bedę przechodził z budowlanej na domową. Nie wiem czy wybrać G12 czy G12w.

Ma ktoś jakiś link do forum albo artykuł, które mogę przeczytać. Moj region to Enea.

Ja mam G12w dom mało używany i prąd w większoszości na grzanie. Ale sterownik wychodzi też w drogie okno z grzaniem . Za marzec/kwiecień średnio wyszło 0,44 zł. Z prądu w szczycie korzysta najczęściej szwagier budujący sie obok nas.

 

Generalnie G12w jest prorodzinna, bo weekend można sporo spraw ogarnąć na tanim prądzie. A jak ci nie spasuje/:cool: to zmienisz, którą byś nie wybrał będzie dobrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G12w dom mało używany i prąd w większoszości na grzanie. Ale sterownik wychodzi też w drogie okno z grzaniem . Za marzec/kwiecień średnio wyszło 0,44 zł. Z prądu w szczycie korzysta najczęściej szwagier budujący sie obok nas.

 

Generalnie G12w jest prorodzinna, bo weekend można sporo spraw ogarnąć na tanim prądzie. A jak ci nie spasuje/:cool: to zmienisz, którą byś nie wybrał będzie dobrze.

 

pozdrawiam

 

G12w w Enea cokolwiek sie rózni od G12w w Tauronie, omawiając zalety tej taryfy u siebie warto wziąc pod uwagę ze inni (poza Tauronem) nie mają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem posiadaczem pompy ciepła panasonic WH-SDC09H3E5-1. Do pompy podłączony mam zbiornik Galmet SGW(S) 200 l. Woda zaczęła w nim śmierdzieć, więc włączyłem dezynfekcję termiczną i ustawiłem na maksymalny czas pracy (1 godz). Jednak pompa podgrzewa mi wodę maksymalnie do 51 stopni a powinna do 65 (tak jest w ustawieniach). Jeśli próbuję wymusić podgrzanie wody jest tak samo. Niezależnie co bym robił to i tak pompa wyłącza się przy 51 stopniach. Co może być przyczyną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do róznicy G12 G12w to najczesciej G12w wychodzi lepiej, chociaż dla rodziny która weekendy spędza poza domem może tak nie być.

 

@Kurani co do wody, to:

1. pompa dogrzewa do wysokich temp grzałkami a masz je zablokowane (zazwyczaj grzałki są od 60 stopni więc to moze nie byc to)

2. bład typu " Wysoka temperatura wejściowa skraplacza." u mnie pojawia się czasem przy temp powyżej 55 stopni

 

NIe wiem czy w twoja ma tak samo, ale w mojej da się ja przestawić na tylko w grzanie grzałką i można te brakujące stopnie dociągnąc czystym pradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem posiadaczem pompy ciepła panasonic WH-SDC09H3E5-1. Do pompy podłączony mam zbiornik Galmet SGW(S) 200 l. Woda zaczęła w nim śmierdzieć, więc włączyłem dezynfekcję termiczną i ustawiłem na maksymalny czas pracy (1 godz). Jednak pompa podgrzewa mi wodę maksymalnie do 51 stopni a powinna do 65 (tak jest w ustawieniach). Jeśli próbuję wymusić podgrzanie wody jest tak samo. Niezależnie co bym robił to i tak pompa wyłącza się przy 51 stopniach. Co może być przyczyną.

Pozdrawiam

 

Masz włączone deztnfekcję ale nie masz aktywnej grzałki CWU na nią jest osobny włącznik w menu.

Grzałka zanurzeniowa czy jakoś tak.

Po jej włączoniu zapali Ci się jej symbol na głównym wyświetlaczu.

Jak nie wiesz gdzie a masz Aquarea Cloud to Twój instalator może Ci to zdalnie włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Oglaszam wszem i wobec,że po raz pierwszy od 5 lat czyli od marca 2013r wykonany był u mnie przegląd serwisowy pompy czyt. jednostki zewnętrznej ;)

Czas pracy to ok.2h koszt 200zl :)

 

Wnioski i ocena techn.po przeglądzie i sprawdzeniu ciśnienia to "bardzo dobry" :)

2018-05-12_19-29-31Graph.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglaszam wszem i wobec,że po raz pierwszy od 5 lat czyli od marca 2013r wykonany był u mnie przegląd serwisowy pompy czyt. jednostki zewnętrznej ;)

Czas pracy to ok.2h koszt 200zl :)

 

Wnioski i ocena techn.po przeglądzie i sprawdzeniu ciśnienia to "bardzo dobry" :)

[ATTACH=CONFIG]413694[/ATTACH]

Goowno nie wnioski!!!

"Sprawdzenie ciśnienia" - lepiej w ogóle nie rób takich przeglądów, chyba że ci EGO połechtają za dwie stówy.

I ty Arturo dałeś się tak wy6ymać?????? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...