Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość Arturo72
Goowno nie wnioski!!!

"Sprawdzenie ciśnienia" - lepiej w ogóle nie rób takich przeglądów, chyba że ci EGO połechtają za dwie stówy.

I ty Arturo dałeś się tak wy6ymać?????? ;)

Obudowa była brudna a i lamelki też to i zazyczylem sobie serwis do czyszczenia i sprawdzenia łączy. No i sprawdzili ciśnienie,pobór prądu czy tam natężenie ,schladzanie,nagrzewanie i mogę śmigać następne 5 lat :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa była brudna a i lamelki też to i zazyczylem sobie serwis do czyszczenia i sprawdzenia łączy. No i sprawdzili ciśnienie,pobór prądu czy tam natężenie ,schladzanie,nagrzewanie i mogę śmigać następne 5 lat :)

Aaa, chyba że mycie zamawiałeś, to zawsze się przyda i nawet TRZEBA wymiennik (parownik) REGULARNIE czyścić w pompie P-W, ale nie co 5 lat (???) tylko przynajmniej co ROK!

Ale nie podejrzewałem ciebie, że tak dasz sobie nawinąć makaron na uszy i że będziesz się podniecać "SPRAWDZENIEM CIŚNIENIA".

Jak napisałem - takie sprawdzenie ciśnienia jest bez sensu, a powoduje zawsze nawet minimalny ubytek czynnika i ryzyko dostania się gazów atmosferycznych do układu.

NIE DOTYKA SIĘ UKŁADU CHŁODNICZEGO BEZ WAŻNYCH WSKAZAŃ KU TEMU - zapamiętaj to sobie Arturo, pan Ładny cię nie nauczył?

I myj parownik co roku!

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster masz oczywiście rację co do układu chłodniczego tyle że żaden praktycznie inwestor o tym nie wie, natomiast poważniej to wygląda w jego oczach jak serwis tam coś podłączy i niby pomierzy. W końcu za coś inwestor płaci nie tylko za wizualną oceną szczelności i mycie. Problem jest taki że niestety wymogi gwarancyjne wymagają bytności serwisu przynajmniej raz w roku a głupio brać kasę za sam przyjazd i mycie. Może teraz coś drgnie przynajmniej w Panasie bo wszystkie parametry łącznie z ciśnieniami, temperaturami i innymi duperelami serwisant może odczytać z apki i faktycznie pozostanie mu przyjazd tylko w celu wizualnej oceny, przybicia pieczątki i umycia jednostki zewnętrznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do tematu wygrzewania zbiornika. Czy funkcja ta po ustawieniu w harmonogramie powinna się sama włączyć, tak jak programuje się włączenie ogrzewania czy grzanie wody? U mnie za Chiny nie chce się to włączyć. Mam tak ustawione:

Menu użytkownika - Grzałka pokojowa [tak]; Dez. term. [wł];

Menu instalatora - Grzałka zbiornika [zewnętrzny]; Dez. term [dzień/godz. załączenia].

Na LCD mam załączoną ikonkę stan grzałki wspomagającej, nie pali się stan grzałki w zb. cwu - czyli grzanie grzałką nie jest załączone. Jak to kurcze zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalator w ogóle Ci tą grzałkę podłączył do jednostki wew.? Z prawej strony płyty masz w pionie szereg złączy. Grzałka powinna być podłączona do dwóch pierwszych na dole a na dwóch górnych powinna być zworka. Oczywiście dotyczy to wersji H Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster masz oczywiście rację co do układu chłodniczego tyle że żaden praktycznie inwestor o tym nie wie, natomiast poważniej to wygląda w jego oczach jak serwis tam coś podłączy i niby pomierzy. W końcu za coś inwestor płaci nie tylko za wizualną oceną szczelności i mycie. Problem jest taki że niestety wymogi gwarancyjne wymagają bytności serwisu przynajmniej raz w roku a głupio brać kasę za sam przyjazd i mycie. Może teraz coś drgnie przynajmniej w Panasie bo wszystkie parametry łącznie z ciśnieniami, temperaturami i innymi duperelami serwisant może odczytać z apki i faktycznie pozostanie mu przyjazd tylko w celu wizualnej oceny, przybicia pieczątki i umycia jednostki zewnętrznej.

Co poniektóre firmy wymagają przeglądu serwisowego dwa razy do roku i tak na przykład, w przypadku LG- jeden z forumowiczów podzielił się z nami informacją na temat kosztu przeglądu (dla utrzymania gwarancji wymagane są dwa przeglądy do roku) 600 zł za każdą wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektóre firmy wymagają przeglądu serwisowego dwa razy do roku i tak na przykład, w przypadku LG- jeden z forumowiczów podzielił się z nami informacją na temat kosztu przeglądu (dla utrzymania gwarancji wymagane są dwa przeglądy do roku) 600 zł za każdą wizytę.

 

Mam LG. Przeglądu jeszcze nie robiłem , ale instalator powiedział że wymagany jest jeden przegląd na rok. Z tego co mówił to coś kolo 300zł.

Miałem też montowaną klimę to przegląd klimy kosztuje 150zł.

 

Ciekawy jestem czemu przegląd pompy jest droższy od klimy , tym bardziej że przy klimie chyba więcej muszą się narobić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LG cena przeglądu zależy tylko od dogadania się z instalatorem. Jeśli jakiś instalator rzucił klientowi 600zł i do tego dwa razy w roku to nie wzięło się to z kosmosu, jak znam życie ktoś komuś ciut podpadł w ten czy inny sposób... (nie żebym twierdził że na pewno, ale z dużym prawdopodobieństwem ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalator w ogóle Ci tą grzałkę podłączył do jednostki wew.? Z prawej strony płyty masz w pionie szereg złączy. Grzałka powinna być podłączona do dwóch pierwszych na dole a na dwóch górnych powinna być zworka. Oczywiście dotyczy to wersji H
Wielkie dzięki za zainteresowanie temat. O ile zrobiłem zdjęcie właściwej płyty to u mnie wygląda to tak: fdaaebe86e32.jpg

Wczoraj walczyłem z podgrzewaniem zbiornika. Przy żadnych ustawieniach woda na zasilaniu nie przekroczyła temp. 61 st. C, co dawało max 55 st. C zbiornika. Przy ustawieniu grzałki {zewn.} mogę ustawić nax. 65 st. C (ale pojawia się błąd H91[zabezp. grzałki]), {wewn.} 75 st. C na wyświetlaczu (albo odwrotnie, zostawiłem notatki). W żadnym z ustawień DEZ.TERM. się z harmonogramu nie załącza. I nawet przy programie godzinowym podgrzania wody do 75 st. C pompa przy 55 (~60 za zasilaniu) się wyłącza.

Grzałka wspomagająca ogrzewanie jak najbardziej działa - wg odczytu na panelu 166 h.

Czy tak faktycznie być powinno? I co jest grane? SDC09H3E8

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie temat. O ile zrobiłem zdjęcie właściwej płyty to u mnie wygląda to tak: fdaaebe86e32.jpg

Wczoraj walczyłem z podgrzewaniem zbiornika. Przy żadnych ustawieniach woda na zasilaniu nie przekroczyła temp. 61 st. C, co dawało max 55 st. C zbiornika. Przy ustawieniu grzałki {zewn.} mogę ustawić nax. 65 st. C (ale pojawia się błąd H91[zabezp. grzałki]), {wewn.} 75 st. C na wyświetlaczu (albo odwrotnie, zostawiłem notatki). W żadnym z ustawień DEZ.TERM. się z harmonogramu nie załącza. I nawet przy programie godzinowym podgrzania wody do 75 st. C pompa przy 55 (~60 za zasilaniu) się wyłącza.

Grzałka wspomagająca ogrzewanie jak najbardziej działa - wg odczytu na panelu 166 h.

Czy tak faktycznie być powinno? I co jest grane? SDC09H3E8

Masz nie podłączoną grzałkę zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przegrzać grzałkę mając 30 st. C wody w zbiorniku?

H91 – usterka układu zabezpieczającego grzałkę dodatkową zbiornika cwu - ale skoro nie ma grzałki w zbiorniku, to nie dziwne, że błąd wyskoczył.

Czy tym modelem, bez dodatkowej grzałki w zbioniku cwu można ten zbiornik wygrzać (choćby do 75 stopni) i załączyć dezynfekcję termiczną? Bo skoro max. zasilaniu to 61 st., to cudów nie ma, więcej się woda w zbiorniku nie zagrzeje. A powinna przecież chyba.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyskoczył przy ustawieniu na wew. Czy zew.? Masz 3 czy 1 fazową. Natomiast przegrzać zawsze możesz . Zbyt mała wężownica, mały przepływ czy zapowietrzony układ. I jeszcze jedno, w twoim przypadku układ nie działa równolegle. Najpierw pompa grzeje zasobnik do max 55 stopni a potem na staje sprężarka i załacza się grzałka. Gdybyś miał grzałkę w zasobniku układ mógłby pracować równolegle. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...