Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dobry Wieczór,

Mam problem z ustawieniem grzałki zewnętrznej zabudowanej w zbiorniku 300l do CWU. Pompa T-Cap seria H, 9kW. Podłączyłem grzałkę do płyty głównej, zwarłem dwa górne przyłącza na płycie po prawej stronie u góry (zabezpieczenie grzałki). W tym momencie nie wywala już błędu nr 91, ale grzałka dalej się nie włącza. Ustawiłem i załączyłem w menu instalatora dezynfekcję termiczną (bo na tym mi szczególnie zależy), włączyłem grzałkę zbiornika itd. Jak to wszystko ustawić? Czy ktoś, kto tak ma albo orientuje się w temacie jest w stanie wyjaśnić mi jak ustawić, by dezynfekcja termiczna włączała się na grzałce zabudowanej w zbiorniku i jakie parametry ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobry Wieczór,Mam problem z ustawieniem grzałki zewnętrznej zabudowanej w zbiorniku 300l do CWU. Pompa T-Cap seria H, 9kW. Podłączyłem grzałkę do płyty głównej, zwarłem dwa górne przyłącza na płycie po prawej stronie u góry (zabezpieczenie grzałki). W tym momencie nie wywala już błędu nr 91, ale grzałka dalej się nie włącza. Ustawiłem i załączyłem w menu instalatora dezynfekcję termiczną (bo na tym mi szczególnie zależy), włączyłem grzałkę zbiornika itd. Jak to wszystko ustawić? Czy ktoś, kto tak ma albo orientuje się w temacie jest w stanie wyjaśnić mi jak ustawić, by dezynfekcja termiczna włączała się na grzałce zabudowanej w zbiorniku i jakie parametry ustawić.
Nie masz większych problemów ? Od 5 lat nie mam w zasobniku 300l grzałki i żyję i cieszę się życiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. menu/ustawienia systemu/grzałka zbiornika - zew. - czas włączenia grzałki ~ 20min 2. menu/ustawienia użytkownika/grzałka zbiornika - wł 3. menu/ustawienia użytkownika/dezynfekcja term. - wł 4. sprawdzić grzałkę - niektóre mają termostat wew. i osobny włącznik więc ustawić na maxa i ewentualnie załączyć 5. ustawić harmonogram wygrzewu - nie przekraczać temp 65 stopni. Grzałka zbiornika powinna załączyć się po około 20 min od rozpoczecia cyklu. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywną podpowiedź, o to mi właśnie chodziło.

Tak to mniej więcej mam ustawione. Jeszcze sprawdzę, czy identycznie.

Ustawiam w "dezynfekcji termicznej" konkretny dzień i godzinę i co się wtedy dzieje? Bo u mnie dokładnie nic. Pompa wyłączona, dochodzi ustawiona godzina i nic... Jaka powinna być reakcja pompy na te ustawienia?

 

PS. Czy dysponuje Pan instrukcją serwisową i czy można ewentualnie prosić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (model SDC09H3E8 ) też nie reaguje na harmonogram...

Ale żeby grzałka w ogóle się włączyła trzeba nagrzać zbiornik do 55 st. pompą i wtedy grzałka się załączy i dobije do 65 st. - tak jest w wersji z grzałką w pompie. Podejrzewam że przy grzałce w zbiorniku dojdzie do 75 st - tak przynajmniej pokazuje menu pompy.

 

PS. A korzystając z okazji.

Menu chłodzenia się włącza przy wyłączonej pompie (nie pali się dioda w rogu panela), naciskając te 3 przyciski razem czy po kolei? Jest może filmik w sieci jak to się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program uruchamia się sam. Nic niesię trzeba wstępnie wygrzewać. Przy grzałce wewnętrznej sprężarka grzeje do 57 i staje a załącza się grzałką i wygrzewa do 67. Przy zewnętrznej startuje sprężarka i w zzależności od ustawienia w menu po określonym czasie załącza się grzałką. Po osiągnięciu 57 stopni staje sprężarka i dalej grzeje tylko grzałka. Co do załączenia chłodzenia to wszystkie 3 jednocześnie przez około 10 sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jednocześnie przez 10 sekund.... kurcze, toż to wiedza tajemna ;) Dzięki.

U mnie ładnie grzeje dokładnie jak opisałeś. Ale żeby samo się z harmonogramu dezynfekcji załączyło, to już nie. Ale może jest jakiś myk do którego trzeba dojść :)

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszajcie sprawę sterylizacji serwisantom i do Panasonica. Prawdopodobnie jest błąd w oprogramowaniu.

 

No właśnie miałem pisać, że jednak nie działa u mnie. W sensie nie włącza się samo. Po odłączeniu grzałki zewnętrznej i ustawieniu dezynfekcji na wewnętrzną to samo - nie załącza się. Rozwiązanie to ustawienie grzania na 65 stopni, ale grzałka wbudowana dogrzewa tak powoli, że chyba pół nocy temperatura podnosi się o te kilkanaście stopni. No i w zużyciu podczas pracy grzałki pokazuje zużycie 1 kw i COP skacze, ale jak dla pompy a nie dla grzałki, kiedy COP =1. Czemu 1kw skoro grzałka ma 3kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzeje pompa do ok. 55 st, załącza się grzałka i dogrzewa do 65 st. w ciągu ok. 1-2 godzin jak dobrze pamiętam (zbiornik 250 dm3). Zużycie równe 3 kW pokazuje sterownik - ale to grzałka wewnętrzna pompy.

Dezynfekcję można ustawić też w programie standardowym jako "grzanie na maksa", więc da się z tym jakoś żyć. Ale dziwne, że automat tego nie łapie. Mnie Panasonic wyśmieje, to musi sprawdzić instalator i swoim autorytetem dyskutować z Panasonic'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...