Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość Arturo72
Czy u Was też podczas wygrzewania wylewki pompa wyłączała się po jakimś czasie? Mam temperaturę docelową 55°C, pompa osiągnęła 37, po czym przerwa i temperatura spadła do 29. Pompa pracuje już kilka dnii i nie zapowiada się by udało jej się osiągnąć 55°C.
Widzisz jaka mądra bestia. Dba o Twoje bezpieczeństwo bo stwierdzila,że w domu masz już za gorąco i przestała grzać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej pompy nie trzeba się wystrzegac,one nie gryzą :D

 

 

Chciałbym zapłacić jak najmniej, kupując przyzwoitą pompę.

Różnica w cenie pompy z montażem między tym monoblokiem ( Aquarea WH-MDC16G6E5 16kw -) a np 16KW TCAP (WXC16H9E8) wynosi aż 14.000zł ! Wiem że TCAP nowocześniejsza i do niższych temperatur pracuje bez grzałek, ale tych 14tys to pewnie przez 100lat mi grzałki nie nabiją. Nie chcę dopłacać niepotrzebnie za marketingowe nowinki.

Szukam tylko potwierdzenia czy nie jest to jakiś trefny model - i dlatego sprzedają w takiej cenie

 

Dużo ryzykuję nie stosując glikolu w układzie (w przypadku Monobloka )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chciałbym zapłacić jak najmniej, kupując przyzwoitą pompę.Różnica w cenie pompy z montażem między tym monoblokiem ( Aquarea WH-MDC16G6E5 16kw -) a np 16KW TCAP (WXC16H9E8) wynosi aż 14.000zł ! Wiem że TCAP nowocześniejsza i do niższych temperatur pracuje bez grzałek, ale tych 14tys to pewnie przez 100lat mi grzałki nie nabiją. Nie chcę dopłacać niepotrzebnie za marketingowe nowinki.Szukam tylko potwierdzenia czy nie jest to jakiś trefny model - i dlatego sprzedają w takiej cenie Dużo ryzykuję nie stosując glikolu w układzie (w przypadku Monobloka )?
Przede wszystkim poznaj obciążenie cieplne domu bo to podstawa i być może "coś" będzie tańsze niż ten monoblok 16kW bo może Twój dom aż tyle nie potrzebuje ? Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgodzę, ale naprawdę, trochę inwencji, inicjatywy, pomyślunku. I zadziała :)

I już konkretnie - czy jakieś dodatkowe parametry muszą być spełnione, aby chłodzenie się uruchomiło? Sprawdzałem wczoraj przy 23 st. wewn., 18 st. zadanych i 14 st. zewn. i pompa nie pokazała żadnego zużycia energii, czyli nie włączyła się? Warunki pogodowe niezbyt na chłodzenie się zrobiły więc dałem sobie spokój, a za głęboko w menu chłodzenia nie chciałem wchodzić w ciemno.

 

I jak tam z automatyczną dezynfekcją? U mnie nie mam ustawionych innych harmonogramów i załączyć dalej się nie chce z dedykowanego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich informacji uzyskanych z Panasonica dezynfekcja powinna się uruchomić przy spełnieniu następujących warunków. 1. Pompa musi być ON 2. Przed uruchomieniem sterylizacji musi być aktywna funkcja grzania CWU. 3. Pozostałe funkcje jak CO lub chłodzenie najlepiej gdy są wyłączone. Nie odzywałem się bo najpierw chcę to wszystko przetestować a będę mógł to zrobić dopiero w przyszłym tygodniu. Co do chłodzenia - robisz to na krzywej czy na termostacie? I jeszcze jedna drobna uwaga dotycząca grzałki CWU. Licznik energii liczy zużycie oraz produkcję w trakcie jej działania szacunkowo. Za jej działanie należy uznać czas w którym pompa da sygnał do jej uruchomienia a potem do jej zatrzymania. Jeśli w międzyczasie termostat wewnętrzny grzałki ją rozłączy a temp. w zasobniku nie osiągnie wymaganej, to licznik dalej będzie zliczał zarówno zużycie jak i produkcję pomimo że nie będzie żadnego poboru ani produkcji. P.S. Jeśli chcesz chłodzić na krzywej to sprawdź deltę. Jeśli jest ustawiona na 5 stopni to przy ustawieniu wody na 18 stopni załączenie chłodzenia nastąpi jeśli woda w obiegu przekroczy 23,5 stopnia czyli wyświetlacz pokaże 24. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, mam w planie zamontować pompę panasonic aquarea sdc 9kw 1 fazową. Elektryk poprowadził kabel 5x2,5mm. Monter powiedział że do jedno fazowej pompy sdc9kw musi być kabel min. 5x4 co ciekawe jak sam powiedział do trzy fazowej pompy jak najbardziej wystarczy kabel 5x2,5mm. Czy można to jakoś merytorycznie wyjaśnić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...