Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A skąd wiesz że w każdej ?

 

U mnie w LG plastiku nie ma ..

.

Proponuję rozebrać i dokładnie sprawdzić wiatraczek i łożysko. Jeszcze raz - w panasonicu pastik to kilka rurek w obiegu wodnym i dwa zawory przy filtrze które jeśli ktoś strachliwy może sobie zastapić innymi. Obudowa też z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór trójdrogowy mam na zewnątrz, kosztowało mnie surówkę, nikt nie kazał instalować oryginalnego który jest w opcji, odpowietrznik 3 duchy jak ten padnie. Pompa zbierałam dokładnie tak jak grudniowa czy wiało. IOdcinek z dwoma zawrami filtrem może każdy rozgarnięty hydraulik ogarnąć w godzinkę. Jakieś inne uwagi?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór trójdrogowy mam na zewnątrz, kosztował mnie stówkę, nikt nie kazał instalować oryginalnego który jest w opcji, odpowietrznik 3 dychy jak ten padnie. Pompa rozbierana dokładnie tak jak grundfosa czy wilo. Odcinek z dwoma zaworami i filtrem może każdy rozgarnięty hydraulik ogarnąć w godzinkę. Jakieś inne uwagi?.

Pisanie z tel. to jakiś koszmar. Powyżej poprawiony tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś kto korzysta z chłodzenia podłogówką i ma pozytywne wrażania? Jeszcze nie mieszkam ale cały czas jestem na budowie i wczoraj np. miałem na parterze 27*C a na górze 30*C. Wyciągnąłem na poddasze pexa 25mm na wszelki wypadek do podłączenia klimakonwertera, może coś uruchomię jak już zamieszkam. Na razie nastawiam się na chłodzenie podłogą i jestem ciekaw. Na parterze będą płytki ale na górze panele więc chyba tylko na dole można chłodzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie czy lepiej kupić, patrząc na późniejsze naprawy, pompę osobno ze zbiornikiem CWU czy np Aquarea All In One? Oferty są podobne. Mam na All in One forumowego kolegi właśnie i 3x LG z A...o.

Czy aby zbiornik i kilka komponentów zawartych w jednej obudowie nie będą droższe w naprawie od tych zabudowanych poza pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia że jak wszystko jest w jednej obudowie to jest lepiej spasowane i mniej błędów do zrobienia przez instalatora. Dobry zbiornik CWU też tani nie jest. Obawiam się tylko czy 200L to wystarczająca pojemność, ale nie mieszkam to nie mogę jeszcze się wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia że jak wszystko jest w jednej obudowie to jest lepiej spasowane i mniej błędów do zrobienia przez instalatora. Dobry zbiornik CWU też tani nie jest. Obawiam się tylko czy 200L to wystarczająca pojemność, ale nie mieszkam to nie mogę jeszcze się wypowiedzieć.

 

Gdzieś czytałem że w Panasie All in One nie da się podłączyć cyrkulacji ciepłej wody. Trzeba by dokładniej poszukać - dopytać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że w Panasie All in One nie da się podłączyć cyrkulacji ciepłej wody. Trzeba by dokładniej poszukać - dopytać;-)

 

Da się bo mam jako opcję w kosztorysie CNC.

 

Co do wymiany np zbiornika. Dobre 250L można kupić już za 2500zł. Ciekawe ile bedzie kosztowała wymiana tego w All....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia że jak wszystko jest w jednej obudowie to jest lepiej spasowane i mniej błędów do zrobienia przez instalatora. Dobry zbiornik CWU też tani nie jest. Obawiam się tylko czy 200L to wystarczająca pojemność, ale nie mieszkam to nie mogę jeszcze się wypowiedzieć.

 

Mam zbiornik wbudowany 190 l. W domu mieszka 7 osób. Pisałem już kiedyś, że wyzwaniem było ustawienie grzania CWU, aby starczyło dla wszystkich. Po prostu najlepsze okazało się podbicie temperatury do 55* w godzinach wieczornych 19-22:30. Wg podlicznika zużycie w miesiącach zimowych kształtuje się w okolicy 190kWh, a w miesiącach letnich ok 130kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wbudowane 180l. Zużywamy 80-100kWh przy 4 osobach na CWU. Wody nie brakuje, ale 2 łazienki używane jednocześnie mogą do tego doprowadzić. Ostatnio napełniałem basen ciepła wodą i nagrzenie całego zbiornika zajmowało 35 minut (25>50 stopni). Wszystko jeszcze zalezy czy ma sie pompa 6kW czy np 12kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Zdecydowałam się na montaż Panasonica Aquarera HP 7kw, moje pytanie brzmi - czy w każdym pokoju powinnam również zamontować sterownik do ustawiania temp? Czy np mogę to zrobić w pomieszczeniach, w których ewentualnie chciałabym móc ja regulować (np. w pralni, garderobie, skrytce kuchennej temp. będzie rzadko regulowana, więc mogę to chyba zrobić raz z poziomu rozdzielacza?)

Jak to wygląda od strony technicznej, jaki sterownik wybrać?

Podłogówkę robię firmy TECE, myślę, że to dobry wybór?

 

Jeszcze jedno - jak wygląda serwis pompy? Jest tam przecież czynnik chłodzący, który powinien być sprawdzany/uzupełniany? Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie,

 

Zdecydowałam się na montaż Panasonica Aquarera HP 7kw, moje pytanie brzmi - czy w każdym pokoju powinnam również zamontować sterownik do ustawiania temp? Czy np mogę to zrobić w pomieszczeniach, w których ewentualnie chciałabym móc ja regulować (np. w pralni, garderobie, skrytce kuchennej temp. będzie rzadko regulowana, więc mogę to chyba zrobić raz z poziomu rozdzielacza?)

Jak to wygląda od strony technicznej, jaki sterownik wybrać?

Podłogówkę robię firmy TECE, myślę, że to dobry wybór?

 

Jeszcze jedno - jak wygląda serwis pompy? Jest tam przecież czynnik chłodzący, który powinien być sprawdzany/uzupełniany? Jak to u Was wygląda?

Sterowniki w każdym pomieszczeniu to może nie błąd,chociaż bez dodatkowego osprzętu może być błędem ale głównie w domu normalnie uzytkowanym nie mają najmniejszego sensu ze względu na dużą bezwładność domu murowanego z wylewką betonową.

Temperaturę w pomieszczeniach ustawia się raz na początku na rozdzielaczu a później robotę wykonuje pogodowka w pompie.

Serwis pompy przyjechał do mnie po 5 latach użytkowania i stwierdził,że nie ma ubytku czynnika. Parametry były takie jak przy nowej pompie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki przy podłógówce podnosza koszt uzytkownia. Szczególnie gdy nie mają połaczenia z pompą i system polega na tym że one zmniejszają przepływ a pompa pracuje sobie sama bez informacji o sterownikach, wiec w okresach przejsciowych włacza się niepotrzbnie na kilka minut i za chwile wyłacza bo wszystkie sterowniki zamkniete i temperatura w instlacji gwałtownie rośnie. Ja jestem przeciwnikiem sterowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...