Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie, potrzebuję rady. Dziś zamontowano mi TCAP 9 kW. Nie pomyślałem o termostacie i sterowanie na tę chwilę odbywa się poprzez krzywą. Planuję grzać w G12W. Jest sens dokupić regulator, na przykład Euroster EQ7 ? Jeśli tak, jak go podłączyć do PC ? Czy też może zostawić jak jest, opierając się na krzywej ?

 

I drugie - chcę wygrzać podłogi - jest do tego dedykowany program czy sterować tym ręcznie ? Jeśli tak to wg jakich ustawień krzywej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam panowie. Chciałbym przenieść jednostkę zewnętrzną na inną stronę budynku, przez co skróci się odległość między jednostkami z siedmiu do czterech metrów. Obecnie jednostka stoi od strony południowej , podobno temperatura zewnętrzna od tej (nasłonecznionej) strony może oszukiwać pompę, jednak najważniejszym powodem są sąsiedzi. Głośna praca sprężarki nocą jest u nich w sypialni "słyszalna". Chciałbym się zapytać, czy ktoś wie ile może kosztować taka usługa, i czy jest ktoś z łódzkiego, kto podjąłby się wykonać takową usługę. T-cap 12 F 1f. Kontakt z instalatorem tej pompy jest utrudniony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich informacji uzyskanych z Panasonica dezynfekcja powinna się uruchomić przy spełnieniu następujących warunków. 1. Pompa musi być ON 2. Przed uruchomieniem sterylizacji musi być aktywna funkcja grzania CWU. 3. Pozostałe funkcje jak CO lub chłodzenie najlepiej gdy są wyłączone. Nie odzywałem się bo najpierw chcę to wszystko przetestować a będę mógł to zrobić dopiero w przyszłym tygodniu. Co do chłodzenia - robisz to na krzywej czy na termostacie? I jeszcze jedna drobna uwaga dotycząca grzałki CWU. Licznik energii liczy zużycie oraz produkcję w trakcie jej działania szacunkowo. Za jej działanie należy uznać czas w którym pompa da sygnał do jej uruchomienia a potem do jej zatrzymania. Jeśli w międzyczasie termostat wewnętrzny grzałki ją rozłączy a temp. w zasobniku nie osiągnie wymaganej, to licznik dalej będzie zliczał zarówno zużycie jak i produkcję pomimo że nie będzie żadnego poboru ani produkcji. P.S. Jeśli chcesz chłodzić na krzywej to sprawdź deltę. Jeśli jest ustawiona na 5 stopni to przy ustawieniu wody na 18 stopni załączenie chłodzenia nastąpi jeśli woda w obiegu przekroczy 23,5 stopnia czyli wyświetlacz pokaże 24.

 

Witam,

Ustaliłeś może jak jest z dezynfekcją CWU? Ja również mam problemy z jej uruchomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był problem ze sterylizacją. Było zgłoszone i Panasonic miał się tym zająć. Czy zrobili jakąś poprawkę softu nie wiem. Przez kilkanaście ostatnich tygodni ze względy na spore zużycie nie korzystałem z tej funkcji. Przy błędnym sofcie sterylizacja załącza się gdy temperatura zasobnika jest niższa niż 40 stopni. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czytam i jestem przerażony tym natlokiem informacji. Wiem co raz mniej. Czym sie kierowac przy wyborze pompy ciepla? Gruntowka czy powietrzna? Kiedyś myślałem o tcap'ie 9 (ew12kw) bo wydaje mi sie dość popularny ale obecnie juz niczego nie jestem pewien. W niedziele mam spotkanie z whiajstrem (w sprawie ewentualnego montażu jego pompy, gruntowej). Dom spory, łącznie podłogówka lezy na jakiś 270mkw (w tym garaż + kotlownia razem 50mkw). Dom dość dobrze bedzie zaizolowany. Podloga 20cm (12grafit 031 + 8 bialy 037), ściany etixx 20cm 031, sufit raczej celuloza 30 (ew35cm). Okna 3szyby, pakiety 0,5, najgorsze okno cos ponad 0,89, rolety. Na fundamencie 15cm xps'a + 5 cm od srodka eps. Bedzie reku. Wg internetowych kalkulatorów ozc cos nieco powyżej 6kw (dziwnie mało). W domu 2+3, woda rozsądnie. 100% OP.

 

Ktoś coś?

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czytam i jestem przerażony tym natlokiem informacji. Wiem co raz mniej. Czym sie kierowac przy wyborze pompy ciepla? Gruntowka czy powietrzna? Kiedyś myślałem o tcap'ie 9 (ew12kw) bo wydaje mi sie dość popularny ale obecnie juz niczego nie jestem pewien. W niedziele mam spotkanie z whiajstrem (w sprawie ewentualnego montażu jego pompy, gruntowej). Dom spory, łącznie podłogówka lezy na jakiś 270mkw (w tym garaż + kotlownia razem 50mkw). Dom dość dobrze bedzie zaizolowany. Podloga 20cm (12grafit 031 + 8 bialy 037), ściany etixx 20cm 031, sufit raczej celuloza 30 (ew35cm). Okna 3szyby, pakiety 0,5, najgorsze okno cos ponad 0,89, rolety. Na fundamencie 15cm xps'a + 5 cm od srodka eps. Bedzie reku. Wg internetowych kalkulatorów ozc cos nieco powyżej 6kw (dziwnie mało). W domu 2+3, woda rozsądnie. 100% OP.

 

Ktoś coś?

 

Pozdrawiam

Karol

 

Ciechocinek to mój rejon rejon działania, zapraszam po ofertę.

Dom dość spory, więc T-CAP 9kW zgodnie z wyliczeniem 6kW ale ja bym jeszcze zrobił ponowne wyliczenia np. u mnie na kalkulatorze: http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/

i potem proszę mi przesłać wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom dość spory, więc T-CAP 9kW zgodnie z wyliczeniem 6kW ale ja bym jeszcze zrobił ponowne wyliczenia np. u mnie na kalkulatorze: http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/

.

 

Przeciez to jest cieplowlasciwe.pl, jak oceniasz o ile dokladniejsze (czy w ogole dokladniejsze ) od innych kalkulatorów?

Weryfikacja dokladnosci kalkulatorów innym kalkulatorem, mają niektórzy fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest cieplowlasciwe.pl, jak oceniasz o ile dokladniejsze (czy w ogole dokladniejsze ) od innych kalkulatorów?

Weryfikacja dokladnosci kalkulatorów innym kalkulatorem, mają niektórzy fantazję.

 

Powszechny błąd, zapewne chodziło Ci o "cieplowlasciwie.pl"? Widzisz różnice? :) fakt, ten "kalkulator" jest co najmniej słaby. Dużo dokladniejszy jest skryp zdaje sie ziemianarozdrozu. Nawet im zgłaszalem sugestie poprawek. Ten z cieplowlasciwie.pl nawet samą powierzchnie dziwnie określa :/

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechny błąd, zapewne chodziło Ci o "cieplowlasciwie.pl"? Widzisz różnice? :) fakt, ten "kalkulator" jest co najmniej słaby. Dużo dokladniejszy jest skryp zdaje sie ziemianarozdrozu. Nawet im zgłaszalem sugestie poprawek. Ten z cieplowlasciwie.pl nawet samą powierzchnie dziwnie określa :/

 

Pozdrawiam

Karol

 

tak, ale potem podsyłasz mi nazwę projektu a ja ściągam sobie dane z kalkulatora i wiem jaką masz izolacje, temperaturę oczekiwaną, liczbę okien itd.

Na tej podstawie wiem już wszystko.

Przy typowych projektach "stodoły" to ten kalkulator dobrze liczy, ale jak są jakieś odkształcenia, antresole itp. wtedy trzeba już na piechotę.

dlatego najpierw kalkulator a potem projekt do wglądu i wiadomo ile kW potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie w instrukcji od T-Cap 9kW H jest napisane żeby raz do roku wyczyścić filtr wody, niestety nigdzie nie mogę znaleźć procedury czyszczenia tego filtra, bardzo proszę o krótką instrukcję. :confused:

No nie gadaj,że nie potrafisz dobrać odpowiednjego klucza ???

Odkreca się w lewą stronę a później sam dojdziesz do tego ;)

wodomierz_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...