Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jeżeli chcesz aby pompa grzała tylko w taniej taryfie to wystarczy ustawić harmonogram tygodniowy w sterowniku pompy.np poniedziałek:

1. 6.00 WYŁ

2. 13.00 ZAŁ Grzanie+woda czyli" słoneczko +kran "

3. 15.00 WYŁ

4. 22.00 ZAŁ Grzanie+woda czyli" słoneczko +kran "

W dni wolne:

1. 22.00 ZAŁ Grzanie+woda czyli" słoneczko +kran " (piątek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie, krótka piłka w kwestii Panasonica, bo muszę dokonać wyboru, będzie to 9kW:

 

All in one 9kW T-CAP?

All in one zwykły 9kW?

Czy Tcap lub zwykła 9kW z osobnym zasobnikiem 300l?

 

No i 3f czy 1f? Warto dopłacać do 3f?

Ja jestem tradycjonalista i wybralbym z zasobnikiem 300l a czy zwykła czy T-CAP zależy od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka w kwestii Panasonica, bo muszę dokonać wyboru, będzie to 9kW:

 

All in one 9kW T-CAP?

All in one zwykły 9kW?

Czy Tcap lub zwykła 9kW z osobnym zasobnikiem 300l?

 

No i 3f czy 1f? Warto dopłacać do 3f?

 

To chyba zależy od zapotrzebowania i sposobu w jaki chcesz grzać. Pompa High Performance SDC 9kW 1-fazowa to zupełnie inna pompa od 9kW 1-fazowego TCapa. Ona oddaje około 5,5kW przy minus 15-stu.

TCap to bardzo mocne urządzenie dlatego bardziej można go zestawiać z pompą SDC 9kW 3-fazową ponieważ nie traci drastycznie mocy w niskich temperaturach.

Przewymiarowanie ma sens jak bedziesz chciał grzać tylko w taniej taryfie i masz grubą wylewkę betonową. W innym wypadku moim zdaniem przewymiarowanie jest bzdurą i przy zapotrzebowaniu domu około 5-6 kW spokojnie wystarczy zwykła SDC.

Pozdrawiam

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ad dystrybutora Panasonica na Polske. czy jest dostępny serwis konsultanta ze strony dystrybutora? czy może użytkownik jest skazany na laske i nielaske instalatora?

 

Panasonic ma infolinię dla klienta, a w przypadku gdy instalator nie będzie dysponował odpowiednią wiedzą można znaleźć na stronie Panasonic innego instalatora z uprawnieniami.

Ale dużo jest instalatorów którzy kuszą dziwnie niską ceną, a faktycznie zamontowali w życiu 5 pomp i doświadczenie żadne.

 

Moja firma instaluje tylko pompy ciepła na naszym FB można zobaczyć ile podłączamy, a przy takiej skali instalacji mamy już duże doświadczenie oraz dostęp do podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ad dystrybutora Panasonica na Polske. czy jest dostępny serwis konsultanta ze strony dystrybutora? czy może użytkownik jest skazany na laske i nielaske instalatora?

A tak na marginesie to cytując prof. Bralczyka jest różnica między zrobić komuś laskę a zrobić komuś łaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to cytując prof. Bralczyka jest różnica między zrobić komuś laskę a zrobić komuś łaskę.

 

posta pisze z tel w ktorym chwilowo nie mam polskich znakow. ale widac ze glodnemu zawsze chleb na mysli.

 

Czy moge prosic o tel do panasonica bo nie moge tego znalezc na ich stronie.

 

od miesiaca nie moge sie doprosic instalatora aby skonfigurowal pompe i przeszkoli z podstawy obslugi. a sprawa jest dosc pilna gdyz zona jest sama z dziecmi w domu bez ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was.

Od tego sezonu jestem posiadaczem T-Cap 9 kw.

Od lipca sprawuje się bardzo dobrze.

Wczoraj chciałem uruchomić c.o.. Po osiągnięciu zadanej temperatury cwu pompa pokazuje strzałkę na słoneczku ale nie grzeje? Jest włączona. Posiadam termostat pokojowy, który mam ustawiony na 22 stopnie. w domu jest obecnie 21. Starowany radiowo. Co może być przyczyną nie grzania c.o.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was.

Od tego sezonu jestem posiadaczem T-Cap 9 kw.

Od lipca sprawuje się bardzo dobrze.

Wczoraj chciałem uruchomić c.o.. Po osiągnięciu zadanej temperatury cwu pompa pokazuje strzałkę na słoneczku ale nie grzeje? Jest włączona. Posiadam termostat pokojowy, który mam ustawiony na 22 stopnie. w domu jest obecnie 21. Starowany radiowo. Co może być przyczyną nie grzania c.o.?

 

gdzieś coś w ustawieniach, moi klienci mają moduły Aquarea Cloud i mam dostęp do ich pomp ciepła by w razie takich problemów sprawdzić ustawienia.

 

U Ciebie trzeba na piechotę. Sprawdz jaka temperatura jest ustawiona wg. krzywej może zbyt niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do ustawień. Pompa działa tylko w momencie kiedy włączona jest "siła" ikonka z bicepsem. Dlaczego? Jakie parametry ustawić na pierwszy rozruch?

I jeszcze jedno. Na moim sterowniku jest informacja, że grzałka będzie się załączać przy - 15 stopniach.? U mnie nie mogę tego przestawić np. na - 20. Czy to znaczy, że niezależnie od zapotrzebowania poniżej -15 zawsze włączy się grzałka?

Edytowane przez Drogba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...