Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jakie wartości należy ustawić w krzywej aby było jak najmniej wł/wył sprężarki? Z uwagi na temp. odpaliłem pompę. Ustawiłem na początku termostat pokojowy na 18,5 stopnia. Krzywa była ustawiona na 35 przy -15 i 25 przy +15 delta 5. Na zewnątrz 6-8 stopni rano. po 2 dobach zauważyłem że sprężarka miała ponad 100 wł/wył. Harmonogram nastawiony na 2 taryfę. Nie wiem czy coś przekombinowałem... Na co zwracać uwagę aby ustawić pompę pod 2 taryfę i żeby sprężarka nie włączała się jak szalona. Dziś zmieniłem termostat pokojowy na 20 stopni a krzywą zmieniłem na 28 prz +15. Nie wiem czy dobrze czy źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam trafić z krzywą, bo każdy dom jest inny. 28 przy 15 stopniach wygląda lepiej. Jeżeli będzie dalej tak dużo startów to musisz ograniczyć czas działania pompy na sterowniku. Na początku trzeba trochę poobserwować działanie pompy np. po jakim czasie sprężarka się wyłącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jakie wartości należy ustawić w krzywej aby było jak najmniej wł/wył sprężarki? Z uwagi na temp. odpaliłem pompę. Ustawiłem na początku termostat pokojowy na 18,5 stopnia. Krzywa była ustawiona na 35 przy -15 i 25 przy +15 delta 5. Na zewnątrz 6-8 stopni rano. po 2 dobach zauważyłem że sprężarka miała ponad 100 wł/wył. Harmonogram nastawiony na 2 taryfę. Nie wiem czy coś przekombinowałem... Na co zwracać uwagę aby ustawić pompę pod 2 taryfę i żeby sprężarka nie włączała się jak szalona. Dziś zmieniłem termostat pokojowy na 20 stopni a krzywą zmieniłem na 28 prz +15. Nie wiem czy dobrze czy źle.

Wyrzuć sterownik pokojowy i grzej na krzywej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki. Będę testował. Ustawić na całą 2 taryfę czy jednak ograniczyć na kilka godz na dobę żeby nie przedobrzyc? Wiem ,że takie pyt. Dla większości mogą być smieszne ale dopiero się ucze.

Metodą prób i błędów. Ustaw od początku czyli od 22-6 z priorytetem cwu. Będzie za ciepło to zredukujesz krzywą w dół.

Problem z taktowaniem zniknie zakładając,że masz normalną wylewke a nie anhydryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak zdaje. U mnie po korektach jest +15/23 i -15/30. Wczoraj włączyłem co by podłoga za mocno nie wystygła o 17 bo zrobiło się na dworze 1 stopień a w domu 21,8. Pompa chodziła przy tylko 1 załączeniu do 8 rano. Zużyła 12,5 kWh i dała 80. W domu o 8 było 23. Sprężarka chodziła na 19-21 Hz a przepływ ustabilizował się na 14,5 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A tak z ciekawości czemu tak extremalne ustawienia ?

 

Przecież przy +15 stopniach dom nie potrzebuje aby szło w podłogę 32 stopni ...

 

Dom Ci się nie przegrzewa jak nie masz termostatu ???

Mój potrzebuje ;)

To nie jest tak,że jest to stala temp.zasilania a widelki krzywej grzewczej,jeśli będzie szybki odbiór ciepła czyli w domu będzie wystarczająco ciepło to pompa nie będzie grzala.

U mnie nie grozi coś takiego ze względu na płytę bo ja nie grzeje tylko ją laduje ;)

Ja mam krzywą -15 na +38 pomimo,że max temp zasilania jaką jaką zauważyłem to 36st.C.

Ale dlatego mam 100% grzania w II taryfie no i nawet przy -26st.C nie wykorzystuje dobowych okienek tańszej taryfy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...