Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam podobny problem.

 

Pompa załączyła się w nocy, ładowała podłogówkę. Nad ranem gdy sprawdziłem okazało się że tylko obiegówka chodzi, chyba bo coś tam buczy. Nie osiągnęła zadanej temperatury na termostacie. Na wyświetlaczu pompy ikonka ze strzałką na ogrzewanie. Temp. zasilania i powrotu w tym momencie 26 stopni. Jakieś pomocne rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że najniższa temperatura od której wystartuje grzanie w WH-SDC07F3E5 to 5 stopni ? Tak ustawiłem PC a mimo tego grzała przy 6 stopniach, co mogłem zrobić zle ?

Wczoraj ustawiłem timer w PC i na razie nie chcę grzać w domu bo rano mam 23 stopnie bez grzania, słońce i tem. w dzień na razie robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką niby rolę ma pełnić to sprzęgło?. Tobie jest potrzebny mały bufor 50l dla zapewnienia minimalnego zładu wody w obiegu gdy pozamykasz większość pętli.

 

Sprzęgło oraz druga pompa obiegowa za nim zostały zaproponowane ponieważ przy mojej powierzchni podłogówki i 25 pętlach w całym domu, obiegówka w PC działała na najwyższym biegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogba Spróbuje.. Jaką krzywą i deltę wg Ciebie ustawić?

 

Po opisie budynku, jest on b.energooszczędny.

Jakie OZC ? Z pewnością b.małe;

- moc cieplna w kW?

- zapotrzebowanie na ciepło w kWh/rok?

Musisz metodą prób i błędów dojść do tego jaką krzywą zastosować;

- obecnie przy Tz > +7, pewnie najniższą .

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło oraz druga pompa obiegowa za nim zostały zaproponowane ponieważ przy mojej powierzchni podłogówki i 25 pętlach w całym domu, obiegówka w PC działała na najwyższym biegu .

Dalej nie wiemy jakie to sprzęgło. Na ślepo jedyne co można zaproponować to sugestia Andrzeja 5101. Otwórz więcej pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że najniższa temperatura od której wystartuje grzanie w WH-SDC07F3E5 to 5 stopni ?

Tak ustawiłem PC a mimo tego grzała przy 6 stopniach, co mogłem zrobić zle ?

Wczoraj ustawiłem timer w PC i na razie nie chcę grzać w domu bo rano mam 23 stopnie bez grzania,

słońce i tem. w dzień na razie robią robotę.

Błędne myślenie.

Jeżeli sterownik załączony, to PC zacznie pracę w czasie w którym go zaprogramujesz.

Możesz grzać ;

- 1/ wg. krzywej,

- 2/ wg.sterownika temperaturowego w pokoju,

- 3/ wg. systemu hybrydowego ( 1 + 2 )

Ilość energii pobranej przez budynek zależy;

- od temp.zewnętrznej,

- temp wewnętrznej,

- OZC budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że najniższa temperatura od której wystartuje grzanie w WH-SDC07F3E5 to 5 stopni ? Tak ustawiłem PC a mimo tego grzała przy 6 stopniach, co mogłem zrobić zle ?

Wczoraj ustawiłem timer w PC i na razie nie chcę grzać w domu bo rano mam 23 stopnie bez grzania, słońce i tem. w dzień na razie robią robotę.

Mam rozumieć iż na sterowniku ustawiłeś temp. zewnętrzną powyżej której pompa powinna przestać grzać na 5 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć iż na sterowniku ustawiłeś temp. zewnętrzną powyżej której pompa powinna przestać grzać na 5 stopni?

 

Tak, chcę aby pompa rozpoczynała pracę poniżej 5 stopni. Wydaje mi się, że pompa pracowała pomimo tego, że wyświetlała temperaturę zewnętrzną 6 stopni. Dzisiaj to jeszcze sprawdzę po 22.

Korzystam z krzywej grzewczej, teraz mam w sypialni 23,7 a salonie 24,6 rano tempera będzie niższa o około 1 stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ten moment rozglądam się w ofercie pomp ciepła powietrze/woda i mam dwie wstępne wyceny:

 

-NIBE Split AMS/HBS 10-16 4,0-16 kW

-Viessmann Vitocal 200-S 201.D10

 

Jak wygląda użytkowanie pomp Panasonic Aquarea? Serwis, jakość itd.? Temat odnośnie Aquarea jest dość "rozbudowany", z czego może wynikać ich popularność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście wzięli? cena taka sama.

 

Panasonic Aquarea 9kW (WH-UD09HE5-1 / WH-ADC0309H3E5-1)

czy

DAIKIN Altherma III Bluevolution 8kW (ERGA08DV+EHVH08S23D9W)

 

W analogicznym wątku powieliłem pytanie - Altherma :)

 

Tego Panasa to raczej zestawiłbym z 6kW Althermą. Przy niskich temperaturach właśnie Altherma 6kW i Panas SDC 9kW mają podobne wydajności.

Do wersji All in one Panasonica nie podepniesz cyrkulacji, do Althermy jest króciec. Daikin w specyfikacji podaje że działa do -25 a Aquarea do -20.

Panas ma tylko 3kW grzałki a Daikin 9kW.

No i w Daikinie jest już R32. Czy to ma jakieś znaczenie? Obecnie chyba nie ale za parę lat może to być jakiś problem:-/

Daikin w wersji zintegrowanej z hydroboxem jest mniejszy. Jak masz małą kotłownię to to może być ważny argument.

A Panas, no cóż - bardzo dużo użytkowników i raczej z tymi co rozmawiałem bardzo zadowoleni. Pompa grzeje i chyba o to chodzi;-)

Jest też chyba trochę tańsza od Althermy a to również bardzo ważne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się pomiędzy Panasonic AQUAREA H 9kW (KIT-WC09H3E8 ) a LG Therma V (HU091) 9 kW. Jak zacząłem porównywać parametry, zauważyłem dziwną rzecz i wydaje mi się, że jest to błąd ale proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych kolegów. We wszystkich katalogach i informacjach na swojej stronie Panasonic podaje COP i wydajność grzewczą tak jak byłby to T-CAP 9kW a jest to przecież zwykła Aquarea HP. Pomyłka we wszystkich źródłach w tak ważnej kwestii ???

panas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się pomiędzy Panasonic AQUAREA H 9kW (KIT-WC09H3E8 ) a LG Therma V (HU091) 9 kW. Jak zacząłem porównywać parametry, zauważyłem dziwną rzecz i wydaje mi się, że jest to błąd ale proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych kolegów. We wszystkich katalogach i informacjach na swojej stronie Panasonic podaje COP i wydajność grzewczą tak jak byłby to T-CAP 9kW a jest to przecież zwykła Aquarea HP. Pomyłka we wszystkich źródłach w tak ważnej kwestii ???

 

Pompa WC0 to chyba Bi-block wersja wysokotemperaturowa. Powienieneś porównać raczej z tą SDC09H3E8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...