Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Tego Panasa to raczej zestawiłbym z 6kW Althermą. Przy niskich temperaturach właśnie Altherma 6kW i Panas SDC 9kW mają podobne wydajności.

Do wersji All in one Panasonica nie podepniesz cyrkulacji, do Althermy jest króciec. Daikin w specyfikacji podaje że działa do -25 a Aquarea do -20.

Panas ma tylko 3kW grzałki a Daikin 9kW.

No i w Daikinie jest już R32. Czy to ma jakieś znaczenie? Obecnie chyba nie ale za parę lat może to być jakiś problem:-/

Daikin w wersji zintegrowanej z hydroboxem jest mniejszy. Jak masz małą kotłownię to to może być ważny argument.

A Panas, no cóż - bardzo dużo użytkowników i raczej z tymi co rozmawiałem bardzo zadowoleni. Pompa grzeje i chyba o to chodzi;-)

Jest też chyba trochę tańsza od Althermy a to również bardzo ważne;-)

Skąd wynika zestawienie Panas 9kW z Althermą 6 kW.

O ile tabelki mocy Panasa dla rożnych temperatur są "wszędzie" to znaleźć takie dane dla Althermy - niemożliwość.

Cyrkulacji nie planuję, temperatur poniżej -15 ciężko doświadczyć u mnie. Co do wielkości to fakt, że oba są all-in-one jest wystarczające abym nie widział różnicy. Serwis firmowy Daikina vs instalatorski Panasonica chyba wskazuje na Daikina. Różnicy w cenie nie ma praktycznie (ale gdy Panas z chłodzeniem a Daikin tylko grzewczy).

Edytowane przez giman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wynika zestawienie Panas 9kW z Althermą 6 kW.

O ile tabelki mocy Panasa dla rożnych temperatur są "wszędzie" to znaleźć takie dane dla Althermy - niemożliwość.

Cyrkulacji nie planuję, temperatur poniżej -15 ciężko doświadczyć u mnie. Co do wielkości to fakt, że oba są all-in-one jest wystarczające abym nie widział różnicy. Serwis firmowy Daikina vs instalatorski Panasonica chyba wskazuje na Daikina. Różnicy w cenie nie ma praktycznie (ale gdy Panas z chłodzeniem a Daikin tylko grzewczy).

 

https://tinyurl.com/yap3egvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ten moment rozglądam się w ofercie pomp ciepła powietrze/woda i mam dwie wstępne wyceny:

 

-NIBE Split AMS/HBS 10-16 4,0-16 kW

-Viessmann Vitocal 200-S 201.D10

 

Jak wygląda użytkowanie pomp Panasonic Aquarea? Serwis, jakość itd.? Temat odnośnie Aquarea jest dość "rozbudowany", z czego może wynikać ich popularność?

 

Witam, ponawiam moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jaki masz ustawiony czas grzania CO ? Po nad to Marek trochę przedobrzył. Jeśli chcesz grzać tylko w II taryfie ustaw nieco inaczej. Pn. 6 wszystko off. 13 ON. 15 Off. 22 ON. Potem to skopiuj na pozostałe dni tygodnia do piątku włąnie. Harmonogram z soboty i niedzieli wyczyść. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje CO wg.harmonogramu a nie grzeje CWU.

Harmonogram ustawiony jak w przykładzie;

- harmonogram zatwierdzony, bo CO grzeje,

- w piątek mam od 22,00 włączone CO i CWU i wyłączone dopiero w niedziele o 23,59

 

a moze po prostu za duża histereza ustawiona na CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu za duża histereza ustawiona na CWU?

Wykonałem szereg prób na indywidualne grzanie CWU wg.harmonogramu, ze wzrostem temperatury > 10 C od temperatury pokazywanej pod kranem w prawym górnym rogu.

Po zatwierdzeniu harmonogramu grzania pokazuje się;

- kran z wodą bez strzałki,

- a powinien ze strzałką;

CWU-grzanie.png

 

Woda na CWU nie jest grzana.

Może jest jakiś inny błąd w ustawieniach który determinuje grzanie CWU ???

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką temp. docelową ustawiasz dla CWU i jaką masz ustawioną deltę.?

No i ponawiam pytanie ;

- jaki czas maksymalny grzania dla CO masz ustawiony?

- Podaj też maksymalny czas grzania CWU.

Ostatnio było ciepło i funkcji grzania CO nie stosowałem.

Temperaturę dla CWU ustawiałem na 45 C, deltę wg,instalatora mam ustawioną na 3 C,

Czasu grzania dla CWU nie ustawiam.

Żeby zagrzać wodę na CWU - muszę grzanie załączyć ręcznie .

Zobacz na privat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy przy doborze pompy Panasonic 9kW 1f, wybór 9kW 3 fazowego będzie sporym przewymiarowaniem? Rozumiem, że T-CAP 3f to już inna bajka, ale czy zwykla HP 3f będzie dużo mocniejsza niż 9kW 1f? Pytam, bo nie chcę pompy na wyrost, ale nie mam dużej różnicy w cenie. Poza tym instalacja el. wykonana jest jakby pod 3f, piszą też, że urządzenie ma wtedy lepsza żywotność, ale czytałem gdzieś, że na zachodzie głównie instalują 1f, u nas chyba też i nie ma problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje; 9 kW/1f/ T-Cap, podpiętą pod trzy fazy.

 

Czyli lepiej kupić Tcapa 9kW 1 fazowego, dwuwentylatorowego, niż dopłacać ok 3tyś do nie tcapa 9kw 3faz?

W domu na 3 fazy bedzie tylko indukcja, to chyba nie ma sensu pakować się w 3F Panasonica?

 

Dom ma moc przyłączeniową 18kW z zabezpieczeniem 32A. Ogólnie przyłącze jest trójfazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jaką macie ustawioną krzywą grzewczą na Panasonic Aquarera? W domu mam TCAPa 9kw - 137m2, bufor 130L, calość podłowówka, na razie bez termostatów pokojowych. Własnie ustawiłem krzywą - "-15 -> 35C , 15-> 25C". Zastanawiam się jak podejść do tematu wyregulowania temp. w domu. Pierwszy sezon zimowy. taryfa G11 jak narazie. Screenshot_2.jpgScreenshot_3.jpg Edytowane przez bartasp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w przeddzień zakupu pompy t-cap 9 kw ale okazuje się że kupić produkt nie jest tak łatwo. Otóż mam ofertę zakupu pompy w dobrej cenie a montaz chciałem zlecać osobno osobie z akredytacją od panasia. Obydwie akcje zakupu jak i montazu byly by realizane w duzej odleglosci od siebie. Jak się okazuje na paru montażystów z którymi rozmawiałem telefonicznie kazdy twierdzi że będę miał problemy z otrzymaniem gwarancji bo oni to zgłaszają przez stronę panasia i wystawiają gwarancję ale tylko wtedy kiedy to oni sprzedają pompę i ponoć wprowadzają numer faktury w program itp. Mam pytanie czy ktoś próbował kupować tak osobno bez montazu i jak rozwiązał sprawę gwary ? Dodatkowo rozmawiałem z panasiem i ci z kolei twierdzą co dla mnie przemawia logika że kupić mogę sprzęt wszędzie A oni tylko wymagają osoby z akredytacją do montażu ich urządzeń, co sprawia wydłużenie gwarancji na 3 lata u 5 lat na sprężarke.

 

Druga kwestia ktoś może doradzić jakiś ekonomiczny i niewielki zbiornik cwu czy tylko 200 l i spirala wymiennika 2.4 m2 lub więcej czy to znowu marketing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...