Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czesc. Chciałbym zapytać o wasze aktualne zużycia energii przez T-cap 9kw. Aktualnie na CWU+CO zuzywam okolo 10kW dziennie. W domu okolo 23-24 stopnie. Jest to pierwszy sezon i probuje ustawic krzywa zeby bylo jak najbardziej optymalnie, tylko zastanawiam sie ile powinno pobierac mniej wiecej przy aktualnych temperaturach? Taryfa poki co G11.

 

7,36 wg pompy, (czytałem, że trochę przekłamuje) doba c.o. i cwu (październik)w domu 22 stopnie

Szczęście moje, że pompa wybacza błędy pseudo fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Chciałbym zapytać o wasze aktualne zużycia energii przez T-cap 9kw. Aktualnie na CWU+CO zuzywam okolo 10kW dziennie. W domu okolo 23-24 stopnie. Jest to pierwszy sezon i probuje ustawic krzywa zeby bylo jak najbardziej optymalnie, tylko zastanawiam sie ile powinno pobierac mniej wiecej przy aktualnych temperaturach? Taryfa poki co G11.

 

Ciesz się ja mam ok. 15 na dobę, temperatura w dzień 22,7-23,2 w nocy 22,8-22,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za informacje, poki co ucze sie tych ustawien stad moje pytania.

A jak ustawic optymalnie grzanie CWU przy G11. Wedlug harmonogramu (glownie korzystamy z cieplej wody rano 5-7, wieczorem 20-22 i w okolicahc 13-14. Zbiornik 200l, aktulanie grzeje jak popadnie - zadana temp 47. Zuzywa na samo CWU okolo 5,6kW dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za informacje, poki co ucze sie tych ustawien stad moje pytania.

A jak ustawic optymalnie grzanie CWU przy G11. Wedlug harmonogramu (glownie korzystamy z cieplej wody rano 5-7, wieczorem 20-22 i w okolicahc 13-14. Zbiornik 200l, aktulanie grzeje jak popadnie - zadana temp 47. Zuzywa na samo CWU okolo 5,6kW dziennie.

 

Wykorzystaj tryb Heat+Tank, poczytaj tutaj, tutaj i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynam swoją przygodę z PC Panasonic T-cap 9kw. Aktualnie grzanie na podstawie krzywej, tylko ogrzewanie bez podgrzewania wody. Niestety na razie nie mam jeszcze programatora pokojowego Wiec tylko ustawienia w PC wchodzą w grę. Czy ustawienie harmonogramu zgodnie z taryfą G12W czyli od 22-6 grzanie następnie wyłączenie, 13-15 grzanie potem wyłączenie nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na PC?. Edytowane przez Gurszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

możecie mi podpowiedzieć pod które "zaciski" w płycie głównej podpiąć kable do eurostera? szukam pół dnia jakiegoś schematu i mało skutecznie... external sensor? czy po podłączeniu w ustawieniach muszę mu wskazać termostat by wszystko działało w trybie on-off w dedykowanych "okienkach" T2?

 

z góry dzięki za podpowiedzi

 

posky

Edytowane przez posky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

możecie mi podpowiedzieć pod które "zaciski" w płycie głównej podpiąć kable do eurostera? szukam pół dnia jakiegoś schematu i mało skutecznie... external sensor? czy po podłączeniu w ustawieniach muszę mu wskazać termostat by wszystko działało w trybie on-off w dedykowanych "okienkach" T2?

 

z góry dzięki za podpowiedzi

 

posky

 

 

Zaciski nr 9 i 12 oraz aktywowacja w ustawieniach opcji Room Thermostat Connection

 

roomThermostat.jpg

Edytowane przez redblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Wkrótce musi zapaść decyzja o doborze pompy ciepła do nowo budowanego budynku. Wciąż jednak kilka niejasności mnie trapi w kwestii doboru odpowiedniego modelu jak i producenta. Waham się pomiędzy:

1. KIT-WXC09H3E5 T-CAP 9KW 1 faza split generacja H

2. KIT-WC09H3E5 SDC 9KW 1f faza split generacja H

3. MITSU Zubadan 8KW

 

Sprawdzając parametry oraz zapotrzebowanie budynku wnioskuję: Pozycja 1. za mocna , Pozycja 2 za słaba i pozycja 3 prawdopodobnie najlepiej wpasowana pompa lecz za droga :)

 

Poniżej podaję parametry budynku. Bardzo prosze o Wasze sugestie być może jest inna pompa, która będzie odpowiednia.

 

Zapotrzebowanie na energię 7,6KW (CO i CWU 4 osoby)

185m2 do ogrzania + garaż 26m2 (10 stopni C)

Domek z poddaszem użytkowym dość wysokim 3m, Porotherm 25 + 20cm grafit, 30cm wełna skalna na poddaszu, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, okna 3 szybowe,

 

Z góry dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 2 za słaba? Ja przy poodbnym zapotrzebowaniu wybrałem właśnie 2. Zgodnie z nieczęsto wybieraną zasadą na tym forum by pompy nie przewymiarowywać i grzać 24/7. Podobnie doradzał nie jeden instalator. Zapotrzebowanie masz liczone na -20°C, taka temperatura występuje jednak tylko przez kilkadziesiąt godzin w roku, większość to temperatury wyższy, Jak się to rozwiązanie u mnie sprawdziło powiem za rok. Edytowane przez PrzyszłyBudowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 2 za słaba? Ja przy poodbnym zapotrzebowaniu wybrałem właśnie 2. Zgodnie z nieczęsto wybieraną zasadą na tym forum by pompy nie przewymiarowywać i grzać 24/7. Podobnie doradzał nie jeden instalator. Zapotrzebowanie masz liczone na -20°C, taka temperatura występuje jednak tylko przez kilkadziesiąt godzin w roku, większość to temperatury wyższy,

 

Tylko trzeba pamiętać, że OZC wykonuje się standardowo dla temperatury wewn. 20 °C a w takiej temperaturze to polar obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy jest problem z fazami ale na wiosce można sie tego spodziewać. Proszę o sprostowanie jeśli się mylę. Mając przyłącze do budynku 3f i pompę 1f w razie zaniku przepinam na inną i wszystko działa, kiedy mam pompę 3f to zanik jednej nie pozwala na dalszą pracę pompy. Co w takim razie daje zabezpieczenie przed zanikiem fazy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie przed zanikiem fazy wyłączy urządzenie przy braku fazy żeby ochronić przed szkodliwa praca na 2 fazach. Nie wiem jak u ciebie często zdarzają się zaniki faz bo u każdego jest innaczej. U mnie albo są 3f albo prądu nie ma wcale... ale te braki tezzdazaja się może 1 x w roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy negatywna opinia forum dotycząca sterowania temperaturą we wszystkich pomieszczeniach, przy pomocy termostatów pozostaje niezmieniona?

Znalazłem różne wątki i generalnie konkluzja jest taka, że jak jest PC PW, po całosci podłogówka (+3 grzejniki niskotemp) + rekuperacja i dobrze ocieplony dom, to pozostaje wysterować przepływami i korzystać z czujnika pogodowego i temat zamknięty?

 

Kable pod termostaty mam poprowadzone, tylko czy jest sens pakować się w dodatkowy koszt (na ta chwile ok 700zł za elektrozawory + same sterowniki do pokoi). Czy warto np zrobić w samych łazienkach i sypialni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdały egzamin- mam nieregularną bryłę budynku. Część pomieszczeń od strony północno wschodniej grzeje już od 23 września, a te od strony południowo zachodniej załączyły się trzy- cztery tygodnie później. Mam dużą powierzchnię budynku i ciężko byłoby mi ustawić odpowiednie temperatury w 14 (poza łazienkami) różnych pomieszczeniach. Nie mam regulatorów w łazienkach, bo służą one jako kaganiec przed przegrzaniem, a w łazienkach ma być cały czas cieplej niż w innych pomieszczeniach.

 

Przy małym domu i zwartej bryle raczej bym nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...