Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

miałem troszkę więcej , 0,08 to na postoju jak pracuje ma powyżej 0,1 , podnieść to chyba dopuścić wody zaworem na dole pompy , teraz od czasu do czasu mam błąd H98 i nie wiem czy to od tego czy nie

 

H98 - to poważna sprawa, najprawdopodobniej błąd na instalacji, zabrudzenie, długość.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem troszkę więcej , 0,08 to na postoju jak pracuje ma powyżej 0,1 , podnieść to chyba dopuścić wody zaworem na dole pompy , teraz od czasu do czasu mam błąd H98 i nie wiem czy to od tego czy nie

 

Hej,

ja dwa lata temu walczyłem z H98- zauważyłem, że niekiedy pojawia się przy wył sprężarki w trybie (normalnym dla tego midelu) „taktowania”.

Dzieje się tak kiedy jest ciepło i PC pracuje na min progu mocy.

Proponuję dograć sterowanie PC , tak aby wył się CO z termostatu lub przy zewnętrznej temp wył CO.

Dodam tylko , że pobawiłem się dalej tematem i założyłem układ wyłączenia CO w oparciu o sterownik dT ( ustawiłem na 2K).

Opisałem to w tym topicu

H98 wg DTR odpowiada za kilka spraw- ja to sobie wytłumaczyłem zakłóceniem wył sprężarki przy min mocy

Pzdr

 

PS

Oczywiście już mi nie pojawia się ten alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do poczytania o H98

H98.jpg

pzdr

 

PS

wydedukowałem ,że przy słabym odbiorze ciepła ,chwilowo wzrasta ciśnienie czynnika-ale na 100% tego nie wiem. Oczywiście zacząłem od czyszczenia filtra-ale to nie to....

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SDC 9 kw 1 fazową, WH-UD09HE5-1. Bez bufora ,100 % podłogówka plus grzejnik łazienkowy na obiegu podłogówki. Pompa grzeje CO od stycznia 2018 r. Na razie bez CWU. Uaktywniona funkcja chłodzenia przez podłogówkę, ale tylko sprawdzona jako ciekawostka.

A jakbyś ocenił jej głośność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, utrudnilem sobie życie i wzialem G121w...doradzcie co ustawic na sterowniku serii H i co na termostacie bezprzewodowym Salus by grzać w G12w...

 

Mam też zbiornik CWU 300l

 

Kombinowałem już na kilka sposobów...

Czy po za ustawieniem Salusa (ustawiałem jak radził CNC

oraz na opak czyli by Słoneczko było w taniej taryfie) trzeba coś ustawiać w PC?

 

Mam takie ustawianie w PC:(tank + heat)

IMG_20181113_164422.jpg

 

Czy trzeba też coś ustawić w harmonogramach?

 

Kombinowałem tak:

IMG_20181109_210901.jpg

i tak

IMG_20181113_164408_1.jpg

oraz dawałem by był tank + heat.. i lipa

 

Krzywą itp nastawił instalator i w G11 grzało bardzo ładnie (na Salusie był program 4)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :) u mnie cd próby ustawienia PC...

 

Byłem własnie na działce. zużycie prądu od wczoraj od godz 17 2kWh w T2 + 1kWh w T1 czyli pompa się nie załączyła w nocy...

 

Na Salusie zapodana temperatura w drogiej taryfie 20* (w Taniej 21*).

Sprawdzałem o 6,30 a wiec była już droga taryfa - w domu 19,6 (na wyświetlaczu kręcił się śmigiełko a wiec działała pompka obiegowa - czyli salus chce dogrzewać mimo iż PC była wyłączona...

 

Ustawiłem wczoraj wszystko jak tutaj:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?332993-Panasonic-Aquera-jak-ustawi%C4%87-pomp%C4%99-pod-taryf%C4%99-G12w&p=7348922&viewfull=1#post7348922 (w menu głownym tylko na grzanie a dopiero wode w harmonogramach, w dodatku podbiłem krzywą nad ranem...

[ATTACH=CONFIG]421775[/ATTACH]

 

Salusa ustawiłem jak wyżej radził Kaszpir (słoneczko grzanie w T2)...

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?271706-Parter%C3%B3wka-na-w%C4%85sk%C4%85-dzia%C5%82ke&p=7736422&viewfull=1#post7736422

[ATTACH=CONFIG]421776[/ATTACH]

 

i chyba lipa

 

Po pracy kombinuje dalej.

Dodam, że na głównym wyświetlaczu nadal mam ikonek krzywej grzewczej - tak radził instalator ale dziś to zmienię bo może to jest przyczyna???

Doradźcie bo macie już jakieś doświadczenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na siłę utrudniacie sobie życie? Punkt pierwszy to decyzja termostat pokojowy czy pogodowy. Punkt drugi to tylko druga taryfa czy bez znaczenia.

 

1) ten który lepiej się spisze :-) Instalator ustawił mi krzywą i taka ikonka świeci na wyświetlaczu ale podłączył też termostat pokojowy bym mógł sobie sterować temperaturą i chyba tu jest problem, bo pompa grzeje na podstawie krzywej???

2) chciałbym by większość szło w 2 taryfie ale dla komfortu nie wykluczam dogrzewania w 1 od 16-17 do ok 19, Nigdy nie miałem podłogówki i nie wiem czy nie będzie dyskomfortu gdy pomimo iż w domu będzie ciepło to od podłogi będzie chłód (płytki + nie chodzimy w kapciach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłaszcz krzywą do 30 stopni, czyli praktycznie prosta. W harmonogramie tygodniowym na sterowniki pompy nic ni grzeb, wyczyść go jedynie ustaw godziny grzania CWU. W salusie ustaw dla godzin w których chcesz aby pompa grzała CO temperaturę w pomieszczeniu n.p. 22 stopnie a w pozostałych godzinach 21,5. Oczywiście zakładam że instalator ustawił tryb termostatu pokojowego zewnętrznego. A i oczywiście pompa musi być cały czas włączona i słoneczko widoczne. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ten który lepiej się spisze :-) Instalator ustawił mi krzywą i taka ikonka świeci na wyświetlaczu ale podłączył też termostat pokojowy bym mógł sobie sterować temperaturą i chyba tu jest problem, bo pompa grzeje na podstawie krzywej???

2) chciałbym by większość szło w 2 taryfie ale dla komfortu nie wykluczam dogrzewania w 1 od 16-17 do ok 19, Nigdy nie miałem podłogówki i nie wiem czy nie będzie dyskomfortu gdy pomimo iż w domu będzie ciepło to od podłogi będzie chłód (płytki + nie chodzimy w kapciach :-)

 

Jak dla mnie za duzo kombinujesz :)

 

Nie ustawiaj nic na pompie (harmonogram grzania) , bo przecież to masz ustawione na termostacie ...

 

Jak źle działa to oznacza że coś w pompie jest wyłączone lub źle ustawione ...

 

Ja mam inną pompę , ale u mnie jak termostat nie włączy grzania to pompa jest u mnie wyłączona (w stanie uśpienia) i dopiero sygnał termostatu ją aktywuje.

 

Osobiście obecnie "porzuciłem" grzanie tylko w II taryfie na grzanie nonstop i chyba tak pozostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłaszcz krzywą do 30 stopni, czyli praktycznie prosta. W harmonogramie tygodniowym na sterowniki pompy nic ni grzeb, wyczyść go jedynie ustaw godziny grzania CWU. W salusie ustaw dla godzin w których chcesz aby pompa grzała CO temperaturę w pomieszczeniu n.p. 22 stopnie a w pozostałych godzinach 21,5. Oczywiście zakładam że instalator ustawił tryb termostatu pokojowego zewnętrznego. A i oczywiście pompa musi być cały czas włączona i słoneczko widoczne.

 

Chyba widze w czym problem...

piszesz: A i oczywiście pompa musi być cały czas włączona i słoneczko widoczne

A ja ustawiłem wszystko i wyłączyłem pompę bo myslałem, że się sama załączy...

 

piszesz: Oczywiście zakładam że instalator ustawił tryb termostatu pokojowego zewnętrznego

Jak mogę to sprawdzić czy tak jest?

Chodzi Ci o:

sssssss.jpg

Ma obecnie tryb krzywej:

IMG_20181113_164422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...