Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

że tak nieśmiało powiem....nie działa..

 

Ustawiem jak pisaliście...i

 

- spłaszczyłem krzywą z 54 na 35

krzywa.jpg

 

- zmieniłem w ustawieniach z krzywej na termostat pokojowy zewnętrzny

 

w harmonogramie mam tylko grzanie CWU

 

IMG_20181116_184422.jpg

-

 

Salus ustawiłem na temp 21. I pokazywał aktualną temp 19,5 i kręcił się na nim wiatraczek a wiec dawał sygnał do grzania. Pompa obiegowa wtedy działa i goniła wodę z bufora - szkoda tylko, że PC jej nie dogrzewała

IMG_20181116_200004.jpg

 

Gdy na chwilę wróciłem do grzania na krzywej (ikona krzywej) od razu się PC załączyła i zaczęła grzać.wodę.

 

Mi to tak wygląda, że Salus działa - włącza zewnętrzną pompę obiegową ale nie daje info do PC by włączyć grzanie...

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak nieśmiało powiem....nie działa..

 

Ustawiem jak pisaliście...i

 

- spłaszczyłem krzywą z 54 na 35

[ATTACH=CONFIG]421839[/ATTACH]

 

- zmieniłem w ustawieniach z krzywej na termostat pokojowy zewnętrzny

 

w harmonogramie mam tylko grzanie CWU

 

[ATTACH=CONFIG]421840[/ATTACH]

-

 

Salus ustawiłem na temp 21. I pokazywał aktualną temp 19,5 i kręcił się na nim wiatraczek a wiec dawał sygnał do grzania. Pompa obiegowa wtedy działa i goniła wodę z bufora - szkoda tylko, że PC jej nie dogrzewała

[ATTACH=CONFIG]421841[/ATTACH]

 

Gdy na chwilę wróciłem do grzania na krzywej (ikona krzywej) od razu się PC załączyła i zaczęła grzać.wodę.

 

Mi tiotak wygląda, że Salus działa - włącza zewnętrzną pompę obiegową ale nie daje info do PC by włączyć grzanie...

 

masz źle podpięte salusa w jednostce wewnętrznej, sam podłączałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie, robił to instalator.... ale mogę sam zmienić jeśli to nie jest trudne :-)

Za dużo kombinacji ;)

Mam starocia ale od paru lat stałe ustawienie:

13-15- grzanie c.o+cwu z priorytetem cwu

22.00-00-grzanie cwu

2.00-6.00-grzanie c.o+cwu z priorytetem cwu

 

Bez żadnych dodatkowych sterowników pokojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo owszem mogę grzać timerem i krzywą ale mam to spięte z termostatem pokojowym.

Gdy nie grzeje pompa a termostat chce dogrzać to włącza mi pompke obiegową i po co ona ma działać i gonić po obiegu chłodną wode (po rozładowaniu bufora) ?

 

W sumie nie wiem co się bardziej spisze - praca na termostacie zewnętrznym czy timerze z ustawioną krzywą?

 

Ściągnę dziś panel zrobię fotki tylko może być ciężko bo wszystkie kable idą w peszlach..

 

Na razie włączyłem ręcznie grzanie na krzywej - jak było ustawione pierwotnie - weekend tania taryfa, niech grzeje :-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po około dwóch latach "milczenia". Na PC zdecydowałem się dzięki naszemu Forum i nie żałuję, bo dwa pełne sezony śmiga bez zarzutu. Szczegóły w stopce. Ostatnio, jak temp. spada nocą w okolice zera, zaczęło wywalać H65, czyli "błąd przepływu wody podczas odszraniania", czy jakoś tak. Nie szczególnie mam teraz możliwość wertowania wstecz dwóch lat wątku ;) więc może pomożecie wskazówką, proszę, tak na szybko? Z serwisantem na przegląd okresowy dopiero w przyszłym tygodniu się mogę umówić (chyba). Ciśnienie w obiegu około 1,2 bar, filterek wyczyściłem, ale błąd powraca praktycznie przy każdym odszranianiu, prawdopodobnie kiedy obiegówka chce wrzucić najwyższy bieg, ale nie mam pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie źle podpięty termostat, a właściwie to w ogóle nie jest podpięty pod płytę główną. Ten termostat załącza ci tylko pompę obiegową za buforem. Na zdjęciu które wysłałem zaznaczyłem miejsce gdzie powinien być podpięty termostat, ale sam tego nie rób bo u Ciebie jest jeszcze dodatkowa pompa obiegowa. Musiałbym popatrzyć w instrukcji czy przypadkiem nie jest potrzebny jakiś dodatkowy moduł do sterowania pompą obiegową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...