Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

wyślę 4 paka browara dla kogoś kto mi wytłumaczy

 

Ja mam histerezę 8 K i chciałem na początku zmienić na 3K- zadzwoniłem na serwis Panasa , tam się zapytali o nr ser.Po podaniu okazało się, że w mojej serii ( w ramach modelu F) nie można zmienić - ale w innych można.

Akurat mi to nie przeszkadza- bo co chwile by się włączał tryb CWU.

Przyduś swojego instalatora , albo sam dzwoń do Panasa ( na necie wszystko znajdziesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te posty to mam zapisane , tylko nie tyczą się modelu AIO i nie wiem czy te płyty to takie same ... nie wiem czy jak zworkę zmienię to czegoś nie spalę .. , a denerwuje mnie to troszkę bo 190 litrów grzane na 48 stopni to u mnie na dwa dni za mało a na 1 za dużo i czasem w taryfach się nie mieszczę bo histeryza blokuje , a przy 3 k to jak dostanie zielone światło na grzanie to raczej na pewno zaskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie obecnie przy tej pogodzie że co chwilę defrost i pobiera 4,5 kW, dosłownie kilka razy na godzinę? Co za sens takiej pracy pompy? Więcej zużyje energii na defrost niż grzanie. No i jak dotychczas od 22 do 6 jedno załączenie sprężarki, to teraz po kilka nawet między 13 a 15. T-cap 9 kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wchodzą defrosty min. co 45min do 1,5h. Męczy mnie psychicznie ten deszcz lejący się pod dom w sensie z pompy. Już kombinuję jak tą wodę odprowadzić gdzieś dalej. Oczywiście mój instalator (ku$%wa) zrobił stojak i na nieszczęście jedna z belek konstrukcyjnych jest tuż pod otworami, którymi ucieka woda. Już widzę oczami wyobraźni jak łażę tam w zimę i obstukuję tą oblodzoną belkę żeby odsłonić otwory upustowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie pomocnicze-czy puszczałeś PC non-stop ?

 

Do kolegi wyżej. Dom zamieszkały. Wcześniej ekogroszek i nie było problemów. W podłogę szło ~ 30 stopni i było zawsze ~22 stopnie w domu.

Od środy popołudnia pompa chodzi non stop. Nie blokowałem jej taryfami. Dzisiaj rano max 21,3 stopnie w domu w podłogę 35 stopni! a na dworze 0 stopni. Pompa w tym czasie wzięła 100 kw. Chodzi z mocą ~ 2,2 Kw . Przepływ na rozdzielaczu ~ 3 na każdej pętli. Dziś rano zauważyłem, że listwa powrotu na rozdzielaczu prawie niewyczuwalna jeżeli chodzi o ciepłotę. Zwiększyć siłę pompy obiegowej? zresetować ustawienia pompy na fabryczne? Odpowietrzyć jeszcze raz układ przelewowo? Jutro sobota więc mogę poświęcić na to cały dzień. Jaką ustawić deltę? Niech pompa bierze ile musi ale, żeby nie było 22 stopnie to niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma wiedzę/koncepcję jak "pomóc" pompie łagodniej znosić defrosty, tzn. przyspieszyć je, zmniejszyć zużycie prądu, zmniejszyć ich częstotliwość? Co ma na to wpływ? U mnie podczas defrostu pompa dosłownie "wyje" na 85 Hz i pobiera 4,5 kW. No i jeszcze jedno pytanie - kiedy w trakcie jednego cyklu działania wyłączana i włączana ponownie jest sprężarka, bo, jak pisałem powyżej od włączenia pompy dwa tygodnie temu jedno grzanie od 22-6 - jedno włączenie sprężarki a od kilku dni po kilka włączeń jednej nocy?

U mnie T-Cap H 9 kW ładuje bufor 1000l, więc na powrocie ma zawsze minimum 24 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi wyżej. Dom zamieszkały. Wcześniej ekogroszek i nie było problemów. W podłogę szło ~ 30 stopni i było zawsze ~22 stopnie w domu.

Od środy popołudnia pompa chodzi non stop. Nie blokowałem jej taryfami. Dzisiaj rano max 21,3 stopnie w domu w podłogę 35 stopni! a na dworze 0 stopni. Pompa w tym czasie wzięła 100 kw. Chodzi z mocą ~ 2,2 Kw . Przepływ na rozdzielaczu ~ 3 na każdej pętli. Dziś rano zauważyłem, że listwa powrotu na rozdzielaczu prawie niewyczuwalna jeżeli chodzi o ciepłotę. Zwiększyć siłę pompy obiegowej? zresetować ustawienia pompy na fabryczne? Odpowietrzyć jeszcze raz układ przelewowo? Jutro sobota więc mogę poświęcić na to cały dzień. Jaką ustawić deltę? Niech pompa bierze ile musi ale, żeby nie było 22 stopnie to niedopuszczalne.

 

Hej,

nie resetował bym do ustawień fabrycznych- wydaje mi się , że trzeba zwiększyć prędkość obiegówki.

Jeśli na pojedynczych rotametrach masz przepływ ok 2-3 l/min , to ogólnie powinno być ok.

Natomiast jeśli jest zapewniony właściwy przepływ- to dziwi tak mała moc PC.

Mam kolejne pytania :

-jeśli masz na wyj 35 st , to ile na powrocie (delta)

-jaki masz model Panasa ( jeśli H to jaki masz przepływ)

-czy masz bufor

-samo odpowietrzenie nie zaszkodzi

-czy często wył się sprężarka ( czy „taktuje”)

Jeśli masz mod H - to więcej Ci pomogą inni użytkownicy.

Tak na logikę -masz za mały odbiór ciepła.Jeśli możesz nastawiać deltę- to proponuję 5 K i dążyć do uzyskania przepływu ok 1500-1600 l/h

Pzdr

Edytowane przez bobrow
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma wiedzę/koncepcję jak "pomóc" pompie łagodniej znosić defrosty, tzn. przyspieszyć je, zmniejszyć zużycie prądu, zmniejszyć ich częstotliwość? Co ma na to wpływ? U mnie podczas defrostu pompa dosłownie "wyje" na 85 Hz i pobiera 4,5 kW. No i jeszcze jedno pytanie - kiedy w trakcie jednego cyklu działania wyłączana i włączana ponownie jest sprężarka, bo, jak pisałem powyżej od włączenia pompy dwa tygodnie temu jedno grzanie od 22-6 - jedno włączenie sprężarki a od kilku dni po kilka włączeń jednej nocy?

U mnie T-Cap H 9 kW ładuje bufor 1000l, więc na powrocie ma zawsze minimum 24 stopnie.

 

24 stopnie to nic na defrostach nie da. Bodajże 27 stopni musi być. Do czego Ci potrzebny bufor 1000l ? I w czym tak bardzo przeszkadzają Ci defrosty ? Ta PC tak po prostu ma. U mnie jest to samo, wilgoć w powietrzu + temperatura w okolicach zera to najgorsze połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam kolejne pytania :

-jeśli masz na wyj 35 st , to ile na powrocie (delta) 33 zasilanie 30 powrót

-jaki masz model Panasa ( jeśli H to jaki masz przepływ) wersja H przepływ gdzie sprawdzić?

-czy masz bufor nie mam / wylewka ~ 13m3

-samo odpowietrzenie nie zaszkodzi

-czy często wył się sprężarka ( czy „taktuje”) chodzi non stop

Jeśli masz mod H - to więcej Ci pomogą inni użytkownicy.

Tak na logikę -masz za mały odbiór ciepła.Jeśli możesz nastawiać deltę- to proponuję 5 K i dążyć do uzyskania przepływu ok 1500-1600 l/h delte ustawiłem na 5 na działającej pompie mogę zwiększać przepływy?

Pzdr

.. Edytowane przez Drogba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ci ten bufor 1000 litrów?

 

Magazynuje nadmiar wody z płaszcza wodnego kominka to przede wszystkim a dwa, korzysta z niego podłogówka, kiedy pompa w tanich godzinach nagrzeje tam nadmiar. Umożliwia działanie ogrzewania poza "tanimi godzinami" przez jakiś czas, dosyć krótki niestety. Głównie jednak jako zbiornik nadmiarowej gorącej wody w kominka po ogrzaniu 300l CWU z czym kominek radzi sobie dość szybko i do przyjemnego gorąca. Pompa niestety nie nagrzeje wody do takich temperatur, chyba że z grzałką.

 

24 stopnie to nic na defrostach nie da. Bodajże 27 stopni musi być. Do czego Ci potrzebny bufor 1000l ? I w czym tak bardzo przeszkadzają Ci defrosty ? Ta PC tak po prostu ma. U mnie jest to samo, wilgoć w powietrzu + temperatura w okolicach zera to najgorsze połączenie.

 

Na powrocie powinno być > 27 C, aby defrost przebiegał prawidłowo,

Grzałka CWU powinna być włączona, aby ułatwić proces defrostu przy tak niskiej temperaturze powrotu

 

Dzięki Panowie za konstruktywne rady. Tego oczekiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...