Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Co kraj to obyczaj bo u mnie jest odwrotnie.

Na początku zaczyna od max.czyli 46Hz żeby po jakimś czasie spaść pon.40Hz

 

U mnie , jeżeli temperatura jest powyżej -5°C lub przerwa w pracy sprężarki jest krótka to jest tak jak piszesz. Lecz jak grzeje w T 2 i robi długą przerwę a temperatura spada poniżej -5° C to sprężarka zaczyna od niskich Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Myślałem, że to u mnie coś się psuje, ale widocznie taki jest algorytm rozruchu... Trochę mi to komplikuję sprawę, bo po przełączeniu z gazu na pompę, przez prawie pół godziny wychładzają mi się grzejniki. Bedę chyba musiał pokombinować ze sterowaniem i wprowadzić jakieś opóźnione wyłączenie kotła gazowego po włączeniu pompy.

 

chyba wiem o co kaman-w mod H obiegówka jest ze zmienną wydajnością podczas pracy , chyba chodzi o "zbadanie" systemu przed właściwą pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem o co kaman-w mod H obiegówka jest ze zmienną wydajnością podczas pracy , chyba chodzi o "zbadanie" systemu przed właściwą pracą.

 

To prawda, ale jak temp. zew. jest powyżej -5C to to testowanie obiegu trwa krótko 2-3min... a jak jest zimno i pompa miała dłuższy postój to prawdopodobnie najpierw rozgrzewa sprężarkę(olej), stabilizuje ciśnienie itp. i dopiero po pewnym czasie zaczyna grzać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam pompę powietrzną aquarea 9kw 1f wersja H ze zbiornikiem galmet 300l mam pytanie:

1. Czy to normalne że pompa grzeje mi cwu delta 5 stopni? Czy da się to zmienić żeby zasilała zbiornik 10 stopni wiecej? Obecnie grzanie zbiornika z 35 st do 47 st trwa 2h.

2. Druga ale mniej znaczącą kwestia to nigdy nie zarejestrowałem aby pompa brała wiecej niż 3kwh, wiec zastanawiam się po co pompa 9kW?

Pompa chodzi u mnie od września 2017.

Szukałem, ale niestety nie znalazłem jasnych odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam pompę powietrzną aquarea 9kw 1f wersja H ze zbiornikiem galmet 300l mam pytanie:

1. Czy to normalne że pompa grzeje mi cwu delta 5 stopni? Czy da się to zmienić żeby zasilała zbiornik 10 stopni wiecej? Obecnie grzanie zbiornika z 35 st do 47 st trwa 2h.

2. Druga ale mniej znaczącą kwestia to nigdy nie zarejestrowałem aby pompa brała wiecej niż 3kwh, wiec zastanawiam się po co pompa 9kW?

Pompa chodzi u mnie od września 2017.

Szukałem, ale niestety nie znalazłem jasnych odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Jeśli masz tak długo PC-to rozumiem ,że wcześniej szybciej grzałeś CWU ?

U mnie na mod F 300 ltr od 38 do 48 grzeje zimą 35-40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak długo PC-to rozumiem ,że wcześniej szybciej grzałeś CWU ?

U mnie na mod F 300 ltr od 38 do 48 grzeje zimą 35-40 min.

Szczerze, to zawsze tak było i myślałem że tak ma być. Trochę zacząłem szukać potem zapomniałem, a teraz znowu wróciłem do tematu tylko nie chciałem od razu tu pisać...

Ciekaw jestem na ile poniższe ustawienia zbiornika mają znaczenie:

1) max czas działania ogrz. Podłog.:

Ja mam 10 (zakres jest 0:30-10 zmiana co 0:30)

2)czas wygrz zbirn(max):

Ja mam 3 (zakres 0:05-4:0 zmiana co 0:05)

3)Temp. ponown wygrz zbiorn:

Ja mam -5 (zakres - 12stC do - 2stC zmiana ci 1stC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to zawsze tak było i myślałem że tak ma być. Trochę zacząłem szukać potem zapomniałem, a teraz znowu wróciłem do tematu tylko nie chciałem od razu tu pisać...

Ciekaw jestem na ile poniższe ustawienia zbiornika mają znaczenie:

1) max czas działania ogrz. Podłog.:

Ja mam 10 (zakres jest 0:30-10 zmiana co 0:30)

2)czas wygrz zbirn(max):

Ja mam 3 (zakres 0:05-4:0 zmiana co 0:05)

3)Temp. ponown wygrz zbiorn:

Ja mam -5 (zakres - 12stC do - 2stC zmiana ci 1stC)

 

W ustawieniach Ci nie pomogę , natomiast masz wg mnie dwie możliwości :

-nieprawidłowa konfiguracja

-uszkodzenie PC lub ubytek czynnika

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to zawsze tak było i myślałem że tak ma być. Trochę zacząłem szukać potem zapomniałem, a teraz znowu wróciłem do tematu tylko nie chciałem od razu tu pisać...

Ciekaw jestem na ile poniższe ustawienia zbiornika mają znaczenie:

1) max czas działania ogrz. Podłog.:

Ja mam 10 (zakres jest 0:30-10 zmiana co 0:30)

2)czas wygrz zbirn(max):

Ja mam 3 (zakres 0:05-4:0 zmiana co 0:05)

3)Temp. ponown wygrz zbiorn:

Ja mam -5 (zakres - 12stC do - 2stC zmiana ci 1stC)

Te ustawienia nie mają żadnego wpływu na długość grzania zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...