Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość Arturo72
Cześć,

Mam prąd tani w nocnej taryfie.

Czy można pompę ustawić tak aby grzała i wyłączała się o powiedzmy 6 ale później pracowały jeszcze pompki pompujące wodę w układzie ?

Czy jak się wyłącza to całość ?

A po co Ci działająca pompka obiegowa ? W jakim celu ?

Nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wolnego grzania CWU zrobiłem mały test. Woda w zbiorniku 26stC. Pompa w harmonogramie włączyła się o 13, a ja o 13:40 sprawdziłem jak wskazania:

-woda temp w zbiorniku 29stC

-pobór prądu 0,4kwh

-temp zasilania 33stC

-sprężarka 45Hz

Pompa ma ustawiony harmonogram "Auto(klima bądź grzanie CO)+CWU"

Po czym zaznaczyłem że ma grzać tylko CWU IMG_20181204_134811.jpg

i nagle pompa odżyła

pobór prądu 3 KWH

zasilanie 44 stC (Czyli 11K)

-sprężarka 85Hz.

Jestem ciekaw dlaczego. Muszę ustawić harmonogram z rozdziałem na CWU np(1 godzinę) po czym auto resztę czasu taryfowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto - jest to z tyłu pompy, od dołu. Dołączam zdjęcie: [ATTACH=CONFIG]422752[/ATTACH]

To jest jednostka zewnętrzna? Jeśli wewnętrzna to zdejmij przednią pokrywę i zobacz co się dzieje. Z przodu powinno wyglądać taj samo tylko od zaworu bezpieczeństwa powinn schodzić w dół taka gumowa rurka i wychidzić po za pompę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wolnego grzania CWU zrobiłem mały test. Woda w zbiorniku 26stC. Pompa w harmonogramie włączyła się o 13, a ja o 13:40 sprawdziłem jak wskazania:

-woda temp w zbiorniku 29stC

-pobór prądu 0,4kwh

-temp zasilania 33stC

-sprężarka 45Hz

Pompa ma ustawiony harmonogram "Auto(klima bądź grzanie CO)+CWU"

Po czym zaznaczyłem że ma grzać tylko CWU [ATTACH=CONFIG]422753[/ATTACH]

i nagle pompa odżyła

pobór prądu 3 KWH

zasilanie 44 stC (Czyli 11K)

-sprężarka 85Hz.

Jestem ciekaw dlaczego. Muszę ustawić harmonogram z rozdziałem na CWU np(1 godzinę) po czym auto resztę czasu taryfowego.

Wyłącz to auto i przełącz w tryb grzania i CWU. Prawdopodobnie masz coś źle ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 dni jestem użytkownikiem pompy Panasonica 1 faz t cap. Dom jest nowy z dość spora ilością wilgoci ;)

Dobowo leci mi około 53 kwh i sprężarka chodzi prawie 42 h i zalaczyla się ze 22 razy. Dom jeszcze nie w pełni ocieplony. Teraz mam etap wygrzewania posadzki ... jak długo wygrzewaliscie dom ? Zastanawiam się jak długo takie zuzycie będzie i na jaki rachunek się szykować ;)

 

Witam,

 

polecam filmik:

 

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

 

Kiedyś się udzielałem na forum bo... planowałem i io statecznie zakupiłem SDC 9KW. Po ponad roku użytkowania powiem wam jedno. Zapomniawszy że ją mam, nawet nie za bardzo mam jak się z wami podzielić zużyciem bo... arkusze w excelu pozostały puste ze względu na min różnice miesięczne. Ale od grudnia solidnie liczę.:)

 

I widzę że trend działa. Ktoś instaluje, liczy, martwi się walczy na forum... a potem zapomina, że ma coś w kotłowni, a w domku ciepło Czego wam i sobie życzę, bo to tylko dobrze świadczy o sprzęcie. Na forum wchodzimy tylko jak mamy problem :) Przeważnie...

 

Mały plusik. Przy planowanych podwyżkach energii, każdy biznesplan oparty na porównaniu energii 1:1 czyli grzaniu kablami klęka, przy kosztach energii 1:3 czyli grzaniu PC PW. Policzcie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz to auto i przełącz w tryb grzania i CWU. Prawdopodobnie masz coś źle ustawione.

 

no ok. tylko jak sprawdzić co? Mam ustawienia od czasu wykonania ich przez instalatora. Co? Gdzie zmienić żeby tryb TANK+ HEAT działał normalnie czyli TANK ok 40 min a nie 1,5 godz. To co napisał wyżej PanSiny jest u mnie jota w jotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używam Tcap 9kW. Mam taryfę G12W. Jak ustawić pompę na grzanie tylko w taniej ? Gdzieś krążyło już to po forum ale nie mogę się dokopać. Widziałem już ustawienia żeby po prostu ustawic pompę w harmonogramie na godziny taniej w trybie CO + CWU i cześć. Ale widziałem tez podział na osobne grzanie CO i CWU. Jak to najlepiej ogarnac ? Grzeje na krzywej, nie mam zewnetrznego termostatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...