Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Przepływ przy CWU masz jak najbardziej w normie.

Pytanie - pozbyłeś się tego auto czy dalej na nim jedziesz. I kolejne jaki masz ustawiony maksymalny czas grzania CWU i CO

 

Hej, to chyba o mnie chodziło z tym trybem auto. Powiem szczerze że zmieniłem harmonogram z "CO+CWU" na pierwszą godzinę tylko "CO" a potem kolejne "CO+CWU" żeby zobaczyć jak pompa pracuje tylko na CWU. Niestety sytuacja nie zmienia się w ogóle. Pompa w trybie "CWU" oraz "CO+CWU" pracuje tak samo czyli:

pobór prądu 1,2 kWH

Zasilanie zbiornika 4-5K

Sprężarka 45Hz.

Zbiornik grzeje 30-47 stC ok 2,5 godz.

Jedyne co się zmienia to jak chociaż na chwilę włączę grzanie CWU "na krótko" z menu (załącznik).

IMG_20181204_134811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Instalator poinformował mnie, że warunkiem uznania ew. gwarancji na PC są coroczne przeglądy przez autoryzowanego serwisanta Panasonic. Był i skasował 430 zł (plus drugie tyle za rekuperator, ale to nie to forum) za samo mycie radiatora kompresorem specjalnym płynem i przetarcie szmatką. Jakie koszty ponosicie? Dla porównania pytam i złagodzenia dyskomfortu psychicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Instalator poinformował mnie, że warunkiem uznania ew. gwarancji na PC są coroczne przeglądy przez autoryzowanego serwisanta Panasonic. Był i skasował 430 zł (plus drugie tyle za rekuperator, ale to nie to forum) za samo mycie radiatora kompresorem specjalnym płynem i przetarcie szmatką. Jakie koszty ponosicie? Dla porównania pytam i złagodzenia dyskomfortu psychicznego.

 

To ciekawe.Mój instalator na pytanie "Co z przeglądami serwisowymi corocznymi?" odpowiedział "Po co? A co ma tu się zepsuć?":)

Jest jakaś lista autoryzowanych serwisantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.Mój instalator na pytanie "Co z przeglądami serwisowymi corocznymi?" odpowiedział "Po co? A co ma tu się zepsuć?":)

Jest jakaś lista autoryzowanych serwisantów?

 

Jak zacznie Ci brakować wydajności, albo nagle zacznie pompa obiegowa się wieszać, to wtedy będzie problem.

A jak będzie trzeba naprawić coś gwarancyjne to Panasonic zapyta się o protokoły przeglądu, a bez tego nie ma gwarancji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymagają przeglądów co określony czas czy inaczej to określają? U mnie pompa nie przepracowała jeszcze pełnego sezonu zimowego - ma ok. 1700 h pracy. To już czas na przegląd czy do wiosny może poczekać?

 

Ja klientom nie robię przeglądów punktualnie co 12 miesięcy bo się nie da, ale każdy klient ma przegląd a jak się nie wyrobię to już mój problem a nie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gwarancję na 5 lat bez konieczności przeglądów. Mogę wydłużyć do 10 lat na sprężarkę pod warunkiem corocznych przeglądów za 350 pln. Zrezygnowałem z tych przeglądów.

 

Obawiam się że na IVT już jest brak gwarancji bo polski dystrybutor który był gwarantem "zmarł" niestety i jak już mieli słabą kondycję finansową to nie wymagali przeglądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Instalator poinformował mnie, że warunkiem uznania ew. gwarancji na PC są coroczne przeglądy przez autoryzowanego serwisanta Panasonic. Był i skasował 430 zł (plus drugie tyle za rekuperator, ale to nie to forum) za samo mycie radiatora kompresorem specjalnym płynem i przetarcie szmatką. Jakie koszty ponosicie? Dla porównania pytam i złagodzenia dyskomfortu psychicznego.

 

Niestety musisz to sobie dopisać do rachunku kosztów ogrzewania pompą. Pompa wcale nie jest tania w użytkowaniu tylko nikt o tym nie chce oficjalnie jak ty podzielić się na fm.

PS. Dwa miesiące grzania mam za taki przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

100 zł + VAT

Za rekuperator 150 + VAT.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Czy ktoś mi powie, czy mogę w tej sytuacji zmienić swojego instalatora na innego, który zrobi mi w przyszłości przegląd za na przykład taką kwotę jak w cytacie powyżej? Prawie 500 zł to trochę dużo za samo mycie PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejne pytanko odnośnie "zachowania" t-capa 1 faz 9 kw.

Otóż ostatnio zaobserwowałem takie dziwne zachowanie - przyjeżdzam wczoraj do domu i mam dośc sporo wody z jednostki centralnej na kaflach. Akurat jak byłem był tzw. defrost i ciśnienie zeszło do ok 1 bara. Pózniej odpowietrzałem jeszcze górny rozdzielacz bo nie był dotychczas podłączony i nabiłem do 2 bar.

Dziś przyjeżdzam wody nie ma zbyt wiele ale coś tam jednak kapało - wchodze znowu jest defrost i ciśnienie 2 bary poczekałem aż się zakończy i ciś się ustabilizowało na 1,5 bara.... Pytanie laika czy takie objawy to normalna rzecz ? W tej pierwszej kwestii monter twierdzi że był znaczny spadek temperatury... no ale wczoraj rano mogło być max - 3 stopnie na zew. a w dzień na plusie 3-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ przy CWU masz jak najbardziej w normie.

Pytanie - pozbyłeś się tego auto czy dalej na nim jedziesz. I kolejne jaki masz ustawiony maksymalny czas grzania CWU i CO

 

Wyrzuciłem tryb Tank+Heat. Ustawiam albo Heat albo Tank. Trochę to komplikuje sprawę, bo wystarczy, że w okienku Tank CWU nie wymaga jeszcze grzania i pompa mogłaby grzać CO - a tak się nie dzieje. Więc przy takim ustawieniu PC działa dużo lepiej - działa z wyższą mocą, szybciej zdecydowanie szybciej grzeje CWU.

Spróbuje więc robić tak że będę startował w timerze z poziomu Tank np 60 min plus będę dodawał Tank+Heat przez np. 30 min. zmieści się w 60 min to wystartuje z CO, jak będzie musiała jeszcze popracować przy CWU to dam jej chwilę, Potem twardo Heat i czuwanie przez termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy temat. Pompa ma kilka trybów pracy.

1. Auto - czyli albo grzeje albo chłodzi

2. Auto + CWU - czyli grzeje lub chłodzi i do tego CWU

3. Tylko chłodzenie

4. Chłodzenie + CWU

5 Tylko grzanie

6. Grzanie + CWU

7. Tylko CWU

Pierwsze cztery są dostępne jedynie przy włączonej opcji chłodzenia.

Rozumiem że problem jest przy pozycji 6

Moje pytanie w MENU / USTAWIENIA INSTALATORA / ZBIORNIK jakie masz wpisane wartości w pozycjach MAX CZAS DZIAŁANIA OGRZ.PODŁ. oraz CZAS WYGRZEWANIA ZBIORNIKA.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy temat. Pompa ma kilka trybów pracy.

1. Auto - czyli albo grzeje albo chłodzi

2. Auto + CWU - czyli grzeje lub chłodzi i do tego CWU

3. Tylko chłodzenie

4. Chłodzenie + CWU

5 Tylko grzanie

6. Grzanie + CWU

7. Tylko CWU

Pierwsze cztery są dostępne jedynie przy włączonej opcji chłodzenia.

Rozumiem że problem jest przy pozycji 6

Moje pytanie w MENU / USTAWIENIA INSTALATORA / ZBIORNIK jakie masz wpisane wartości w pozycjach MAX CZAS DZIAŁANIA OGRZ.PODŁ. oraz CZAS WYGRZEWANIA ZBIORNIKA.

 

U mnie dokładnie chodzi o pozycje 6 (choć przy pozycji 2 zachowuje się tak samo). Mam ustawione maksymalne czasy czyli 4h dla CWU i 10h dla ogrzewania podłogowego. Jak ostatnio zmieniłem na 1h grzanie CWU to pompa się nie wyrobiła z nagrzaniem zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie, czy mogę w tej sytuacji zmienić swojego instalatora na innego, który zrobi mi w przyszłości przegląd za na przykład taką kwotę jak w cytacie powyżej? Prawie 500 zł to trochę dużo za samo mycie PC.

 

Jak masz jeszcze gwarancję u niego to musisz się mordować zapewne z nim. Nie zrobisz u niego przeglądu, lub zrobi to ktoś inny to stracisz gwarancję. Mógłbyś próbować zmienić instalatora na nowego który przejmie gwarancje, ale... nikt nie będzie chciał być gwarantem czegoś czego nie robił. Mało tego skoro chcesz zmienić instalatora to znaczy że są problemy, a kto będzie je chciał brać na siebie. Chyba że jesteś po gwarancji, to dzwoń gdzie chcesz.

 

U mnie przeglądy PC były darmowe w ramach "przy okazji". Kolejny po 2 latach gwarancji pewnie będzie płatny. Dam znać

Z reku podobnie, panowie byli ze dwa razy i zero opłat. Zobaczymy co po gwarancji, pewnie opłaty będą bo nikt za darmo nie przyjedzie.

 

A reku umyj sam to nic trudnego. Parę minut z rozkręcaniem. Ciepła woda i szmatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, pompę też sam umyję. Ale rozchodzi się o "papier", który podobno woła Panasonic przy okazji napraw gwarancyjnych.

 

Nie wiem jak to w Panasonicu ale LG to instalator "przejmuje" serwisowanie i gwarancję na siebie i w razie awarii kontaktujesz się z instalatorem.

On ma zadanie przyjechać , zweryfikować problem i go naprawić a jeśli jest wymagana wymiana jakiegoś podzespołu to zgłasza do serwisu głównego i mu dostarczają i on go wymienia.

 

Instalatorzy przeglądy traktują jako łatwy i szybki zysk , bo tak naprawdę nie ma co tam "serwisować" ..

I mogą sobie zażyczyć ile chcą a dodatkowo jak się uprą to mogą 2x w roku robić "serwis" , bo tak jest w gwarancji ..

A instalator to "gwarancja" ...

 

Więc chyba najpierw dowiedzieć się jakie warunki "przeglądów" i ich cena aby później się nie okazało że ceny z kosmosu ...

 

U mnie instalator za "przegląd" bierze 200zł na rok.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...