Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Po prostu zawór bezpieczeństwa zadziałał. Przesadziłeś z ciśnieniem wody w układzie i tyle. U mnie przy 1,9 - 2 bary już puszcza. Na postoju pompy (całkowicie wyłączona ) mam 1,8 a przy pełnej wydajności 25l/min około 1,5 - 1,6.

 

No cóż u mnie to dziwnie wygląda rano było 1.5 Bara A teraz 1.2 Bara. Temp w domu wzrosła z 11 do 16 stopni. Na zew dość wysoka temperatura 9 stopni. Nadal nie widzę nigdzie wycieku i pociesza się że może instalacja się jeszcze od powietrza i należy dolewać wody. Przy okazji łapie mi z zaworu przy pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]422952[/ATTACH]

Panowie tą zebra to się przejmowac? Wczesniej oszranial sie rownomiernie nie liczac tej ostatniej kreski na dole... co to oznacza?

 

U mnie niekiedy pojawiają się podobne pasy- zazwyczaj jednak wymiennik jest jednakowo oszroniony.

Robiłem testy COP i mocy- wszystko ok.

Pratchawiec miał pasy -w jego przypadku był uszkodzony śrubunek i ubytek czynnika.

Wg mnie jeśli za każdym razem będziesz miał pasy- to trzeba zgłosić to instalatorowi.

Dodam jeszcze , że na blogu Clarneta jest fotka z „pasiastym” wymiennikiem przy okazji jakiegoś tematu o PC, więc wnioskuję - że PC P/W tak już mają...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niekiedy pojawiają się podobne pasy- zazwyczaj jednak wymiennik jest jednakowo oszroniony.

Robiłem testy COP i mocy- wszystko ok.

Pratchawiec miał pasy -w jego przypadku był uszkodzony śrubunek i ubytek czynnika.

Wg mnie jeśli za każdym razem będziesz miał pasy- to trzeba zgłosić to instalatorowi.

Dodam jeszcze , że na blogu Clarneta jest fotka z „pasiastym” wymiennikiem przy okazji jakiegoś tematu o PC, więc wnioskuję - że PC P/W tak już mają...

Pzdr

 

Dzięki. Przed samym defrostem oszroniony byl juz caly rownomiernie. Będę obserwował. Musze jeszcze doczytać z pracą grzałki podczas defrostu. Caly defrost mam na grzalce. Może ten typ tak ma i trzeba machnac ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest moja sdc też szronił w zebrę ale potem wszystko zachodzi moim zdaniem w wymienniku jest kilka pętli początek i koniec takiej pojedynczej pętli zawsze będzie szronił nierównomiernie z racji różnych temperatur, przy defrost widać podział wymiennika na poszczególne pętle, teraz moje pytanie to znawców czy tak jest czy trzeba się martwić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiaste szronienie może wskazywać na za małą ilość czynnika. Czynnik najczęściej ucieka poprzez śrubunki. W miejscu ucieczki czynnika pojawia się olej. Jeżeli jakiś śrubunek jest tłusty to wskazuje na ucieczkę czynnika. Posprawdzajcie.

 

A czy może być przy ubytku czynnika , że raz jest „zebra”-a innym razem nie ma zebry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiaste szronienie może wskazywać na za małą ilość czynnika. Czynnik najczęściej ucieka poprzez śrubunki. W miejscu ucieczki czynnika pojawia się olej. Jeżeli jakiś śrubunek jest tłusty to wskazuje na ucieczkę czynnika. Posprawdzajcie.

 

Sprawdziłem-niestety mam nieszczelność na śrubunku (z grubszą rurą) przy jednostce wewnętrznej.Napisałem już do instalatora-sprawdzimy jeszcze śrubunki przy jednostce zewnętrznej.

Po zamontowaniu PC sam dołożyłem ok 6 cm (brakującej) otuliny przy śrubunkach-od tego czasu nie zaglądałem tam.Teraz wygląda to jakby było suche i po prostu brudne (żółto-rudawe odcienie)-założyłem nową otulinę i zobaczymy przy wizycie instalatora, czy to bieżący wyciek czy może coś z montażu.

PC w tym sezonie zużywa znacznie mniej energii jak w poprzednich-jeśli dalej tak pójdzie ,to będzie gdzieś o ok 600-700kWh mniej.

A tu taki klopsik...Sprawdzę jeszcze jutro w firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłeś że jest wyciek? Jak gruba rura to gazowa przy grzaniu i wysokie ciśnienie. Daj pompie w palnik i namydlaj śrubunek - obacz czy idą bańki.

Większość robi kielichy i skręca na wyczucie w rękach bez klucz dynamometrycznego - a wyczucie w łapach każdy ma inne, choć jak fachowcy mówią od lat tak robię i jest ok. A jak pc po gwarancji to spuści czynnik i nabije nowy 2kg czynnika x 150 zł plus serwis i 500 zł nie nasze.

Można stosować pastę na kielichy do uszczelnienia EZ125 lub inną. W tej kwestii tez panują rożne opinie. Najczęściej jak dobrze zrobione to nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłeś że jest wyciek? Jak gruba rura to gazowa przy grzaniu i wysokie ciśnienie. Daj pompie w palnik i namydlaj śrubunek - obacz czy idą bańki.

Większość robi kielichy i skręca na wyczucie w rękach bez klucz dynamometrycznego - a wyczucie w łapach każdy ma inne, choć jak fachowcy mówią od lat tak robię i jest ok. A jak pc po gwarancji to spuści czynnik i nabije nowy 2kg czynnika x 150 zł plus serwis i 500 zł nie nasze.

Można stosować pastę na kielichy do uszczelnienia EZ125 lub inną. W tej kwestii tez panują rożne opinie. Najczęściej jak dobrze zrobione to nie cieknie.

 

Instalator działa w branży od lat -znam gościa już prawie 8 lat (od pierwszej klimy chinolskiej w firmie),wydaje mi się że kluczem dynamometrycznym dokręcał śrubunki (jutro dopytam czy rzeczywiście używa).

Mam dołożony kawałek otuliny na śrubunek -kiedy go zdjąłem to od środka był brudny :

IMG_5991.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żółte to wygląda na olej. Jak się rozszczelni to czynnik powoli ubywa. Szybciej im pc chodzi pod większym obciazaeniem - bo większe ciśnienie. Nieszczelność możne się pojawić bo jednostka drga itp. Dałeś wysoką temperaturę i sprawdziłeś mydlinami ?

 

Idę zrobić test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poszedł mydlić cały rurociąg :lol2:

 

Spokojnie- PC była wył z termostatu, namydliłem cieplejszy śrubunek z czynnikiem przy ok 45 st na CO i nic specjalnie nie bulgotało. Po kilku chwilach mydliny odparowały.

Teraz włączyła się CWU- sprawdzę pod koniec cyklu przy 54 st.

Zdążyłem sprawdzić COP od 41 do 46 st przy 5 st na zewnątrz 0,01 Gj wyszedł COP=3.47 przy mocy ok 8 kW.Patrząc w tabelkę wygląda to podobnie (średnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...