Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie gdzie jest funkcja wygrzewania zbiornika (legionella) w panasie F , raz w tygodniu mi grzeje do 60 stopni co mi nie pasuje , gdzie to wyłączyć ? Albo jakiś namiar na serwisówkę manualną w j. polskim

 

Wrzuć mi na Priv swój email (przez skrzynkę FM pdf nie przechodzą), to Ci wyślę polskie manuale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie jak często włącza wam się grzałka? Bo zauważyłem, że u mnie średnio wychodzi,że pracuje około 1h dziennie.

 

Wydaje mi się, że to jest efekt używania grzałki do defrostu, a w warunkach około 0 st.C jest niestety dość często. U siebie wczoraj wyłączyłem grzałkę w menu serwisowym i będę obserwował pracę. Nie wiem czy to przypadek, czy po wejściu w menu serwisowe zniknął mi harmonogram tygodniowy i musiałem go na nowo ustawiać. Póki co błędów nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Pewny jesteś ,że jak wył przed defrostem swoją PC z termostatu-to ona będzie tak "mądra" ,że przez np 15 min będzie normalnie pracować (czekając na spodziewany defrost) i się pięknie odszroni ?

 

Dzisiaj mogę ci odpowiedzieć. Właśnie oglądam, jak po zamknięciu wszystkich pętli, po 15min (tak jest ustawiona zworka zwłoki na belce OP) belka wyłacza pompę obiegową i podaje sygnał do termostatu PC. Następuje defrost (właśnie widzę informację to na naściennym sterowniku w pokoju) i PC przechodzi na OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest efekt używania grzałki do defrostu, a w warunkach około 0 st.C jest niestety dość często. U siebie wczoraj wyłączyłem grzałkę w menu serwisowym i będę obserwował pracę. Nie wiem czy to przypadek, czy po wejściu w menu serwisowe zniknął mi harmonogram tygodniowy i musiałem go na nowo ustawiać. Póki co błędów nie wywala.

Na pewno grzałka jest używana do defrostów ale nie wiem czy jakoś nie za często? Z tego co pamiętam chyba plusfoto pisał, że u niego w ogóle nie jest używana. W tym tygodniu puściłem pompę tylko w II taryfie, zobaczymy czy na dłużej się będzie się załączała, np. po przerwie na I taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "wyłapane" to błąd instalatora czy się cosik zepsuło pracując ?

 

 

Ciężko stwierdzić. Początek był raczej ok, później dopiero pompa miała tendencję do zapowietrzania pompy cyrkulacyjnej. Generalnie nic się nie zepsuło, tylko wymagało konserwacji i serwisu. Dalej są te same komponenty, zawór wyczyszczony a do zbiornika przeponowego dobite ciśnienie. Jedyne co klękło to pamięć godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno grzałka jest używana do defrostów ale nie wiem czy jakoś nie za często? Z tego co pamiętam chyba plusfoto pisał, że u niego w ogóle nie jest używana. W tym tygodniu puściłem pompę tylko w II taryfie, zobaczymy czy na dłużej się będzie się załączała, np. po przerwie na I taryfę.

 

Dlatego właśnie ją wyłączyłem. Tak jak inni piszą te derfrosty mogą być co 30 min w sprzyjających dla nich waunkach.

Poczytaj sobie o tym w poniższym wątku. Plusfoto raczej nie do końca miał rację.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350626-Jaka-pompa-ciep%C5%82a-Jakie-koszty-u%C5%BCytkowania&p=7753811&viewfull=1#post7753811

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ją wyłączyłem. Tak jak inni piszą te derfrosty mogą być co 30 min w sprzyjających dla nich waunkach.

Poczytaj sobie o tym w poniższym wątku. Plusfoto raczej nie do końca miał rację.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350626-Jaka-pompa-ciep%C5%82a-Jakie-koszty-u%C5%BCytkowania&p=7753811&viewfull=1#post7753811

 

No tak ale czy to bezpieczne dla sprężarki i czy to wyłącznie nie wyłączy grzałki, która wspomaga sprężarkę poniżej -15 stopni?

Sprawdzałeś po wyłączeniu w tym menu czy załączy się do wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno grzałka jest używana do defrostów ale nie wiem czy jakoś nie za często? Z tego co pamiętam chyba plusfoto pisał, że u niego w ogóle nie jest używana. W tym tygodniu puściłem pompę tylko w II taryfie, zobaczymy czy na dłużej się będzie się załączała, np. po przerwie na I taryfę.
Wszystko zależy od pompy. W mojej nie włącza się wcale. Na liczniku pompy od chwili jej zainstalowania (grudzień 2016r) mam1 godzinę pracy grzałki i to przez błąd przy jej pierwszym uruchomieniu. Niektóre jednostki załączają grzałkę do odszraniania jeśli temperatura wody w obiegu (nie mylić z temperaturą zasilania podłogówki) będzie niższa niż 27 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mam Panasa, ale dyskutujecie póki co o ogrzewaniu. więc pozwolę sobie zadać kilka pytań do kolegi plusfoto.

Z tego co wyczytałem powyżej, to cały "eksperyment" trwał 3 doby. Czy to nieco zbyt krótko, szczególnie że grzałeś wcześnie j tylko w 2T ?

Trudno mi powiedzieć być może i zbyt krótko ale rosnąca temperatura w domu już totalnie przekroczyła swoje granice. Dlatego zapowiedziałem iż postaram się powtórzyć eksperyment gdy tylko pojawią się ku temu odpowiednie warunki ale z obniżoną krzywą o jeden lub dwa stopnie. Niestety na ten wykend zapowiadają spore ocieplenie więc nici z niego. Chodzi o przynajmniej dwie doby ciurkiem w taniej taryfie. Jeśli mam płacić za eksperymenty to już wolę mniej.

Drugie, jak mogła nie wzrosnąć temperatura w domu, skoro nie masz nad nią panowania w poszczególnych pomieszczeniach.

Dlaczego tak uważasz? Przepływy w poszczególnych pętlach są tak ustawione że przy odpowiedniej temperaturze zasilania i grzaniu non-stop nie powinno być żadnych problemów. Tak jak pisałem wygląda na to że dla takiegogrzania temperatura zasilania 28 - 29 stopni i powrót 24 - 25 przy temperaturach na zewnątrz w okolicach -5 do -7 to dla mojego domu zbyt wiele. Choć przy grzaniu tylko w II taryfie sprawdza się jak na razie wyśmienicie.

 

I ostatnie. Czy to wyższe zużycie które podałeś, miało związek z"niekomfortową", podwyższona temperaturą ? Jesli tak, to co chciałes udowodnić tym eksperymentem i jaki cel miała podana przez ciebie powyższa informacja. Skoro porównywałeś ogrzewanie dla zakresu temp. 22-23 (dotychczasowe) z ponad 24deg (eksperyment)?
Udowadniać nic nie mam zamiaru ot ponieważ część osób korzysta z takiego rozwiązania chcę spróbować i zobaczyć. Jak na razie w moim przypadku jest to rozwiązanie niezbyt trafione. Zobaczymy co będzie dalej. A podzielić się taką informacją nigdy nie zaszkodzi. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pompy. W mojej nie włącza się wcale. Na liczniku pompy od chwili jej zainstalowania (grudzień 2016r) mam1 godzinę pracy grzałki i to przez błąd przy jej pierwszym uruchomieniu. Niektóre jednostki załączają grzałkę do odszraniania jeśli temperatura wody w obiegu (nie mylić z temperaturą zasilania podłogówki) będzie niższa niż 27 stopni.

No właśnie tylko, że Ty masz 3f T-capa a ja zwykłą 1f. Więc może tu jest ta różnica, że małe wersje muszą używać grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ustawiał pod g12w w Panasonic H tylko nie pod krzywą ale pod ten termostat od Panasonica bo mam go w salonie jest tam harmonogram i wszystko wiem tylko nie wiem jaką tem w taryfie taniej a jaką w drogiej od 13-15 tylko zbiornik czy zbiornik i ogrzewanie?

 

na YT jest film od CNC Pompy Ciepla jak w panasonicu ustawic taki harmonogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ustawiał pod g12w w Panasonic H tylko nie pod krzywą ale pod ten termostat od Panasonica bo mam go w salonie jest tam harmonogram i wszystko wiem tylko nie wiem jaką tem w taryfie taniej a jaką w drogiej od 13-15 tylko zbiornik czy zbiornik i ogrzewanie?
Tym wpisem udowadniasz, że jednak masz duże luki w wiedzy. Ale wszystko jest tu opisane. Najpierw ustal co chcesz osiągnąć, bo to podstawa wszelkich działań na pompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ustawiał pod g12w w Panasonic H tylko nie pod krzywą ale pod ten termostat od Panasonica bo mam go w salonie jest tam harmonogram i wszystko wiem tylko nie wiem jaką tem w taryfie taniej a jaką w drogiej od 13-15 tylko zbiornik czy zbiornik i ogrzewanie?
Daruj sobie ten termostat. On ma za dużą histerezę. Jak ustawisz 22 to pompa wyłączy się przy 23 a załączy przy 21. Chyba że takie wahnięcia temperatur nie robią na tobie wrażenia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie. Jedno odszronienie bez grzałki i z wodą w obiegu poniżej 27 stopni w T-cap 9kW III fazy wersja H to 700 - 800 Wh i około 8 - 10 min.

Z wody w 'obiegu" jak napisałeś, temp. w pomieszczeniu może mieć nawet 22deg i więcej. Czyli to raczej nie jest niska temp. ten czas defrostu, jest bardzoooo długi. Wiesz z czego on wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni używam pompy SDC05H3E5 Mam kilka pytań. Działanie sprężarki.Czy ilość wył-wł 338 i czas działania 236h mieści się w jakiś normach. W jaki sposób można wyłączyć grzałkę żeby w ogóle się nie włączała. Czy jednak na defrosty będzie się włączać. Jak dużo wody skrapla się z jednostki zewnętrznej, u mnie jakieś 20 litrów przez 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...