Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Z wody w 'obiegu" jak napisałeś, temp. w pomieszczeniu może mieć nawet 22deg i więcej. Czyli to raczej nie jest niska temp. ten czas defrostu, jest bardzoooo długi. Wiesz z czego on wynika?

W pomieszczeniu jest 23 ale co ta temperatura ma wspólnego z odszranianiem? Jak na zasilaniu masz 28 a w porywach 29 natomiast powrót to 24 góra 25 to w obiegu jaka jest woda? Czy odszranianie długie? - nie wiem, nie wnikałem i nie wnikam w to. Mogę tylko powiedzieć iż gdy odszranianie nastąpi w trakcie grzania CWU (tyle że wtedy zasilanie to około 50 stopni a powrót około 40 -43) to trwa to około 3 - 4 min a pompy często wtedy nie widać bo jest cała w obłokach pary. Nie zapominaj też że mam jednostkę dwu wentylatorową gdzie do odszronienia jest ponad dwukrotnie większa powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu jest 23 ale co ta temperatura ma wspólnego z odszranianiem? Jak na zasilaniu masz 28 a w porywach 29 natomiast powrót to 24 góra 25 to w obiegu jaka jest woda? Czy odszranianie długie? - nie wiem, nie wnikałem i nie wnikam w to. Mogę tylko powiedzieć iż gdy odszranianie nastąpi w trakcie grzania CWU (tyle że wtedy zasilanie to około 50 stopni a powrót około 40 -43) to trwa to około 3 - 4 min a pompy często wtedy nie widać bo jest cała w obłokach pary. Nie zapominaj też że mam jednostkę dwu wentylatorową gdzie do odszronienia jest ponad dwukrotnie większa powierzchnia.

 

5KW Odszranianie pompy ciepła trwa ~ 4 min, bez grzałki dodatkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
W pomieszczeniu jest 23 ale co ta temperatura ma wspólnego z odszranianiem? Jak na zasilaniu masz 28 a w porywach 29 natomiast powrót to 24 góra 25 to w obiegu jaka jest woda? Czy odszranianie długie? - nie wiem, nie wnikałem i nie wnikam w to. Mogę tylko powiedzieć iż gdy odszranianie nastąpi w trakcie grzania CWU (tyle że wtedy zasilanie to około 50 stopni a powrót około 40 -43) to trwa to około 3 - 4 min a pompy często wtedy nie widać bo jest cała w obłokach pary. Nie zapominaj też że mam jednostkę dwu wentylatorową gdzie do odszronienia jest ponad dwukrotnie większa powierzchnia.

 

Plusfoto, nie pisałem o wpływie temp w pomieszczeniu na odszranianie. Podałem ją, by uzmysłowić ci, że 27deg w "obiegu", jak napisałeś- to normalna temp w większości domów dla takich warunków zewn.jak w ostatnie dni. myślałem, że się domyślisz dlaczego tak napisałem.

Nie rozumie, jak odszranianie w trakcie grzania CWU? Czy twoja PC grzejąc CWU, robi defrost w trakcie grzania? Powierzchnia wymiany za mała w zbiorniku, czy PC za duża? :p

Co do reszty odpowiedzi, sporo ona tłumaczy. Ale pisz, pisz- sporo o tym twoim kolosie, potencjalni się kupcy dowiedzą. Wreszcie ktoś z userów panasa ma jaja i pisze jak to wygląda w realu.

Brawo, plusfoto. Dodaję cię do ulubionych.

Przeczytaj co napisał vaikis. I przemnóż swoje, chyba bardziej 10min razy ilość defrostów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusfoto, nie pisałem o wpływie temp w pomieszczeniu na odszranianie. Podałem ją, by uzmysłowić ci, że 27deg w "obiegu", jak napisałeś- to normalna temp w większości domów dla takich warunków zewn.jak w ostatnie dni. myślałem, że się domyślisz dlaczego tak napisałem.

Nie rozumie, jak odszranianie w trakcie grzania CWU? Czy twoja PC grzejąc CWU, robi defrost w trakcie grzania? Powierzchnia wymiany za mała w zbiorniku, czy PC za duża? :p

Co do reszty odpowiedzi, sporo ona tłumaczy. Ale pisz, pisz- sporo o tym twoim kolosie, potencjalni się kupcy dowiedzą. Wreszcie ktoś z userów panasa ma jaja i pisze jak to wygląda w realu.

Brawo, plusfoto. Dodaję cię do ulubionych.

Przeczytaj co napisał vaikis. I przemnóż swoje, chyba bardziej 10min razy ilość defrostów.....

Gdybym miał w obiegu 27 stopni to na zasilani musiało by być minimum 31 - 32 stopnie. A wtedy nawet zdjęcie majtek z siebie by nie pomogło bo bym się ugotował. Tyle to ja będę potrzebował przy -18 na zewnątrz. Co do ilości odszronień to różnie to bywa. Zdarza się i co godzinę ale bywa też co 2 - 3. I następna sprawa co widzisz dziwnego w tym że odszranianie przypadło akurat w trakcie grzania CWU? To tak jak byś sie zdziwił że pompa ma potrzebę odszraniania w trakcie grzania CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale, jego pompą można by było ogrzać i twój dom....

Co to za argument?

Ale ja nie chcę grzać 24/doba. Gdybym miał pompę 5kW to z II taryfy bym wypadł już przy +6 stopniach bo mój dom potrzebuje wtedy 50 kWh/ dobę Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ale ja nie chcę grzać 24/doba. Gdybym miał pompę 5kW to z II taryfy bym wypadł już przy +6 stopniach bo mój dom potrzebuje wtedy 50 kWh/ dobę

 

Nie o tym rozmawialiśmy jak i czym chcesz grzać. Trzymajmy się faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Gdybym miał w obiegu 27 stopni to na zasilani musiało by być minimum 31 - 32 stopnie. A wtedy nawet zdjęcie majtek z siebie by nie pomogło bo bym się ugotował. Tyle to ja będę potrzebował przy -18 na zewnątrz. Co do ilości odszronień to różnie to bywa. Zdarza się i co godzinę ale bywa też co 2 - 3. I następna sprawa co widzisz dziwnego w tym że odszranianie przypadło akurat w trakcie grzania CWU? To tak jak byś sie zdziwił że pompa ma potrzebę odszraniania w trakcie grzania CO.

 

Masakra. Nie dopowiadasz na kluczowe pytania. Na pozostałe, jak ci wygodnie. Tak się nie da dyskutować. Przypomina mi się rozmowa z politykiem najmądrzejszej partii na świecie. Czas to chyba skończyć. Szkoda czasu. Jak dla mnie, jesteś nr.1 na administratora/moderatora tego forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Nie dopowiadasz na kluczowe pytania. Na pozostałe, jak ci wygodnie. Tak się nie da dyskutować. Przypomina mi się rozmowa z politykiem najmądrzejszej partii na świecie. Czas to chyba skończyć. Szkoda czasu. Jak dla mnie, jesteś nr.1 na administratora/moderatora tego forum.

Pozdrawiam.

Dziękuję za uznanie ale nie skorzystam . A wracając do tematu - które to pytanie pozostało bez odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budowałem takie było założenie - wykorzystanie do maxa II taryfy. Pod to była robiona cała konstrukcja. Oczywiście teraz gdybym chciał te założenia zmienić to nic nie stoi na przeszkodzie. W drugą stronę niestety było by to prawie niemożliwe. Natomiast po pierwszym teście właśnie w podobnych warunkach dla grzania non stop wyniki nie są zadawalające. Pompa zużyła o około 30% energii więcej niż przy grzaniu tylko w II taryfie pomimo iż dość stabilnie pracowała na praktycznie najniższych obrotach. (19-20 Hz, produkcja około 3 - 3,5 kWh i pobór 0,8 - 1,2 kWh)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Drugi fakt . Pomiar z twoich narzędzi Panasa nie jest wiarygodny. Sprężarka może zejść z mocą max 40%. Często jest 50%. Niżej nie da rady. Czyli Twoja sprężarka pobiera 1,5kW minimum. . Ktoś tu pisał, chyba ktos na @P ..., że jest to 1,8kW na cała PC. Tyle będzie jak uwzględnisz dwa śmigła pompę i elektronikę. Teraz to dodaj to do danych wyżej. Policz sobie. Zdziwisz się. Wyliczenia przedstaw tutaj.

Dalej sprężarka ma najlepszą sprawność ok 80%. Policz z jaką sprawności pracuje Twoja.

 

Ale to wiesz bo mierzyłeś, sprawdzałeś czy doświadczałeś czy tylko bo ktoś tu na forum - nie obraź się - bąka puścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ale to wiesz bo mierzyłeś, sprawdzałeś czy doświadczałeś czy tylko bo ktoś tu na forum - nie obraź się - bąka puścił

 

Ale jak cię zapytałem, kto i jak ci liczył pojemność cieplną betonu w podłodze i skąd wiesz, że jest tak jak napisałeś w trakcie grzania, to odpowiedziałeś, nie rozumiem o co wam chodzi.

Przedstaw dane o jakie prosi kolega kubson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

I do tego dwa śmigła. WTF. No i te defrosty 2 razy dłuższe. Para w gwizdek. :p

Chyba trafiłeś z tą parą...

 

Mogę tylko powiedzieć iż gdy odszranianie nastąpi w trakcie grzania CWU (tyle że wtedy zasilanie to około 50 stopni a powrót około 40 -43) to trwa to około 3 - 4 min a pompy często wtedy nie widać bo jest cała w obłokach pary. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I następna sprawa co widzisz dziwnego w tym że odszranianie przypadło akurat w trakcie grzania CWU? To tak jak byś sie zdziwił że pompa ma potrzebę odszraniania w trakcie grzania CO.

 

Bo nigdy nie zaobserwowałem tego u siebie. Nawet przy wilgotności 90%. Dlatego się zdziwiłem. Chyba, że miałeś na myśli defrost po zakończeniu cyklu grzania CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak cię zapytałem, kto i jak ci liczył pojemność cieplną betonu w podłodze i skąd wiesz, że jest tak jak napisałeś w trakcie grzania, to odpowiedziałeś, nie rozumiem o co wam chodzi.

Przedstaw dane o jakie prosi kolega kubson.

Ależ panowie dlaczego mam udowadniać że nie jestem koniem. Jeśli wy teoretycznie wiecie lepiej to OK. Ja z wami się kopać nie mam zamiaru. Po nad to już kilkakrotnie prosiłem. Uważacie że wszystko co ktoś podaje i wszystkie mierniki i liczniki oprócz waszych oraz waszych zasłyszanych i domniemanych teorii są be to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...