Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ciężko mi doradzać , bo OZC to teoria a praktyka często jest inna i często są jakieś mostki i inne fuszerki które trochę psują właściwości energetyczne domu i myślę że warto o tym też wspomnieć.

 

Gdybym ponownie wybierał pompę do swojego domu to wiem że zamiast 9KW kupiłbym 7KW. Być może 5KW też by dała radę , ale osobiście nie po to kupiłem pompę aby później wspomagać się grzałkami i sądzę że lekkie "przewymiarowanie" pompy nic nie szkodzi , tym bardziej że moc pompy spada czym zimniej jest na zewnątrz ..

 

Moja pompa 9KW z tego co widzę spokojnie potrafi zejść przy pracy ciągłem do około 700W poboru prądu ,
wiec widać nowoczesne pompy dobrze modulują moc i nawet lekko przewymiarowana pompa nie będzie problemem.

 

Wybór jest spory . Może być Panas 7KW , samsung 6Kw , może być LG 7KW.

Sądzę że najważniejsze aby cena zakupu była dobra i instalator znający się na fachu ..

 

Ciężko zapropnować bo nie znam twojego domu. Zobaczyć jaką moc przy wyliczonej w OZC ma dana pompa i dobrać taką która spełni te wymagania albo trochę słabszą i wtedy wspomagać się grzałkami.

 

I chyba tyle ..

Tylko pobierając te 700 w ma kiepski cop , zapewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie gruntówka inwerterowa ? Jak się ruszy głową wcale nie wyjdzie drożej w inwestycji niż pw

 

Jak znasz jakieś firmy które sprzedadzą pompę gruntową 7KW i oczywiście wykonają DZ , wykonają kotłownię i za to na gotowo nie wezmę więcej niż 20tys to proszę o namiary. Znajomy się buduje i jak masz taką firmę to podam mu namiary ...

W moim przypadku mam piaski (znajomy chyba też bo mieszka niedalko mnie) więc w cenie muszą być odwierty pionowe.

 

Moja pompa 9KW , ze zbiornikiem 300L , kompletnym montażem i całym osprzętem , uruchomieniem kosztowała mnie poniżej 20tys i jedynie co musiałem "wykonać" to przelew na konto firmy :)

 

Jak znam taką firmę która na gotowo zrobi za mniej niż 20tys to dawaj namiary , myślę że wielu się przydadzą i nikt nie będzie sobie "zawracał" glowy pompami PW ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaki nerwowy . Do takiego domku jak Twój wystarczy pc gruntowa 5 kw .Większość wycen które widziałem u klientów , za pc pw bardzo popularnej u nas marki to blisko 30K było . Jak są takie niekorzystne warunki , które uniemożliwiają wykonanie kolektora poziomego , to niestety trzeba odwierty . Za pc gruntową z odwiertami to na pewno 20K nie będzie , raczej bliżej 25-27K.

W takm domu jak Twój roczne koszta CO ~przy pc gruntowej inwerter ~500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaki nerwowy . Do takiego domku jak Twój wystarczy pc gruntowa 5 kw .Większość wycen które widziałem u klientów , za pc pw bardzo popularnej u nas marki to blisko 30K było . Jak są takie niekorzystne warunki , które uniemożliwiają wykonanie kolektora poziomego , to niestety trzeba odwierty . Za pc gruntową z odwiertami to na pewno 20K nie będzie , raczej bliżej 25-27K.

W takm domu jak Twój roczne koszta CO ~przy pc gruntowej inwerter ~500 pln

 

Etam ...

 

Przed zakupem pompy PW myślałem o gruntówce. Miałem kilka ofert na gotowo (pod klucz) i jakoś ceny wahały się pomiędzy 30-40 tys zł na gotowo , ale większość bliżej 40tys niż tych 30tys.

 

Ja za swoją płaciłem na gotowo poniżej 20 tys.

 

Za ostatni rok (CO+CWU) koszt u mnie poniżej 900zł. Więc nawet jakbym rocznie zyskał z 200zł to przy dopłacie 10-20tys do pompy gruntowej to baaaardzo kiepski interes ... Zanim by mi się ta różnica w cenie zwróciła minęło by 50-100 lat ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam ...

 

Przed zakupem pompy PW myślałem o gruntówce. Miałem kilka ofert na gotowo (pod klucz) i jakoś ceny wahały się pomiędzy 30-40 tys zł na gotowo , ale większość bliżej 40tys niż tych 30tys.

 

Ja za swoją płaciłem na gotowo poniżej 20 tys.

 

Za ostatni rok (CO+CWU) koszt u mnie poniżej 900zł. Więc nawet jakbym rocznie zyskał z 200zł to przy dopłacie 10-20tys do pompy gruntowej to baaaardzo kiepski interes ... Zanim by mi się ta różnica w cenie zwróciła minęło by 50-100 lat ..

 

No poprawne myślenie koszt inwestycji/koszta eksplaacji - podstawa . Ale problem w tym żeby poszukać takiej pc gruntowej inwerterwej , aby była w cenie pc p-w , wtedy koszt inwestycji/koszt eksplatacji już całkiem inaczej wygąda . Ja osobiscie znam kilka osób z pc gruntową inwerter , cała kotłownia + Z poziome w cenie pc 9p-w . Sam mam taka pc ( tyle że mnie kosztowała znacznie mniej niż p-w) Ostatnio znajomy sprawił sobie pc inwerter gruntową 7 kw z dz poziomym za 29500 pln , a do wyboru miał wycenę za panasa 28000 pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprawne myślenie koszt inwestycji/koszta eksplaacji - podstawa . Ale problem w tym żeby poszukać takiej pc gruntowej inwerterwej , aby była w cenie pc p-w , wtedy koszt inwestycji/koszt eksplatacji już całkiem inaczej wygąda . Ja osobiscie znam kilka osób z pc gruntową inwerter , cała kotłownia + Z poziome w cenie pc 9p-w . Sam mam taka pc ( tyle że mnie kosztowała znacznie mniej niż p-w) Ostatnio znajomy sprawił sobie pc inwerter gruntową 7 kw z dz poziomym za 29500 pln , a do wyboru miał wycenę za panasa 28000 pln .

 

 

jak czytam wyceny przytaczane tutaj to włosy się jeżą , wypadają...... jak ja szukałem czegoś dla siebie było to samo ,... a kupiłem sporo poniżej 20 k ...wystarczy podzwonić po całym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wystarczy podzwonić po całym kraju

 

tak, tylko trochę kłóci się to z zasadą , że serwis ma być w miarę blisko i szybko dostępny (czy jakoś tak)

Ja najlepszą ofertę miałem od firmy z daleka, a doświadczenie uczy, że firma z dalsza może być "szybsza" od tej która jest tuż obok...

Z poleganiem na opiniach zadowolonych użytkowników, też różnie już bywało (vide miki)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu chcieli wcisnąć T-CAP to nie dziwne. Trzeba ruszyć głowa, a nie łykać wszystko jak jak bocian żaby. Kaszpir ma LG 9kW ze zbiornikiem CWU za 20 tys. Można? Można.

 

Pewnie że można , fakt głową trzeba ruszać . A ile płatne przeglądy serwisowe rocznie kosztują ? . Jakaś próba szczelności da urządzenia split -ile? a może jakIeś UDT? LG to sama pc to ok 12 K w zakupie .

PS ja swoja gruntową inwertera ma za 18k , ale jakie to ma znaczenie

Edytowane przez Garażowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można , fakt głową trzeba ruszać . A ile płatne przeglądy serwisowe rocznie kosztują ? . Jakaś próba szczelności da urządzenia split -ile? a może jakIeś UDT? LG to sama pc to ok 12 K w zakupie .

PS ja swoja gruntową inwertera ma za 18k , ale jakie to ma znaczenie

 

a DZ ? free ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...