Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

jak posadzka wyziębiona to się nie dziw ... najpierw pochłonie sporo.. mam taką samą PC ale ja posadzki nie wygrzewałem ..nie widziałem potrzeby .. teraz grzeje prostą kilka ostatnich dni tylko 29 , a od - 5 30 stopni w podłogę

 

Wydaje mi się, że zgodnie ze sztuką, to posadzki jednak wygrzewać trzeba...

sajmek - jak uruchamiasz CO o takiej porze roku, to nie dziw się...wilgoci technologicznej w całym budynku jest mnóstwo, mimo że jej często nie widać. Ja wylewki robiłem latem, cały czas suszenie,wietrzenie, a jak wczesną jesienią uruchomiłem CO to i tak byłem zaskoczony ile poszło prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wylewki wczesną wiosną .. w październiku uruchomiłem PC ,ze sztuką powinno się masz rację .. ja to świadomie odpuściłem , nic się nie stało choć przez pierwszy miesiąc mocno parowała bo miałem wysoką wilgotność po uzyskaniu w domu powyżej 20 stopni .. ale się uspokoiło , teraz tak skacze 40-50 Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie. Uruchomiono mi poltora tygodnia temu Panasonica Aquarea All in One 9kW 1f. Dom wg. ozc 5,6, narazie nie grzeje wody. Jestem w trakcie wygrzewania posadzki (program wbudowany) i przy 9 dniu zadana temperatura to 40 st, a pompa robi max 33. (rzeczywystia tempteratura)i tak juz 3 dzień i nie może się podnieść. Obiegi sa ustawione na minimum w malych pomieszczeniach. Co moze byc powodem? Na zewnatrz 3-5 stopni.

Te 33 to woda na wyjściu z pompy czy w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie. Uruchomiono mi poltora tygodnia temu Panasonica Aquarea All in One 9kW 1f. Dom wg. ozc 5,6, narazie nie grzeje wody. Jestem w trakcie wygrzewania posadzki (program wbudowany) i przy 9 dniu zadana temperatura to 40 st, a pompa robi max 33. (rzeczywystia tempteratura)i tak juz 3 dzień i nie może się podnieść. Obiegi sa ustawione na minimum w malych pomieszczeniach. Co moze byc powodem? Na zewnatrz 3-5 stopni.

 

a to nie powinno być tak - bo delta większa jak 5 nie powinna odpalić grzałki aby wspomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wlasnie, czy w programie suszenia betonu jest taka opcja. Tzn jest uruchomiony, leci sobie swoim trybem, nic się nie da modyfikować w tej chwili, tylko mozna wylaczyc.

 

Muszą się wypowiedziec bardziej obeznani , ale skoro jest jak jest to niestety albo grzejesz i jak kolega wyżej napisał ( dużo weźmie bo zimno ) albo OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Zobaczymy po programie wygrzewania. Po miesiącu od wylania wyglądało, że jest w miarę suchy, ale po uruchomieniu ogrzewania byłem w szoku ile jeszcze wody wyszło. :o

A tak przy okazji, poleci ktoś jakiś grzejnik do garażu, żeby w miarę dobrze z pompą działał? Garaż 23m, przy bryle budynku, myslalem o grzejniku 60x160 i teraz nie wiem czy c11 czy c22. Chcę w niego puścić oczywiście to samo co do podłogi czyli max 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Zobaczymy po programie wygrzewania. Po miesiącu od wylania wyglądało, że jest w miarę suchy, ale po uruchomieniu ogrzewania byłem w szoku ile jeszcze wody wyszło. :o

A tak przy okazji, poleci ktoś jakiś grzejnik do garażu, żeby w miarę dobrze z pompą działał? Garaż 23m, przy bryle budynku, myslalem o grzejniku 60x160 i teraz nie wiem czy c11 czy c22. Chcę w niego puścić oczywiście to samo co do podłogi czyli max 35.

 

Mam w garażu 2 duże grzejniki zasilane z pętli z podłógówki (garaż większy niż twój). Z perspektywy czasy, to tylko wyrzucone pieniądze. I tak są cały czas skręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Zobaczymy po programie wygrzewania. Po miesiącu od wylania wyglądało, że jest w miarę suchy, ale po uruchomieniu ogrzewania byłem w szoku ile jeszcze wody wyszło. :o

A tak przy okazji, poleci ktoś jakiś grzejnik do garażu, żeby w miarę dobrze z pompą działał? Garaż 23m, przy bryle budynku, myslalem o grzejniku 60x160 i teraz nie wiem czy c11 czy c22. Chcę w niego puścić oczywiście to samo co do podłogi czyli max 35.

 

Mam taki c11 w garażu, powierzchnia 22m2, przy bryle, ocieplony 12cm styro i 15cm wełny od góry. Temp w garażu przy obecnych temp zewnętrznych około 18st, w największe mrozy spada do 14-15st. Ja używam, bo lubię sobie pomajsterkować, niekoniecznie w kożuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dworzu okolice +5 w domu ustawione 32-25 (-15+15) w podłogę 22 wraca 22 w domu 21,7* :(

Podajesz temperatury gdy pompa nie pracuje. Jeśli jest za chłodno podnieś krzywą o 1 stopień. U Ciebie też bym zmniejszył deltę o jeden stopień .

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

 

Adresy (znaczenia poszczególnych komórek ) po naciśnięciu na raz trzech przycisków LEWO GÓRA i PRAWO i odczekaniu ok 10s.

 

 

1. Liczba dni uruchomionej PC

 

3,4,5,6. Ewentualne błędy wygenerowane przez PC. (Gdy nie ma w pamięci błędów to trzy minusy)

 

8.Temperatura docelowa( wyliczona z krzywej grzania ,lub aktualnie ustawiona , jeśli krzywa nie jest używana ,wraz z wszystkimi korektami jak przesunięcia krzywej , delta bufora , procenty SG) / temperatura wyjścia wody z pompy

 

9. Temperatura wody za skraplaczem (wymiennikiem) a przed grzałkami / Temperatura wejścia wody do pompy

 

10.Temperatura na zewnątrz / (jeśli gen.L) to dodatkowy czujnik wody przy wejściu do jednostki wewnętrznej

 

12. Aktualny przepływ wody w l/min

 

70. Aktualna prędkość sprężarki w Hz ,wartość w kodzie hex

 

75. Temperatura na na tłoczeniu po sprężarce przed zaworem 4d (Discharge Temp) w kodzie hex

 

76. Temperatura czynnika przed skraplaczem(wymiennikiem) w kodzie hex (na cienkiej rurce w jedn wewn.)/ ?

 

83. Ma wartość 1 , gdy zawór trójdrogowy jest przestawiony na CWU ( 0 w innym przypadku)

 

84. Ma wartość 1 , gdy zawór trójdrogowy jest przestawiony na CO ( 0 w innym przypadku)

 

89. Temperatura docelowa / Temperatura aktualna - wartości dla Strefy 1

 

90. Temperatura docelowa / Temperatura aktualna - wartości dla Strefy 2

 

93,94,95,96 - Oznaczenie modelu pompy

 

Jakby ktoś jeszcze coś odkrył....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz temperatury gdy pompa nie pracuje. Jeśli jest za chłodno podnieś krzywą o 1 stopień. U Ciebie też bym zmniejszył deltę o jeden stopień .

 

ok mój błąd.Krzywą czyli temperaturę a deltę czyli te skrajne temperatury na minu i plus? pytam bo ja widocznie źle to rozumiem,albo instalator sam nie wiedział jak to zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta T to różnica temperatury wody pomiędzy wodą wypływającą z PC ( wyjścia) a temperaturą wody wpływającej do pompy ( wejścia) . Przy pracującej PC.

Jak piszesz ,że w podłogę idzie 22 ( wyjście) i wraca 22 ( wejscie) to tak jakby albo sama PC nie grzała tylko chodziła pompa objegowa , albo wogóle pompa jest wyłączona. Teoretycznie jest to możliwe jeśli pomyliłeś punkty krzywej (ustawiłbyś dla 32 stopni odpowiednio 25 i dla 15 odpowiednio -15 , a nie dla 32 stopni dla -15 i 25 dla 15 , ale nie wiem czy programator pozwoliłby na to). Zakładam ,że ustawiłeś to dobrze ( jak w tym drugim moim przypadku ) , czyli dla temp zewnętrznej +5 stopni PC powinna grzać do ok. 28 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mój błąd.Krzywą czyli temperaturę a deltę czyli te skrajne temperatury na minu i plus? pytam bo ja widocznie źle to rozumiem,albo instalator sam nie wiedział jak to zrozumieć...
Rozumiem że krzywą już ogarnołeś i masz-15/32 oraz 15/25. Teraz w osobnym okienku ustawia się deltę. Standardowo wynosi ona 5. Jeśli tak jest to ustaw 4. Krzywą korygujesz przy włączeniu CO. Standardowo wyświetla się 0. Ustaw +1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...