Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ostatnio w energetyce 2 godziny spędziłem z tego co widziałem wszyscy na g13 zmieniają nawet jak prądem nie grzeją a pani mnie poinformowała, że mi dopiero licznik przestawią w okolicach lutego bo tle mają wniosków czyli po sezonie.

U mnie 9kw panasonic 1f uruchomiony 19 listopada do tej pory licznik na pompie pokazuje od tego czasu

250 kwh Listopad

450kwh grudzień

60 kwh styczeń

Licznik w skrzynce 1300 kwh:mad: więc to co pokazuje pompa jest mocno zaniżone albo nie wiem co się dzieje

Mieszkam od 15 grudnia więc gdzie jest 500 kwh bo za miesiąc na bytowy to trochę dużo.

Ma ktoś jakiś pomysł

Dom nowy 120 m zapotrzebowanie na ciepło 4.9kw

Podłogówka 100%

40 cm wełny lambda 0.36

20 cm grafit lambda 0.31 na 24cm BK

Podłoga 20 cm , wylewka 6 cm plus płytki wiem mało ale płytki i klej to już 8cm :wiggle:

No i największy błąd wentylacja grawitacyjna plus nawiewniki w oknach tak że trochę działa :p

 

mam to samo 9kw 1 f - na licznik w pompie nie patrz bo zakłamuje . Mi teraz wskazuje 1200 kwh a z podlicznika 1590 kwh , ja grudzień zamknołem przeszło 500 kwh na samo grzanie CO + CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu mało bo testuje krzywą i miałem w domu za ciepło i ustawiłem -4 to znowu franca cały dzień się nie włączyła nie moge jej ogarnąć narazie. Napiszcie ile macie średnio bez pompy zużycie prądu w domu bo mi się 500 kwh dużo wydaje.

 

Donkazo. Wysłałem Ci wiadomość na priv;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate ,

w sumie jeszcze mi się nie chce spać,poniżej fotki.Kawałek dokumentacji to stronka 78 DTR

[ATTACH=CONFIG]424378[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]424379[/ATTACH]

Pzdr

Wielkie dzieki :)

 

Przemysle temat i pewnie pokombinuje. Zastanawiam sie tylko czy u mnie teraz remote controle jest pusty czy moze smart cloud jest tam wpiety. Smarta dokladalem sam, ale ni cholery nie pamietam w ktore gniazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate ,

w sumie jeszcze mi się nie chce spać,poniżej fotki.Kawałek dokumentacji to stronka 78 DTR

[ATTACH=CONFIG]424378[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]424379[/ATTACH]

Pzdr

 

Panowie , na pewno nie wyjście "Remote controler" ,bo tam jest podłączony sterownik-regulator wewnętrzny ( można go wyjąć i powiesić na ścianie).

Jeśli już to wyjście "External control" - Opisane jest w sumie jako : "Able to turn ON/OFF the operation by

external switch " , ale może pewniej będzie jednak wykorzystać "Optional Thermostat 1" - identycznie jak w poprzedniej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , na pewno nie wyjście "Remote controler" ,bo tam jest podłączony sterownik-regulator wewnętrzny ( można go wyjąć i powiesić na ścianie).

Jeśli już to wyjście "External control" - Opisane jest w sumie jako : "Able to turn ON/OFF the operation by

external switch " , ale może pewniej będzie jednak wykorzystać "Optional Thermostat 1" - identycznie jak w poprzedniej serii.

 

Nie wiedziałem ,że tam jest podłączony zabudowany sterownik-a czy czasem "External control" nie spowoduje wyłączenia całej PC ?

Z drugiej strony jeśli nadal podłączymy równolegle wg mojej propozycji-to wszystko będzie nadal działało -a nawet będzie możliwość wymuszenia załączenia CO bez Salusów (nie wiem po co-ale dodatkowa funkcja jest...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo 9kw 1 f - na licznik w pompie nie patrz bo zakłamuje . Mi teraz wskazuje 1200 kwh a z podlicznika 1590 kwh , ja grudzień zamknołem przeszło 500 kwh na samo grzanie CO + CWU

 

No właśnie i już jest 400 kwh ekstra ja nie mam podlicznika czyli wychodzi , że prawie o 1/3 przekłamuje licznik na pompie

Mi poszło tej nocy z licznika 24kwh a na pompie 14 kwh pokazuje było -8c więc albo mi coś prąd kradnie albo pompa tak cygani:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ,że tam jest podłączony zabudowany sterownik-a czy czasem "External control" nie spowoduje wyłączenia całej PC ?

Z drugiej strony jeśli nadal podłączymy równolegle wg mojej propozycji-to wszystko będzie nadal działało -a nawet będzie możliwość wymuszenia załączenia CO bez Salusów (nie wiem po co-ale dodatkowa funkcja jest...)

Pewnie spowoduje ( i dodatkowo wyświetli się na wyświetlaczu , że "Turned off by external switch" ,tak mówi instrukcja , ale może nawet wyświetli się po polsku.

Ale chyba użycie Optional Thermostat też wyłączy całą pompę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i już jest 400 kwh ekstra ja nie mam podlicznika czyli wychodzi , że prawie o 1/3 przekłamuje licznik na pompie

Mi poszło tej nocy z licznika 24kwh a na pompie 14 kwh pokazuje było -8c więc albo mi coś prąd kradnie albo pompa tak cygani:mad:

 

Jakie masz dokładnie napięcie na zaciskach pompy ?

U mnie jest 237V na dwóch fazach i 238V na trzeciej ( miernik nie najtańszy ,ale wiekowy . Kiedyś był nawet kalibrowany :) ). Przy takim napięciu też mi przekłamuje , pompa pokazywała 1030kW h , a licznik ok 1300kWh.

Wg instrukcji wskazania są ok , gdy napięcie jest 230V....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migu,

nie mam pod ręką DTR-ki ,a jak ma rozwiązane zasilanie wbudowany sterownik przenośny ? Mam nadzieję ,że ten zacisk "remote controller" w jedn wewn to jest po prostu wejście styku zwiernego ,ale oczywiście może to być zasilanie ze sterowaniem-wtedy to będzie lipton ze sterowaniem zaproponowanym Mate@.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , na pewno nie wyjście "Remote controler" ,bo tam jest podłączony sterownik-regulator wewnętrzny ( można go wyjąć i powiesić na ścianie).

Jeśli już to wyjście "External control" - Opisane jest w sumie jako : "Able to turn ON/OFF the operation by

external switch " , ale może pewniej będzie jednak wykorzystać "Optional Thermostat 1" - identycznie jak w poprzedniej serii.

Bezwzglednie OPTIONAL Thermostat i styki H oraz L a dodatkowo należy w menu/ustawienia instalatora/ ustawienia systemu/ strefa&czujnik zmienić tryb z temp. wody na termostat pokojowy zewnętrzny. Działa on na zasadzie ON/OFF. Zwarcie powoduje załączenie pompy, rozwarcie stop. Pomimo zmiany trybu czujnika pompa i tak w momencie jej pracy będzie działać na podstawie krzywej.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migu,

nie mam pod ręką DTR-ki ,a jak ma rozwiązane zasilanie wbudowany sterownik przenośny ? Mam nadzieję ,że ten zacisk "remote controller" w jedn wewn to jest po prostu wejście styku zwiernego ,ale oczywiście może to być zasilanie ze sterowaniem-wtedy to będzie lipton ze sterowaniem zaproponowanym Mate@.

 

Sterownik ma dwa kable i to wszystko ( zarówno do zasilania jak i komunikacji) , także zacisku "remote controller" nie możesz ani wykorzystać ,anie broń boże zwierać !

Bezpiecznie będzie użyć Optional Thermostat 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu mało bo testuje krzywą i miałem w domu za ciepło i ustawiłem -4 to znowu franca cały dzień się nie włączyła nie moge jej ogarnąć narazie. Napiszcie ile macie średnio bez pompy zużycie prądu w domu bo mi się 500 kwh dużo wydaje.

Jak dałeś krzywą którą masz z tego co pamiętam -15/32 i 10/26 na -4 to pompa żeby się załączyła to powrót z podłogówki przy -5 stopniach na dworze musi spaść do 20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie laiczne pytanie. Jestem przed montażem PC Panasonic 9 KW. I jestem przed ułożeniem kabli w kotłowni i pytanie brzmi: jeżeli robię PC bez bufora to kabel z Salusa muszę położyć do PC??? a jeżeli z buforem i dwoma pompami obiegowymi, to dwa kable z Salusów muszę położyć w miejsce gdzie będą pompy obiegowe???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzglednie OPTIONAL Thermostat i styki H oraz L a dodatkowo należy w menu/ustawienia instalatora/ ustawienia systemu/ strefa&czujnik zmienić tryb z temp. wody na termostat pokojowy zewnętrzny. Działa on na zasadzie ON/OFF. Zwarcie powoduje załączenie pompy, rozwarcie stop. Pomimo zmiany trybu czujnika pompa i tak w momencie jej pracy będzie działać na podstawie krzywej.

 

No -to teraz wszystko jasne.

Jednak w modelu F jest dużo łatwiejsze sterowanie i bardziej czytelne.

 

Mate@-teraz już powinno być ok,dla pewności zobacz sobie jak masz to fizycznie podłączone i może wrzuć fotkę

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś krzywą którą masz z tego co pamiętam -15/32 i 10/26 na -4 to pompa żeby się załączyła to powrót z podłogówki przy -5 stopniach na dworze musi spaść do 20 stopni

 

Tak sie stało dokładnie jak piszesz. Jak mi taryfe na g13 przestawią to zadzwonie do Ciebie to mi pomożesz harmonogram ustawić tak jak u Ciebie na noc i 3 godz w dzień tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...