Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Z krzywej zawsze korzysta. Termostat jedynie włącza pompę jak temp spadnie poniżej zadanej lub wyłącza gdy ją przekroczy. I tu kłania się histereza która przy tym czujniku wynosi aż 1 stopień. Ustawisz 22 to załączy się przy 21 a wyłączy przy 23 w pomieszczeniu. Ten dodatkowy który masz z tego co pamiętam ma 0,5.

 

Dzięki jak jeszcze do tego mam włączony harmonogram to rozumiem że priorytetem wówczas jest on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, że przy -8 PC daje większą temperaturę wody w podłogę wiec dom się szybciej nagrzeje niż przy mniejszej temp wody gdy jest cieplej?

Ok, przy niższej temp dom teoretycznie się szybciej wychładza ale jak jest dobrze ocieplony to te straty może nie są takie duże i dom szybciej się nagrzewa,

 

Dla mnie nie ma znaczenia temp zewnętrzna , grzeje prostą .. Może być +5 lub - 10 i tak idzie ta sama temperatura w podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Pytanie do znawców tematu.

Grzeję bufor, nie bezpośrednio odbiorniki i w związku z tym pytanie:

Czy wyższa delta, np. 10-15 jest ekonomiczniejsza (urządzenie pobiera mniej energii) niż przy delcie standardowej - 5?

Innymi słowy, jeżeli różnica temperatur (delta) nie ma dla mnie znaczenia, czy jest sens ją podnieść, nawet do maksimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko mam u mnie jednostka jedno wentylatorowa wersja H nie szroni się na samym dole przy tacy na skropliny około 5 cm tak ma być? Jak jest u was

 

Jak masz grzałkę tacy to może być taki efekt, choć 5cm to dużo... Jak nie masz to powinna szronić się równomiernie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam grzałki tacy skroplin! Jak może być przyczyna mało czynnika?

Grzeje w g 13 tylko 21-7 średnio 20 kwh idzie za dobe

 

Poczytaj trochę wstecz-była tu omawiana podobna sytuacja u mnie w mod F -w skrócie :

PC przy częściowym obciążeniu w okolicach 2/-2st tak się zachowuje (nierównomierne pasy).Zobacz czy przy większych mrozach masz jednakowo zaszroniony wymiennik.

Co do grzałki tacy-mam zamontowaną ,ale nigdy nie uruchamiałem.Nie było takiej potrzeby-woda swobodnie spływa w dół przez otwory w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę wstecz-była tu omawiana podobna sytuacja u mnie w mod F -w skrócie :

PC przy częściowym obciążeniu w okolicach 2/-2st tak się zachowuje (nierównomierne pasy).Zobacz czy przy większych mrozach masz jednakowo zaszroniony wymiennik.

Co do grzałki tacy-mam zamontowaną ,ale nigdy nie uruchamiałem.Nie było takiej potrzeby-woda swobodnie spływa w dół przez otwory w obudowie.

 

Cały jest zaszroniony bez pasów tylko od tacy skroplin spód się nie szroni gdzieś o tym było na forum ktoś tak miał tylko nie wiem gdzie o tym było a watek na juz 400 stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały jest zaszroniony bez pasów tylko od tacy skroplin spód się nie szroni gdzieś o tym było na forum ktoś tak miał tylko nie wiem gdzie o tym było a watek na juz 400 stron

 

Przy większych mrozach też ?

Sprawdziłem - mam identycznie na fotce z 1.12. br ok 5-7 cm od dołu bez szronu , a cała reszta równomiernie.

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Na tygodniu zmienili mi taryfe na G13, ale nie udalo mi sie dowiedzieć czy tania taryfa również występuje w weekendy i swieta.

Dzisiaj poobserowalem licznik i caly dzien w tym miejscu wyświetla mi sie T3, czy to o 10, czy o 15 - taka sama wartość.

2019-01-12_16h11_24.jpg

 

Czy to uznacza ze dzisiaj caly dzien mam jedna taryfe? Rozumiem ze gdyby obowiazywaly wszystkie trzy taryfy to w godzinach 7-13 powinna tam widnieć albo T1 albo T2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Na tygodniu zmienili mi taryfe na G13, ale nie udalo mi sie dowiedzieć czy tania taryfa również występuje w weekendy i swieta.

Dzisiaj poobserowalem licznik i caly dzien w tym miejscu wyświetla mi sie T3, czy to o 10, czy o 15 - taka sama wartość.

[ATTACH=CONFIG]424701[/ATTACH]

 

Czy to uznacza ze dzisiaj caly dzien mam jedna taryfe? Rozumiem ze gdyby obowiazywaly wszystkie trzy taryfy to w godzinach 7-13 powinna tam widnieć albo T1 albo T2?

 

Tak w g13 są soboty i niedziele i święta tanie 24h

Później masz

t1 średnio droga

t2 droga

t3 najtańsza

czyli dziś w t3 licznik tylko powinie nabijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Nie wiem czy to problem czy nie, Pompa ciepła aquera 9kW odszrania się co pół godzinki. Zaczęło sie to jak pojechałem tydzień temu na wakacje i temp w domu nastawiłem na 19 st. Wczoraj po powrocie ustawięłm temp na 25 t . Po 30 godzinach mam w domu 21 stopni, a pompa szaleje z defrostami. Jest to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od października. zauważyłem także teraz że po kąpieli temp wody w zbiorniku spadła do 26 st, co jest dziwne. ponieważ mało wody zużyłem, a ciągle gorąca leciała.zawsze do 46st dogrzewam

Edit. Na manualnym wskaźniku pokazuje temp wody w zbiorniku 41 st, na sterowniku z pompy 29 st

Edytowane przez Jinikao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...