Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Spokojnie, możesz grzać w 2T trzeba zmusić pompę timerem by max wykorzystać ten okres. W okienku dziennym podbij temp. zasilania o 2-3 stopnie i grzej np 1-2 godziny dłużej. A wieczorem zacznij grzać z 1-2 godziny wcześniej bez podbicia. Będziesz miał 80-90% zużycia w taniej, niskie koszty a pompa będzie pracowała z lepszym COP - będzie obciążona w zakresie 50-80% mocy sprężarki ---> najlepszy COP. Przy modulowaniu mocą i schodzeniu na najniższe częstotliwości COP spada.

 

6 cm wylewki trochę mało, ale spokojnie dojdziesz do wprawy i osiągniesz komfort połączony z niskimi opłatami 2T. Poznaj dom, poeksperymentuj, może zamiast przedłużać godziny grzania i wieczorem grzać wcześniej włączysz pomiędzy nimi grzanie na np 2 h. Wychodzi ci wtedy grzania w drogiej tylko 2 godziny na dobę. Pikuś:) Trzeba dopasować pompę do potrzeb swoich i domu.

Tak zrobię! Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem mam podłączone pod rozdzielniki czyli tak jak mówiłeś po osiągnięciu zadanej temp. zamyka mi obieg ale pompy nie wyłącza. Czy sprawę załatwi jak kupie bezprzewodowy programator i płacze z pompa?
Nic nie musisz kupować. Na sterowniku pompy ustaw harmonogram tak jak napisałem. Krzywą daj na nieco wyższą np -15/36 i +10 lub +15/30 i oczywiście przejdź na tryb sterowania temperaturą wody a w teromostatach pokojowych ustaw optymalne temperatury dla ciebie i tak zostaw na dwa -trzy dni niech się ustabilizuje. Początkowo do puki się nie ustabilizuje zużycie będziesz miał większe. Oczywiście rozumiem że za buforem masz dodatkową pompę obiegową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, możesz grzać w 2T trzeba zmusić pompę timerem by max wykorzystać ten okres. W okienku dziennym podbij temp. zasilania o 2-3 stopnie i grzej np 1-2 godziny dłużej. A wieczorem zacznij grzać z 1-2 godziny wcześniej bez podbicia. Będziesz miał 80-90% zużycia w taniej, niskie koszty a pompa będzie pracowała z lepszym COP - będzie obciążona w zakresie 50-80% mocy sprężarki ---> najlepszy COP. Przy modulowaniu mocą i schodzeniu na najniższe częstotliwości COP spada.

 

6 cm wylewki trochę mało, ale spokojnie dojdziesz do wprawy i osiągniesz komfort połączony z niskimi opłatami 2T. Poznaj dom, poeksperymentuj, może zamiast przedłużać godziny grzania i wieczorem grzać wcześniej włączysz pomiędzy nimi grzanie na np 2 h. Wychodzi ci wtedy grzania w drogiej tylko 2 godziny na dobę. Pikuś:) Trzeba dopasować pompę do potrzeb swoich i domu.

 

Może się jednak okazać że nad ranem po takim podgrzaniu wylewki będzie miał w domu 25stopni, flegmę w gardle a dzieci nie daj Boże po jakimś czasie zapalenie górnych dróg oddechowych. Oczywiście nikomu tego nie życzę ale trzeba poznać również wady grzania w tzw. "2T":P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się jednak okazać że nad ranem po takim podgrzaniu wylewki będzie miał w domu 25stopni, flegmę w gardle a dzieci nie daj Boże po jakimś czasie zapalenie górnych dróg oddechowych. Oczywiście nikomu tego nie życzę ale trzeba poznać również wady grzania w tzw. "2T":P

 

Jeśli robi się wszystko z głową to grzanie głównie w 2T nie ma wad, ale wszystko zależy od domu i od ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się jednak okazać że nad ranem po takim podgrzaniu wylewki będzie miał w domu 25stopni, flegmę w gardle a dzieci nie daj Boże po jakimś czasie zapalenie górnych dróg oddechowych. Oczywiście nikomu tego nie życzę ale trzeba poznać również wady grzania w tzw. "2T":P

 

Musiałby to być jakiś straszny bakcyl odróżniający grzanie pompą w 2T od grzania w jednej taryfie i atakujący tylko tych w 2T:rotfl:

 

Przy grzaniu ciągłym jest dużo większe ryzyko przegrzania domu - to fakt, wtedy wirus nie atakuje? A zapomniałem, to wirus atakujący tylko dzieci których rodzice grzeją w 2T.

 

A tak w ogóle to nie rozumiem tej nienawiści do grzejących w 2T, przecież od 22 pompa grzejąca w 2T pracuje tak samo jak pompa tych co grzeją w sposób ciągły. W domu te same temperatury przez noc, dlaczego nagle dzieci jednych maja mieć flegmy i inne badziewia? Ja rozumiem brak argumentów i zazdrość ale takie bajania i bzdury pisać? Ja rozumiem też anonimowość i nikt Was nie połączy z tymi debilizmami ale odrobinę refleksji by się przydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wylewką 6 cm? W II T bez utraty komfortu? To są bajki...

 

Mi się wydaje ,że ważniejsze jest to co na wylewce bo jak ktoś np 6cm wylewkę a na tym płytki to już ma 8cm a wiadomo płytki to płytki.

A jak ma 6cm wylewkę a na tym gruby parkiet lub zwykła pianka i panele to tu jest pies pogrzebany pod grzanie w T2

Sam mam 6 cm wylewkę i płytki a grzeje w nocy tylko w 2T w połączeniu z termostatem i to spokojnie wystarczy.

W trzech pokojach mam panele ze specjalną pianką pod podłogówkę co kosztowała więcej jak panele:D i w pokojach jest chłodnej.

Kolega ma pompę gruntową a tu temat o powietrznych!

Mając 6cm wylewkę też da się grzać w T2 bez utraty komfortu Ja dzięki koledze Plusfoto swoją ustawiłem dopiero :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ,że ważniejsze jest to co na wylewce bo jak ktoś np 6cm wylewkę a na tym płytki to już ma 8cm a wiadomo płytki to płytki.

A jak ma 6cm wylewkę a na tym gruby parkiet lub zwykła pianka i panele to tu jest pies pogrzebany pod grzanie w T2

Sam mam 6 cm wylewkę i płytki a grzeje w nocy tylko w 2T w połączeniu z termostatem i to spokojnie wystarczy.

W trzech pokojach mam panele ze specjalną pianką pod podłogówkę co kosztowała więcej jak panele:D i w pokojach jest chłodnej.

Kolega ma pompę gruntową a tu temat o powietrznych!

Mając 6cm wylewkę też da się grzać w T2 bez utraty komfortu Ja dzięki koledze Plusfoto swoją ustawiłem dopiero :D

 

:yes:

Też mam toto w pokojach (lub podobne), w sumie nie kosztowało więcej niż panele i miało właśnie lepiej przewodzić ciepło niż inne podkładki ale... w sypialniach i tak jest o ok 0,5-1 stopień mniej niż w salonie (oczywiście przepływy wyregulowane doświadczalnie). Nam pasuje :) Salon, korytarz, hol i łazienki oczywiście gres, sypialnie panele. Idealny rozkład temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Tulisko Zobacz post

Może się jednak okazać że nad ranem po takim podgrzaniu wylewki będzie miał w domu 25stopni, flegmę w gardle a dzieci nie daj Boże po jakimś czasie zapalenie górnych dróg oddechowych. Oczywiście nikomu tego nie życzę ale trzeba poznać również wady grzania w tzw. "2T"

 

Można też zakładać ciepły sweterek jak to niektórzy tutaj pisali i też będzie super komfort.

 

 

No to zdecydujcie się wreszcie, czy będzie za ciepło czy za zimno, bo narazie gubicie się w domysłach i bredniach. Wiem, że będzie bardzo źle, ale za ciepło czy za zimno? Flegma bo 25 w podłodze czy sweterek bo sople na lampie? No, uzgodnijcie wreszcie wersje i dalej hejtujcie. teoretycy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Tulisko Zobacz post

Może się jednak okazać że nad ranem po takim podgrzaniu wylewki będzie miał w domu 25stopni, flegmę w gardle a dzieci nie daj Boże po jakimś czasie zapalenie górnych dróg oddechowych. Oczywiście nikomu tego nie życzę ale trzeba poznać również wady grzania w tzw. "2T"

 

 

 

 

No to zdecydujcie się wreszcie, czy będzie za ciepło czy za zimno, bo narazie gubicie się w domysłach i bredniach. Wiem, że będzie bardzo źle, ale za ciepło czy za zimno? Flegma bo 25 w podłodze czy sweterek bo sople na lampie? No, uzgodnijcie wreszcie wersje i dalej hejtujcie. teoretycy:)

 

Kolego Szklara, nie bulwersujsja:D Celowo napisałem o flegmie żeby zwrócić uwagę na problem, który czy tego chcesz czy nie chcesz występuje. Jeśli Cię to uraziło to przepraszam. Nie chce mi się szukać posta w którym pisałeś że rankiem masz w domku 24.

Rozmawiałem ostatnio z 3 osobami które tak grzeją i wszystkie zwróciły uwagę, że minus takiego sposobu grzania to odrobinę przegrzany dom nad ranem.

Pewnie jak ktoś ma 30cm betonu w podłodze to to zjawisko jest mniej dokuczliwe ale przy cienkiej wylewce, gdzieś to ciepło musi powędrować.

I ostatnia sprawa, ja nikogo nie hejtuję bo nie mam w tym żadnego interesu, raczej rozmawiam z ludźmi z forum i nie tylko i raczej namawiam do wymiany doświadczeń w miarę możliwości obiektywnie bo sam jestem w przededniu zakupu pompy i są to dla mnie cenne dywagacje.

Tymczasem bez nerwów spokojnie pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w łazience? Też taki sam komfort?. Niestety zgadzam się z kolegą @ magdaseb, że to bajki. W domu budowany pod akumulacje ciężko utrzymać komfort, a co dopiero przy wylewkach 6cm.

 

Tak jest ciepło w łazience dopiero około 22-23 tem spada o 1 C ale dalej jest w domu ciepło bo 22 C mam płytki i 6cm wylewki grzeje w 2 T mało tego mam nawiewniki w oknach i wentylacje grawitacyjną :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szklara, nie bulwersujsja:D Celowo napisałem o flegmie żeby zwrócić uwagę na problem, który czy tego chcesz czy nie chcesz występuje. Jeśli Cię to uraziło to przepraszam. Nie chce mi się szukać posta w którym pisałeś że rankiem masz w domku 24.

Rozmawiałem ostatnio z 3 osobami które tak grzeją i wszystkie zwróciły uwagę, że minus takiego sposobu grzania to odrobinę przegrzany dom nad ranem.

Pewnie jak ktoś ma 30cm betonu w podłodze to to zjawisko jest mniej dokuczliwe ale przy cienkiej wylewce, gdzieś to ciepło musi powędrować.

I ostatnia sprawa, ja nikogo nie hejtuję bo nie mam w tym żadnego interesu, raczej rozmawiam z ludźmi z forum i nie tylko i raczej namawiam do wymiany doświadczeń w miarę możliwości obiektywnie bo sam jestem w przededniu zakupu pompy i są to dla mnie cenne dywagacje.

Tymczasem bez nerwów spokojnie pozdrawiam:)

 

Na krzywej miałem to samo za ciepło w domu ale termostat załatwił sprawę 23C i koniec grzania :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak trafisz, rano za ciepło, wieczorem sweterek.

 

@Szklara wiesz ja nie mogę zrozumieć jak kupując cholernie drogi system ogrzewania, bo takie jest OP + PC, można grzać jak kablami z COP=1, oszczędzając 100 czy nawet 200 zł rocznie w porównaniu do grzania ciągłego.

 

ja już sie przyzwyczaiłem, że nic nie rozumiesz. Ale fobie leczy się u psychologa a nie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szklara, nie bulwersujsja:D Celowo napisałem o flegmie żeby zwrócić uwagę na problem, który czy tego chcesz czy nie chcesz występuje. Jeśli Cię to uraziło to przepraszam. Nie chce mi się szukać posta w którym pisałeś że rankiem masz w domku 24.

Rozmawiałem ostatnio z 3 osobami które tak grzeją i wszystkie zwróciły uwagę, że minus takiego sposobu grzania to odrobinę przegrzany dom nad ranem.

Pewnie jak ktoś ma 30cm betonu w podłodze to to zjawisko jest mniej dokuczliwe ale przy cienkiej wylewce, gdzieś to ciepło musi powędrować.

I ostatnia sprawa, ja nikogo nie hejtuję bo nie mam w tym żadnego interesu, raczej rozmawiam z ludźmi z forum i nie tylko i raczej namawiam do wymiany doświadczeń w miarę możliwości obiektywnie bo sam jestem w przededniu zakupu pompy i są to dla mnie cenne dywagacje.

Tymczasem bez nerwów spokojnie pozdrawiam:)

 

Nie pisałem, że rankiem mam 24. Ja CAŁY czas miałem 24 :D Bo tak miałem ustawiona pompę bo tyle chcieliśmy mieć. Mieszkaliśmy w bloku, gdzie i 25 stopni było normą. Dla mnie 24 to było minimum, choć czynię walkę (z ciepłolubną żoną) by obniżyć temp w domu do 23. Obecnie (z czego jestem niezmiernie dumny) udało mi się po walkach obniżyć temp w domu do 23,5. Ja pochodzę z domu zimnolubnego (21 stopni było max) żona z ciepłolubnego. Trzeba się dopasować. Kompromis polegał na utrzymywaniu 24 w domu co i tak było nieźle w stosunku do 25 stopi w bloku. 23,5 to już lekki hard:) Podejrzewam, że niektórzy na tym forum by zamarzli przy tej temp, zwłaszcza ci co grzeją w 2T :rotfl: Docelowo chcę zjechać do 22 w domu, ale na to trzeba czasu, lat by powoli przestawić organizm z wyższych temperatur. Każdy to inaczej odbiera, dla jednych 19 jest ok, dla innych 25 to mało. Ja po 2 latach grzania do 24 stopni pomału spokojnie zjechałem do 23,5 bez utraty komfortu. Żona już się przyzwyczaiła. W swetrze nie chodzi:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ,że ważniejsze jest to co na wylewce bo jak ktoś np 6cm wylewkę a na tym płytki to już ma 8cm a wiadomo płytki to płytki.

A jak ma 6cm wylewkę a na tym gruby parkiet lub zwykła pianka i panele to tu jest pies pogrzebany pod grzanie w T2

Sam mam 6 cm wylewkę i płytki a grzeje w nocy tylko w 2T w połączeniu z termostatem i to spokojnie wystarczy.

W trzech pokojach mam panele ze specjalną pianką pod podłogówkę co kosztowała więcej jak panele:D i w pokojach jest chłodnej.

Kolega ma pompę gruntową a tu temat o powietrznych!

Mając 6cm wylewkę też da się grzać w T2 bez utraty komfortu Ja dzięki koledze Plusfoto swoją ustawiłem dopiero :D

No ja właśnie mam mało wylewki ale wszedzie na dole płytki :) i nie mam gruntowke tylko pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka możliwość, że trafisz tylko raz z grzaniem w okienko na samy jego początku i więcej się nie włączy grzanie?[/quote

 

Mam ustawione 22C i harmonogram grzania 21-7 i 13-16

Pompa startuje przy 21C czasem o 21 H czasem o 24 H w zależności od tego jak szybko spadnie w domu tem do 21C i tak w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mam mało wylewki ale wszedzie na dole płytki :) i nie mam gruntowke tylko pw

 

Nie pisałem o Tobie tylko o koledze co ma gruntową i pisze tu że nie ma komfortu w 2 T

Wiadomo im więcej wylewki tym lepiej jak masz płytki to spokojnie w 2T możesz grzać kwestia ustawienia pompy i tych termostatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby wymieniać poglądy a przez to zrozumieć, ale widać jakoś nie potrafisz. Także spoczko. No i nie ma to jak "merytoryczna odpowiedź". Widzę, że słowo "kompleks" się już znudziło to teraz "fobia". No fakt mam PC taka "na styk" dobraną, tak się to robi i powinno robić, więc chyba faktycznie ktoś tu inny ma problemy.

 

Pozdrawiam.

 

Dalej widzisz smoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...