Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Zmiana proporcji zużycia z 70/30 na 80/20 nie oznacza, że rachunek zmniejszy się o 10%. U mnie PC na CO bierze 2/3 całościowego zużycia energii. 1/3 to CWU (z racji, że korzysta z niej 8 osób i cały dzień jest ktoś w domu, grzeje kiedy musi). CO kosztowało mnie za okres 01.09.2017- 31.08.2018 (pierwszy pełny rok grzania) 2 tys pln za 340 m2. Nie wypruję sobie flaków, żeby zaoszczędzić 10% kosztem zmniejszenia komfortu, choćby delikatnie...

 

Pompa gruntowa to całkiem inna bajka jest ok piszesz, że nie opłaci ci się w taniej taryfie grzać bo komfort itp a wszyscy tu piszą o POMPIE POWIETRZNEJ

Takie porównywanie nie ma sensu i wprowadzasz forumowiczów w błąd bo kto tu wchodzi to nie jest zainteresowany Gruntowymi Pompami

A temat to PANASONIC AQUAREA Pompa Powietrzna

Albo zaczynaj że U mnie przy POMPIE GRUNTOWEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tygodniu grzania w g13 21-7 i 13-16 widzę dzienne zużycie na poziomie 15-20kW co daję koszt około 4-5zl. Wcześniej na G11 przy ciągłym grzaniu dziennie dochodziło do 30kW i koszt był w okolicach 15zl za dobę. Kilka dni wystarczyło żebym dobrał krzywa pod g13. Temperatura jak była 22,5-23 tak jest ciągle taka sama. Ja widzę różnicę i przekonuje mnie grzanie w taniej, ale niech każdy sobie robi jak uważa

 

Da się? Da się! Piekne podejście do tematu.

 

Nie jestem przeciwnikiem grzania w taniej. Jak komuś pasuje to ok. Ale G13, a G12W w kontekście grzania PC tylko w taniej to niebo, a ziemia...

 

Po pierwsze jest 13h taniej vs. 10 w G12W.

Po drugie najwięcej osób narzeka na temp wieczorem. I tu tańsza strefa kończy się godzinę później niż w G12W, i zaczyna godzinę wcześniej wieczorem. W dodatku trwa o godzinę dłużej! Rano też później się kończy, więc do okienka popołudniowego budynek traci też mniej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem grzania w taniej. Jak komuś pasuje to ok. Ale G13, a G12W w kontekście grzania PC tylko w taniej to niebo, a ziemia...

 

Po pierwsze jest 13h taniej vs. 10 w G12W.

Po drugie najwięcej osób narzeka na temp wieczorem. I tu tańsza strefa kończy się godzinę później niż w G12W, i zaczyna godzinę wcześniej wieczorem. W dodatku trwa o godzinę dłużej! Rano też później się kończy, więc do okienka popołudniowego budynek traci też mniej energii.

Jest jeden problem - taryfa jest dostępna na bardzo ograniczonym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa gruntowa to całkiem inna bajka jest ok piszesz, że nie opłaci ci się w taniej taryfie grzać bo komfort itp a wszyscy tu piszą o POMPIE POWIETRZNEJ

Takie porównywanie nie ma sensu i wprowadzasz forumowiczów w błąd bo kto tu wchodzi to nie jest zainteresowany Gruntowymi Pompami

A temat to PANASONIC AQUAREA Pompa Powietrzna

Albo zaczynaj że U mnie przy POMPIE GRUNTOWEJ!

 

Zacząłeś wpis od możliwości akumulacji, a ta nie ma znaczenia jaka PC ogrzewasz. Nie zgodziłem się z tobą, że w 6 cm wylewki zakumulujesz tyle ciepła, żeby grzać tylko w IIT, Nie zgodzę się również, że płytki zwiększają akumulację podłogi. I tak naprawdę oprócz podobnej grubości wylewki mamy całkowicie różny pogląd na grzanie PC- nieważne jaką. Ja wykonałem wylewki o grubości 7cm świadomie, ty natomiast teraz dorabiasz do swoich decyzji podjętych w trakcie budowy ideologię. Gdybys od początku był zwolennikiem grzania tylko w II T, zrobiłbyś wylewki dwa razy grubsze. Wyobraź sobie, że ty grzejesz tylko w IIT, a ja przeważnie w IIT- róznica rocznie ok 200 zł. Ja mam cały czas komfort poprzez promieniowanie, a ty tylko/głównie kiedy śpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem tych co jej nie mają. Nie można używać G13 jako argumentu, że grzanie w taniej w G12W jest spoko.

Dla mnie grzanie w G12W jest, dla innych może nie być, choć gdybym mógł mieć G13 to pewnie było by jeszcze bardziej spoko.

Edytowane przez plusfoto
poprawiono dla lepszego zrozumienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś wpis od możliwości akumulacji, a ta nie ma znaczenia jaka PC ogrzewasz. Nie zgodziłem się z tobą, że w 6 cm wylewki zakumulujesz tyle ciepła, żeby grzać tylko w IIT, Nie zgodzę się również, że płytki zwiększają akumulację podłogi. I tak naprawdę oprócz podobnej grubości wylewki mamy całkowicie różny pogląd na grzanie PC- nieważne jaką. Ja wykonałem wylewki o grubości 7cm świadomie, ty natomiast teraz dorabiasz do swoich decyzji podjętych w trakcie budowy ideologię. Gdybys od początku był zwolennikiem grzania tylko w II T, zrobiłbyś wylewki dwa razy grubsze. Wyobraź sobie, że ty grzejesz tylko w IIT, a ja przeważnie w IIT- róznica rocznie ok 200 zł. Ja mam cały czas komfort poprzez promieniowanie, a ty tylko/głównie kiedy śpisz.

 

Ale zrozum ,że ty masz GRUNTOWĄ POMPĘ :bash:

Ja mam POWIETRZNĄ PANASONIC AQUAREA H 9

Tyle w temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przestań. Nie dasz rady przekonać, że to tylko 200 zł/rok. Musisz płaci za ogrzewanie "jak za woły" jak grzejesz cały czas.

Niektórzy to tacy czarodzieje, że grzejąc "non-stop" zużywali "30kW" na dzień, w grzejąc w 2T tylko "15-20kW" na dzień. Oczywiście przy tej samej temp. wew.

 

a to zużycia już się nie podaje w kwh ?? :eek:

teraz cały świat przechodzi na kW? :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przestań. Nie dasz rady przekonać, że to tylko 200 zł/rok. Musisz płaci za ogrzewanie "jak za woły" jak grzejesz cały czas.

Niektórzy to tacy czarodzieje, że grzejąc "non-stop" zużywali "30kW" na dzień, w grzejąc w 2T tylko "15-20kW" na dzień. Oczywiście przy tej samej temp. wew.

 

Do czego przekonać chyba do zakupu Pompy Gruntowej ktorą jako jedyny ma tu na forum i pisze o kosztach, taryfie, komforcie i wprowadza zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj faktycznie mi zjadlo kWh w moim poscie. Ja nie mam zamiaru sie spieriac o racje co jest lepsze. Dla jednego komfort i temperatura jest na jednym poziomie dla innego bedzie na innym. SA ludzie ktorzy maja 20 stopni i twierdza ze im to wystarczy. Kazdy jest inny. Mozemy duskutowac na milion roznych tematow i zawsze beda zwolennicy i przeciwnicy pewnych ideologi. Ja przetestowałem dwie opcje i dla mnie korzystniej wychodzi grzanie w tanszych godzinach.

 

Przypomnialo mi sie jak kolega twierdzil ze w jego domu jest wentylacja grawitacyjna i dom oddaje mniej ciepla niz gdyby byla WM. Moze i tak, ale gdyby porozszczelnial okna zeby zrobic ten sam przeplyw powietrza jak to jest w WM to zdanie by zmienil. On woli miec zaduch, inni wola miec ciagla cyrkulacje powietrza. Tak samo jest tutaj, jedno wola miec 24 inni 21 stopni w domu. Niech kazdy sobie robi jak uwaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zamieszane. Dobrze pisze.

Zrozum, że nie ważne jak dostarczysz tą energię, czy to kable, czy to PC/PW czy gruntówka, czy nawet gaz. Nie ma to znaczenia.

 

Jak nie ma znaczenia czym dostarczysz energię jak to jest forum o pompach ciepła powietrznych i o tym tu rozmawiamy zaraz ktoś z piecem na ekogroszek wyskoczy i będzie mówił o akumulacji i grzaniu w 2 T. Zmieńmy temat bo to forum na psy schodzi zaczynają się wypowiadać osoby co mają pompy gruntowe albo pompy nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o oferty na PC panasonic t-cap 9 kw 3 fazy bez zbiornika CWU ponieważ posiadam taki w istniejącej instalacji 300 litrów Daikin EKHWS300B3V3. Obecnie kocioł węglowy. W planie PC . Oferta z montażem oraz z wszelkimi potrzebnymi materiałami. Instalacja obecna to podłogowa na parterze oraz 3 grzejniki 3 panelowe na piętrze. Okolice Leśnej powiat Lubań Śląski

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja zrobiłem tak... Grzałem tylko w 2T od 22do6 i 13-15. Ale dom szybko oddawał ciepło w kosmo wieczorami temp spadała nawet do 20 stopni, mam jakieś 6cm wylewki. W takim układzie pompa zuzywala mi między 24-27kwh. Od tamtego tyg puściłem pompe w samopas i temp reguluje termostatami w pokojach po 23 stopnie mniej więcej... I zuzycie prądu spadło w takim wypadku drastycznie bo dziennie nie przekracza 20kwh zazwyczaj koło 18...no to ja juz nie wiem co ja mam robić... Wychodzi ze grzać w obu taryfa od nowego roku zmienić taryfe g12w na jakąś całodobowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja zrobiłem tak... Grzałem tylko w 2T od 22do6 i 13-15. Ale dom szybko oddawał ciepło w kosmo wieczorami temp spadała nawet do 20 stopni, mam jakieś 6cm wylewki. W takim układzie pompa zuzywala mi między 24-27kwh. Od tamtego tyg puściłem pompe w samopas i temp reguluje termostatami w pokojach po 23 stopnie mniej więcej... I zuzycie prądu spadło w takim wypadku drastycznie bo dziennie nie przekracza 20kwh zazwyczaj koło 18...no to ja juz nie wiem co ja mam robić... Wychodzi ze grzać w obu taryfa od nowego roku zmienić taryfe g12w na jakąś całodobowa.

 

Dlatego to jest to o czym bylo mówione tutaj. Kadzdy dom i kazde wymagania sa inne. Przetestowales G12W i wygalda na to ze to nie jest dobry wybor. W twoim wypadku , gdy dom nie trzyma dobrze ciepla to lepiej grzac w G11 ciagle. Ewentulanie jesli G13 jest u Ciebie dostepna to moze sproboj nia. Tam prad jest tylko drogi w godzinach 16-21 od pon do piatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja zrobiłem tak... Grzałem tylko w 2T od 22do6 i 13-15. Ale dom szybko oddawał ciepło w kosmo wieczorami temp spadała nawet do 20 stopni, mam jakieś 6cm wylewki. W takim układzie pompa zuzywala mi między 24-27kwh. Od tamtego tyg puściłem pompe w samopas i temp reguluje termostatami w pokojach po 23 stopnie mniej więcej... I zuzycie prądu spadło w takim wypadku drastycznie bo dziennie nie przekracza 20kwh zazwyczaj koło 18...no to ja juz nie wiem co ja mam robić... Wychodzi ze grzać w obu taryfa od nowego roku zmienić taryfe g12w na jakąś całodobowa.

 

Grzej jak Ci pasuje-ale G12W raczej zostaw,opłaca się po prostu nawet bez PC...Wszystko zobaczysz na rachunku -ja mam grzejniki i średnia 1kWh wychodzi 0,42pln brutto (w G11 rok temu była po 0,50pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja zrobiłem tak... Grzałem tylko w 2T od 22do6 i 13-15. Ale dom szybko oddawał ciepło w kosmo wieczorami temp spadała nawet do 20 stopni, mam jakieś 6cm wylewki. W takim układzie pompa zuzywala mi między 24-27kwh. Od tamtego tyg puściłem pompe w samopas i temp reguluje termostatami w pokojach po 23 stopnie mniej więcej... I zuzycie prądu spadło w takim wypadku drastycznie bo dziennie nie przekracza 20kwh zazwyczaj koło 18...no to ja juz nie wiem co ja mam robić... Wychodzi ze grzać w obu taryfa od nowego roku zmienić taryfe g12w na jakąś całodobowa.

 

Ja bym tak szybko takich wniosków nie wyciągał. Akurat teraz są takie pogody ,że pompa przy pracy na 100% odszrania się praktycznie co 45 min , natomiast przy spokojnej pracy ( powiedzmy na 30%) tak szybko się nie szroni , i daje takią różnicę w zużyciu.

Narazie jestem w trakcjie obserwacji u siebie , i też na początku grzałem tylko 22-06 . Teraz zaczałem ją włączać na minimalne grzanie od 16 a od 22-06 na max ,i zauwazyłem że zużycie wcale nie wzrosło ( za to temp. w środku wzrosła o 2 stopnie , z 17 do 19 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...