Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Słuchajcie ja zrobiłem tak... Grzałem tylko w 2T od 22do6 i 13-15. Ale dom szybko oddawał ciepło w kosmo wieczorami temp spadała nawet do 20 stopni, mam jakieś 6cm wylewki. W takim układzie pompa zuzywala mi między 24-27kwh. Od tamtego tyg puściłem pompe w samopas i temp reguluje termostatami w pokojach po 23 stopnie mniej więcej... I zuzycie prądu spadło w takim wypadku drastycznie bo dziennie nie przekracza 20kwh zazwyczaj koło 18...no to ja juz nie wiem co ja mam robić... Wychodzi ze grzać w obu taryfa od nowego roku zmienić taryfe g12w na jakąś całodobowa.

 

A nie jest może tak że zrobiło się cieplej , to i zużycie energii spadło ?

Inna rzecz nie zawsze udaje się grzać tylko w II taryfie i trzeba się dodatkowo "wspomagać" I taryfą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest w PGE mazowieckim gdzie ceny G12W są słabe, to warto spróbować od G12as. Na G12W zawsze można przejść, ale w odwrotną stronę już się nie opłaci.

 

W G12W mamy 10h po 36gr. W G12as taka średnia wyjdzie z 8h taniej + 7h drogiej. Oczywiście trzeba uwzględnić, że nie ma tanich weekendów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest w PGE mazowieckim gdzie ceny G12W są słabe, to warto spróbować od G12as. Na G12W zawsze można przejść, ale w odwrotną stronę już się nie opłaci.

 

W G12W mamy 10h po 36gr. W G12as taka średnia wyjdzie z 8h taniej + 7h drogiej. Oczywiście trzeba uwzględnić, że nie ma tanich weekendów.

Ale przecież ta taryfa jest droższa od G11. G12as - 0,2989 a G11 - 0,2959. Chyba że w poprzednim okresie miałeś minimalne zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wzialem G12AS , w poprzednim zezonie średnią z użycia miałem minimalne , ok 100kWh na miesiąc , tylko ten nieszczęsny grudzień do czasu zmiany taryfy - 1350kWh... Zobaczymy jak to wyjdzie. Co to ceny to ma być poniżej 20gr za 1kWh po podpisaniu za 10PLN miesięcznie usług w przypadku awarii .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ile razy można pisać o tym samym. #43121 oraz 4 następne posty. :rolleyes:

W PGE mazowieckie przewaga G12W (0,36/0,66) nad G12as (0,18 czy 0,19/0,56) jest mocno wątpliwa. Bo przy 1,5m3 to co my w te 2h dziennego okienka zyskamy? Natomiast w nocy można go znacznie taniej naładować do wysokiej temp.

 

W tym poście porównujesz nieporównywalne bo ceny takie dla G12as będziesz miał za zużycie przekraczające zużycia z poprzedniego analogicznego okresu.

Czyli jeśli n.p. w lutym ubiegłego roku zużyłeś 100 kWh a w tym zużyjesz 105 to za pierwsze 100 zapłacisz więcej jak w G11 a za 5 tą niską stawkę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście porównujesz nieporównywalne bo ceny takie dla G12as będziesz miał za zużycie przekraczające zużycia z poprzedniego analogicznego okresu.

 

Niestety, ale czytasz to co chcesz przeczytać :p

 

Zarówno w tym temacie jak i tym drugim pisałem o wzięciu tej taryfy na początek. U mnie przez ostatni rok budowy poszło 500kWh, a niektórzy na tym etapie czekają jeszcze na postawienie skrzynki przez ZE. Nawet te 500kWh spokojnie pójdą na prąd bytowy.

 

 

Czyli jeśli n.p. w lutym ubiegłego roku zużyłeś 100 kWh a w tym zużyjesz 105 to za pierwsze 100 zapłacisz więcej jak w G11 a za 5 tą niską stawkę:yes:

PGE robi Ci odczyt co miesiąc?

 

P.S Ciekawostka: na stronie PGE jest informacja

 

Oferta obowiązuje od 1 lipca 2018 r. do 17 stycznia 2019 r. – oferta limitowana i może zostać wycofana ze sprzedaży we wcześniejszym terminie.

 

Ciekawe co o jutra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale czytasz to co chcesz przeczytać :p

 

Zarówno w tym temacie jak i tym drugim pisałem o wzięciu tej taryfy na początek. U mnie przez ostatni rok budowy poszło 500kWh, a niektórzy na tym etapie czekają jeszcze na postawienie skrzynki przez ZE. Nawet te 500kWh spokojnie pójdą na prąd bytowy.

Dlatego w swoim pierwszym poście zaznaczyłem

"Chyba że w poprzednim okresie miałeś minimalne zużycie."

[quote=agb;7772522

PGE robi Ci odczyt co miesiąc?

 

 

P.S Ciekawostka: na stronie PGE jest informacja

Ciekawe co o jutra :D

Nie chodzi o czas odczytu chodzi o zasadę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest. Tani prąd jest w godzinach 22-6 i dopiero po przekroczeniu zużycia z analogicznego okresu. Poza tym cena taka jak w g11.

Wiec pozostałym okresie tez coś zyskujemy,zwłaszcza godzinach popołudniowych ,kiedy przychodzimy do domu i zużywamy najwiecej prądu bytowego.

Szkoda natomiast ,ze nie ma weekendów.

Ja zaryzykowałem,bo to jedyna szansa kiedy ta taryfę mogłem wsiąść ,żeby sie opłacało.Za rok taka możliwość będzie nieopłacalna, i za rok przelicze i zobaczę czy lepsza będzie g12w.

Czy ktoś sie orientuje czy PGE Łódź jest możliwość G13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy prosić moda aby wyciął niepotrzebne dyskusje i przerzucił do jakiegoś ogólnego tematu ? Wspólczuje nowym ,którzy będą szukać informacji o panasonicu. Sam szukałem jakiś czas temu i to była makabra przebijać się przez setki postów nie związanych z tematem. Wiedze trzeba dozować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy prosić moda aby wyciął niepotrzebne dyskusje i przerzucił do jakiegoś ogólnego tematu ? Wspólczuje nowym ,którzy będą szukać informacji o panasonicu. Sam szukałem jakiś czas temu i to była makabra przebijać się przez setki postów nie związanych z tematem. Wiedze trzeba dozować ;)

 

Popieram, zrobił się bałagan, mało o panasie, dużo o opłatach i wynurzeń o grzaniu w 1 lub 2T. OD tego są już istniejące wątki. A dla pozostałych widzących smoki proponuję założyć temat o grzaniu w 1 czy 2 T. Tam mogliby teoretyzować dalej bez zaśmiecania porządnych wątków o docelowych pompach.

Edytowane przez Szklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...