Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie proszę o wsparcie.

Przyszedł do mnie wreszcie termostat EQ7. Jak mam to ustrojstwo podłączyć do pompy ? To jest, gdzie podpiąć brązowy a gdzie niebieski przewód ?

Pompa serii H, T-CAP 9 kW.

Wrzucam fotki termostatu i płyty pompy.

IMG_3852.jpg

 

IMG_3854.jpg

 

IMG_3853.jpg

Edytowane przez mku7i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o wsparcie.

Przyszedł do mnie wreszcie termostat EQ7. Jak mam to ustrojstwo podłączyć do pompy ? To jest, gdzie podpiąć brązowy a gdzie niebieski przewód ?

Pompa serii H, T-CAP 9 kW.

Wrzucam fotki termostatu i płyty pompy.

[ATTACH=CONFIG]425054[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]425056[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]425055[/ATTACH]

 

 

Tam gdzie te dwie czerwone kreski w zielonym kółku

czujnik.jpg

Który gdzie nie ważne bo to styk beznapięciowy. Pamiętaj aby po podłączeniu zmienić tryb sterowania na termostat pokojowy zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto wielkie dzięki za pomoc. Termostat ma spory zasięg, sygnał bez problemu został złapany na górze domu. Muszę jeszcze wgłębić się w ustawienia. Instrukcja jest tragiczna.

Parę pytań co do działania pompy:

1. Histereza będzie zaciągana z termostatu czy z pompy ?

2. Wymagana temperatura w domu to 23-24 stopnie. Przy grzaniu w II taryfie termostat może wyłączyć pompę w nocy bardzo szybko przez co może dojść do sytuacji, że pompa będzie chciała się włączyć na przykład o 6:30 rano, a harmonogram taniej się już skończy. Jak tym sensownie sterować. Podnieść temperaturę na noc na termostacie ?

3. Jaką macie ustawioną krzywą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Z termostatu

Ad.2 Na sterowniku pompy ustawić harmonogram grzania tylko w T2, w termostacie podbić temp. o 0,5 lub 1* od wymaganej.

Ad.3 Ja grzeje prostą teraz 33*,delta 4*, powrót powyżej 28*-szybkie i tanie defrosty. Krzywa bardziej się nadaje do grzania ciągłego. U Ciebie pompa musi nadrabiać, stąd krzywa musi być podniesiona. W weekend grzeje ciągle. Musiałbym stale zmieniać krzywą. Całą pracę za mnie wykonuje termostat. Temp.zasilania musisz sam dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz T-Capa na 105 m2 ?! Mi na 120 m2 nie chcieli zamontować bo powiedzieli że jest przewymiarowana i to bardzo !!!

 

Cześć Donkazo:)

 

Marek ma słebe izolacje i grzejniki w domu dlatego musi mieć mocniejszą pompę, którą dobiera się jak wiadomo do zapotrzebowania domu na ciepło a nie do metrażu;-) Jak się spisuje Twój Panasik, wszystko gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mądrzejszy się wypowie czy moce podawane przez Aquarea Designer przy minus 20stu dla pomp SDC mijają się bardzo z prawdą czy można je przyjąć za pewnik? Tutaj link...

https://tinyurl.com/y8qax6hu

 

Zgadzają sie, one są nawet w niektórych przypadkach poniżej -20C podawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jeszcze chciał rzucić okiem na wykres zapotrzebowania i modulację małego typoszeregu Splitów Panasonica dla 2 różnych temperatur zasilania to wrzucam poniżej. Dane wyciągnięte z programu doborowego Aquarea Designer.

 

Splity - temperatura zasilania 32 stopnie

https://tinyurl.com/ybccglur

 

Splity - temperatura zasilania 35 stopni

https://tinyurl.com/y95t3r5j

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam tutaj z tematu o sprężarkach (bo tam było pytanie o to ) :

 

właśnie wydłubałem coś takiego (Test został przeprowadzony przez Duński Uniwersytet Technologiczny MODEL: WH-ADC0916G9E8 / WH-UX09FE

cytat :

 

"TÜV SÜD Industrie Service, znana organizacja zajmująca się oceną parametrów technicznych w 2014 roku, przetestowała modele Panasonic AQUAREA, w tym w temperaturze -20 ° C. TÜV potwierdził, że nawet przy niskiej temperaturze pompy ciepła Panasonic AQUAREA współczynnik COP А-20 / W35 osiąga rekordową wartość 2,32"

 

Poniżej link do stronki

http://www.gaiss-udens.lv/lv/best-in...16g9e8-ux09fe8

 

I jeszcze takie cuś znalazłem o w/w teście :\

 

"Pompa ciepła Aquarea All-in-One T-CAP uzyskała najwyższy współczynnik efektywności sezonowej SCOP w testach przeprowadzonych przez Duński Instytut Technologiczny. Jednostka okazała się najlepsza spośród 83 przetestowanych urządzeń typu powietrze-woda. W sumie w przygotowanym przez Instytut zestawieniu znalazło się aż piętnaście pomp ciepła Panasonic przeznaczonych dla budynków mieszkalnych, co potwierdza iż osiągana przez nie moc oraz efektywność energetyczna są zgodne ze specyfikacją.

 

Laboratorium badawcze Duńskiego Instytutu Technologicznego przetestowało ponad 200 dostępnych na rynku pomp ciepła i stworzyło ranking prezentujący jednostki wyróżniające się najlepszym współczynnikiem efektywności sezonowej. Spośród urządzeń typu powietrze-woda pierwsze miejsce na liście zajęła pompa ciepła Panasonic Aquarea T CAP 9kW, która osiągnęła najwyższy w branży współczynnik SCOP na poziomie 4,84. Urządzenie było testowane przy mocy wyjściowej 9,29 kW, w temperaturze -10° C. "

 

Może uda się dotrzeć do pełnych badań, to będzie jaśniej i czytelniej

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Chińczyków z Aliexpres , sterowany przez Wi- Fi.
A możesz podać linka/model z ciekawości? Mam problem z ustawieniem grzania. Steruje temperaturą z wbudowanego czujnika w panelu sterowania ale on jest na dole, gdzie są duże powierzchnie i okna. A góra się przegrzewa. Zastanawiam się czy sterowanie wg temperatury na górze nie będzie lepsze, ale kabla do panela już nie pociągnę po tynkach. Coś ze zdalnym sterowaniem tylko może ew. pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać linka/model z ciekawości? Mam problem z ustawieniem grzania. Steruje temperaturą z wbudowanego czujnika w panelu sterowania ale on jest na dole, gdzie są duże powierzchnie i okna. A góra się przegrzewa. Zastanawiam się czy sterowanie wg temperatury na górze nie będzie lepsze, ale kabla do panela już nie pociągnę po tynkach. Coś ze zdalnym sterowaniem tylko może ew. pomóc.
Zmniejsz przepływy na rotametrach na górze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...