Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Właśnie próbowałem, to się za bardzo wyziębiało. W tej chwili dół mam ustawiony na "1", górę na "2" (czyli na max). Trochę się tymi przepływami bawiłem, ale chyba mi cierpliwości zabrakło..... Tylko jak wówczas sterować pompą? Ona dalej będzie pracować wg temp. dołu.

Co to znaczy dół 1 a góra 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na dole po 1,2 albo na górze po 1,8 - poczekaj ze dwie doby i zobacz jak to zadziałało.

Musisz wziąć pod uwagę również fakt iż z reguły góra może się zarówno szybciej nagrzewać jak i wyziębiać.

 

P.S. U mnie na dole rano w dniach takich jak dziś o 6-7 jest 23,2- 23,3 a wieczorem o 22 jest 22,8 - 22,9 natomiast na górze rano 23,5 - 23,6 a wieczorem 22,3 - 22,5

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam pytanie odnośnie falowania Hz przy grzaniu CWU. Nagrałem film. Może ktoś coś wie. Czy to normalna praca ? Pozdrawiam

 

 

https://m.youtube.com/watch?v=-O1dmA2dHig

 

Jaką masz powierzchnię wężownicy w zbiorniku CWU ?

Najprawdopodobniej nie wyrabia ona z przekazywaniem ciepła. Sprawdz czy temperatury wody tak samo falują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzisiaj w nocy przy jakichś -10 pompa wybiła bezpiecznik (o czym oczywiście dowiedziałem sie rano :bash:). Drugi raz w przeciagu 2 miesiecy takie cos sie zadzialo. Czym moze byc spowodowane takie zjawisko.? Z tego co pamietam to ludzie ktorzy montowali pompe mowili ze roznicowka powinna byc za bezpiecznikami pompy a nie przed, bo moze wybijac raz na jakis czas.

 

T-cap 9kW 1faz.

Tak to wygalda:

50474540_383915279040702_2604683711228149760_n.jpg

 

Instalacje robił mi znany tutaj na forum elektryk (Kocot), wiec juz sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawostka ,

kiedy tak szperałem w necie ws danych dla Kubsona -zauważyłem coś dziwnego.

Chodzi o etykietę energetyczną dla T-capa 9kW H-w opisie mocy dla 35st/55st w klimacie chłodnym podają moc 11/11kW (ale przy ciepłym jest już 9/9kW)

[ATTACH=CONFIG]425193[/ATTACH]

 

To nie tylko TCapa tak podają. Przy mniejszych pompach jest podobnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzisiaj w nocy przy jakichś -10 pompa wybiła bezpiecznik (o czym oczywiście dowiedziałem sie rano :bash:). Drugi raz w przeciagu 2 miesiecy takie cos sie zadzialo. Czym moze byc spowodowane takie zjawisko.? Z tego co pamietam to ludzie ktorzy montowali pompe mowili ze roznicowka powinna byc za bezpiecznikami pompy a nie przed, bo moze wybijac raz na jakis czas.

 

T-cap 9kW 1faz.

Tak to wygalda:

[ATTACH=CONFIG]425194[/ATTACH]

 

Instalacje robił mi znany tutaj na forum elektryk (Kocot), wiec juz sam nie wiem.

 

Jaki typ tego bezp -B10 ?

I do czego podłączony w PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzisiaj w nocy przy jakichś -10 pompa wybiła bezpiecznik (o czym oczywiście dowiedziałem sie rano :bash:). Drugi raz w przeciagu 2 miesiecy takie cos sie zadzialo. Czym moze byc spowodowane takie zjawisko.? Z tego co pamietam to ludzie ktorzy montowali pompe mowili ze roznicowka powinna byc za bezpiecznikami pompy a nie przed, bo moze wybijac raz na jakis czas.

 

T-cap 9kW 1faz.

Tak to wygalda:

[ATTACH=CONFIG]425194[/ATTACH]

 

Instalacje robił mi znany tutaj na forum elektryk (Kocot), wiec juz sam nie wiem.

 

Chodzi o ten wyłączony bezpiecznik B10 ? Jeśli tak to jest on dużo za mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest to w pompie podłączone ? Podobno da się 1-faz podłączyć pod 3 fazy tak ,żeby na jedną fazę dać pompę , na druga grzałkę , tak ,żeby za bardzo nie obciążać jednej fazy.

Możesz ew zamienić w tym bezpieczniku fazy , może akurat ta do której wpięta jest sprężarka ma mniejsze napięcie przez co pobiera więcej prądu , na tyle ,żeby bezpiecznik zadziałał. Albo może jeden człon w bezpieczniku ( i to akurat ten ) jest bardziej czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poradniku Instalacyjnym jest taka tabelka

prąd.jpg

 

Tyczy się wersji F , ale generacja H więcej prądu nie powinna pobierać.

Wychodzi z tego ,że przy 9kW bezpiecznik C25A na pompę i C16A ( lub są do dostania też C13A) na grzałkę wystarczy.

Tylko koniecznie jednofazowe , bo po co grzałka ma wyłączyć całą pompę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...