Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Z tego co pamietam to na L1 jest podpieta sprezarka a na L2 grzalka. Grzalka od poczatku dzialania pompy nigdy sie nie uruchomila. Tylko raz na poczatku na 1h jak testowali. Od tego czasu grzalka sie nie uaktywnila.

 

Mam w firmie T-capa 9kW 1-fazowy model F -przypomniałem sobie ,że w tamtym roku przy mrozach ok -15st też mi wywalało zabezpieczenia.

Po zamontowaniu dwóch C25A -problem zniknął (wiem ,że na grzałkę mogło by być mniej-ale w samej jednostce wewnętrznej są jeszcze zabezpieczenia).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz powierzchnię wężownicy w zbiorniku CWU ?

Najprawdopodobniej nie wyrabia ona z przekazywaniem ciepła. Sprawdz czy temperatury wody tak samo falują.

 

Galmet maxi 300l, 3,8m2.

Czujnik temperatury CWU jest na dole i przekłamuje pokazując np 15 stopni gdzie u góry jest 40. Grzanie mam ustawioną na 5.00 rano i wtedy dochodzi do takiej pracy. Grzeje też wodę o 17.30 i wtedy ani razu się nie zdażyła taka sytuacja. Może jak widzi czujnik tak niską temperaturę to zaczyna mocno grzać lecz nie ma odbioru bo w rzeczywistości u góry jest dużo ciepłej? Zauważyłem też że delta strasznie się rozjeżdża. Nawet do 11 stopni. Np zasilanie 51 a powrót 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , chodzi o zabezpieczenie przed licznikiem , czyli w szafce przy płocie najprędzej :)

 

Dla zabezpieczenia przedlicznikowego 32A musiał byś mieć przydzielone minimum ok 17,5kW ( to zależy od zakładu). To dość niespotykane.

 

Sprawdzilem i tak to wyglada, po lewej stronie mam 50A na kazdej fazie jak rozumiem, a Po prawej jest bezpiecznik 25A. Czyli :> ?

 

2019-01-22_15h12_15.jpg2019-01-22_15h12_15.jpg

 

14kW z tego co pamietam mam moc przylaczeniowa

 

Czyli mam 25A - co teraz skoro pisales ze nie moze byc rowny :p?

Edytowane przez Kriss7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson,

muszę Cię zmartwić-znalazłem w wersji niemieckiej w zwykłym katalogu kilka danych dla A-25/W35

dane dla -25st.jpg

 

Udało mi się "wykopać" takie dane :

 

T-cap 9kW H dla A-22/W35/WG11kW ,A-22/W55/WG11kW , A-20/W35/WG11kW/COP2,32

T-cap 12kW H dla A-22/W35/WG14kW ,A-22/W55/WG13kW , A-25/W35/WG10,34/COP1,86

 

Wartości A-22 wynikają z etykiety dla klimatu chłodnego.

Uff,może już wystarczy...

Pzdr

 

PS

Zapewne jest to niemiecki spisek (oni mają trochę danych - a my w katalogu nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

 

Ta tabelka, którą wkleiłeś była swego czasu dostępna również w polskim katalogu. Do jej treści odnosiłem się w którymś z postów, wyrażając nawet zdziwienie dlaczego P..... nie prezentuje danych poniżej -15* dla T-Capa 9 kW. Postaram sie odnaleźć ten wpis.

Że też chciało Ci się grzebać....

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

 

Ta tabelka, którą wkleiłeś była swego czasu dostępna również w polskim katalogu. Do jej treści odnosiłem się w którymś z postów, wyrażając nawet zdziwienie dlaczego P..... nie prezentuje danych poniżej -15* dla T-Capa 9 kW. Postaram sie odnaleźć ten wpis.

Że też chciało Ci się grzebać....

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Hej Pratchawiec,

rzeczywiście- trochę się wkręciłem w te dane (jeden kolega był bardzo dociekliwy).

Przy okazji tego duńskiego instytutu okazało się , że Panasy są bardzo popularne także w skandynawi- podobno 120 000 Panasów tam zamontowano.

Może te dane były pod ten rynek ?

Nie wiem- nie istotne, ważne są dane.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i tak to wyglada, po lewej stronie mam 50A na kazdej fazie jak rozumiem, a Po prawej jest bezpiecznik 25A. Czyli :> ?

 

[ATTACH=CONFIG]425213[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]425213[/ATTACH]

 

14kW z tego co pamietam mam moc przylaczeniowa

 

Czyli mam 25A - co teraz skoro pisales ze nie moze byc rowny :p?

Chodzi o selektywnosc zabezpieczen. Po prostu jesli zainstalujesz C25 i bedzie przeciazenie powyzej 25A to nie wiadomo ktory bezpiecznik zadziala pierwszy , wiec czy Ci wylaczy tylko pompe ,czy caly dom.

Ja bym na probe zalozyl nie C25A tylko B25A ,w wiekszosci przypadkow szybciej zadziala niz ten C.

 

A jesli wtedy bedzie wyrzucac ktoregokolwiek z nich to trzeba zwiekszyc moc w zakladzie energetycznym,tak zeby Ci zabezpieczenie przedlicznikowe wsadzili 32A. W PGE To jest 17,5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

 

Ta tabelka, którą wkleiłeś była swego czasu dostępna również w polskim katalogu. Do jej treści odnosiłem się w którymś z postów, wyrażając nawet zdziwienie dlaczego P..... nie prezentuje danych poniżej -15* dla T-Capa 9 kW. Postaram sie odnaleźć ten wpis.

Że też chciało Ci się grzebać....

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Na duńskiej stronie niedawno były jeszcze dane dla -20C(albo -15C), ale też wyparowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...