Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Normalne kiedy czujnik jest na 1/3 od dołu. Ja też tak mam. Jak już pisałem ustawiam deltę 30*C. Głupie, ale działa. Inaczej pompa wlaczala by się non stop. Zbiornik laduje o 13.00 i czuwanie mam do 21.00. Potem wyłączam i grzeje następnego dnia. Wody starcza do porannego prysznica.

W której to pompie można taką deltę ustawić? Zakres to -12 do -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest coś nie tak!

Ustawioną mam na 47C jedna osoba się wykąpie i muszę czekać na ciepłą wodę zbiornik na wodę Joule 300 l Cyrkulacja Cwu ma tu jakieś znaczenie?

 

jak masz wanne wielka i lubisz dużo wody to nic dziwnego , a cyrkulacja tez wychładza doś sporo , już gdzieś tu było o tym pisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzę dokładnie czas od zatrzymania wentylatora do zatrzymania obiegówki .

 

Jeszcze raz zapytam ,czy te wykresy są ze SmartClauda ?Czy też jakoś inaczej to mierzysz ?

 

Przyjrzałem się dokładnie wczoraj dwóm defrostom :

1. Czas od wyłączenia sprężarki do wyłączenia obiegówki ok 1min 40 s. ( 100s). Łączny czas do włączenia obiegówki 17 min 50 s.

2. Czas od wyłączenia sprężarki do wyłączenia obiegówki ok 1 min 35 s ( 95s). Łączny czas do włączenia obiegówki , 14 min 40 s.

 

Jest również tak jak pisaliście , sprężarka nie zatrzymuje się na koniec defrostu , tylko zwalnia. Licznik i tak dodaje +2 ( bo wyłącza się sprężarka po grzaniu , i załącza po tych ok 100s na defrost).

Temperatura zewnętrzna ok -5 stopni ( w godzinach 16:30- 18:00) , grzanie pomiędzy defrostami ponad godzinę. Włączyłem pompę ok 16:30 i już była zalodzona po porannym wyłączeniu o 6:00 , więc równo 35 min po włączeniu był defrost , no i w stosunu do tego drugiego była dużo bardziej zabita lodem.

Może dziś zrobię eksperyment z temperaturą wody ( raz z wodą z pętli w garażu ok 10 stopni , a raz może na jakiś pętlach zagrzanych wcześniej do 26 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

stoję przed wyborem pompy panas sdc 9kw - pytanie czy jest sens doplacania do wersji 3 fazowej?

do ogrzania mam 120 m2 + garaz w bryle 40 m2

Zapytam również czy przy korzystnej ofercie zdecydowalibyscie sie na wersjie all in one 1f ?

 

To może zależeć od tego jakie masz projektowe obciążenie cieplne swojego domu. Z tego co wiem to wersja 3 fazowa to dwuśmigłowa jednostka mocniejsza w temperaturach poniżej -10. 1-fazówka ma jeden wentylator. No i jest jeszcze kwestia instalacji elektrycznej w Twoim domu, zabezpieczeń przedlicznikowych etc.

Pompę niech najlepiej dobierze fachowiec.

 

Pozdrawiam

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 Fakt, że Panasonic - mój post jest zbędny, bo rozumiem, ze Panas nie ma takiej rozpiętości.

ad2. Dokładnie. To jest radzenie sobie z problemem, a nie wykorzystanie super własności zbiornika. Tak na prawdę, ja szacuje, że jak na dole jest różnica mniejsza niż 30*C w stosunku do zadanej to jeszcze mam ciepła wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zależeć od tego jakie masz projektowe obciążenie cieplne swojego domu. Z tego co wiem to wersja 3 fazowa to dwuśmigłowa jednostka mocniejsza w temperaturach poniżej -10. 1-fazówka ma jeden wentylator. No i jest jeszcze kwestia instalacji elektrycznej w Twoim domu, zabezpieczeń przedlicznikowych etc.

Pompę niech najlepiej dobierze fachowiec.

 

Pozdrawiam

Tulisko

 

Nie jest to do końca prawdą. Jestem posiadaczem zakupionej w 2017 T-CAP 9kW jednofazowej i fabrycznie ma ona 2 wentylatory. Dzięki temu do temp. -20 utrzymuje stałą moc grzewczą 9 kW (podobne z 1 wentylatorem mają lawinowo malejącą moc wraz ze spadkiem temp. zewnętrznej). Przy dobrze wykonanej instalacji i zbilansowaniu budynku grzałka wspomagająca załącza się dopiero przy -20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca prawdą. Jestem posiadaczem zakupionej w 2017 T-CAP 9kW jednofazowej i fabrycznie ma ona 2 wentylatory. Dzięki temu do temp. -20 utrzymuje stałą moc grzewczą 9 kW (podobne z 1 wentylatorem mają lawinowo malejącą moc wraz ze spadkiem temp. zewnętrznej). Przy dobrze wykonanej instalacji i zbilansowaniu budynku grzałka wspomagająca załącza się dopiero przy -20.

 

Jest cały wątek wpisz pompa 1 czy 3 fazowa tam jest fajnie to opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca prawdą. Jestem posiadaczem zakupionej w 2017 T-CAP 9kW jednofazowej i fabrycznie ma ona 2 wentylatory. Dzięki temu do temp. -20 utrzymuje stałą moc grzewczą 9 kW (podobne z 1 wentylatorem mają lawinowo malejącą moc wraz ze spadkiem temp. zewnętrznej). Przy dobrze wykonanej instalacji i zbilansowaniu budynku grzałka wspomagająca załącza się dopiero przy -20.

 

Kolega piszę o SDC a nie tcap. To 2 różne pompy. Każda jest 1 lub 3 fazowa. SDC 1 faza ma jeden wentylator a reszta to już 2 wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...