Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

ja wybrałem all in one z uwagi na oszczędnosć miejsca(mam gruntowa). All in one wychodzi zazwyczaj drożej i ciekawe co będzie z ewentualną wymiana zbiornika za X lat ale świadomie się na to zdecydowałem. 185l spokojnie wystarcza na 4 osoby na dwóch łazienkach tylko moja pompa jak jest -20 na dworze grzejąc c.w.u ma >8kW, w powietrznej w mrozy może to zająć wiecej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

stoję przed wyborem pompy panas sdc 9kw - pytanie czy jest sens doplacania do wersji 3 fazowej?

do ogrzania mam 120 m2 + garaz w bryle 40 m2

Zapytam również czy przy korzystnej ofercie zdecydowalibyscie sie na wersjie all in one 1f ?

 

Hej!

Ja wybralem SDC 9 kw 3F bo ma lepsza modulacje, sprawnosc i wydajnosc.Startuje tez bez grzalek przy nizszej temp.wody.Wystarczy nizsze zabezpieczenie sieci i podobno sprezarka jest trwalsza.Wczesniej sprawdzalem jakie mam '' parametry pradu'',czy sa zaniki faz...

Nie pamietam o ile byla drozsza od 1F,chyba okolo 2tys.Nie wiem dlaczego,ale wskazania z podlicznika /mam wersje F/sa zawyzone o kilka procent-odwrotnie niz w jednostkach 1f:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem all in one z uwagi na oszczędnosć miejsca(mam gruntowa). All in one wychodzi zazwyczaj drożej i ciekawe co będzie z ewentualną wymiana zbiornika za X lat ale świadomie się na to zdecydowałem. 185l spokojnie wystarcza na 4 osoby na dwóch łazienkach tylko moja pompa jak jest -20 na dworze grzejąc c.w.u ma >8kW, w powietrznej w mrozy może to zająć wiecej czasu.

 

No to ja już nie rozumiem koledze 185 l starcza na 4 osoby.

U mnie 300l tem wody 46c leje połowę małej wanny spada tem do 28C i bije ponad godzine znowu do 45C nie ma szans nawet na nastepną kompiel bo woda zimna szlag mnie trafia cyrkulacja wyłączona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie rozumiem koledze 185 l starcza na 4 osoby.

U mnie 300l tem wody 46c leje połowę małej wanny spada tem do 28C i bije ponad godzine znowu do 45C nie ma szans nawet na nastepną kompiel bo woda zimna szlag mnie trafia cyrkulacja wyłączona!

u mnie wbudowane 200l wystarcza na 7 osób. podbijam w newralgicznych godzinach (20-sta-21-sza) do 54* i dodatkowo w taniej o 4-tej i 14-stej też do 54* , a normalnie mam 49*. Cyrkulacja od 5:30 do 23:00- dwa razy na godzinę po 3 minuty. Zużycie w tych ustawieniach w lato 5-6 kWh, w zimę 7-8kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie rozumiem koledze 185 l starcza na 4 osoby.

U mnie 300l tem wody 46c leje połowę małej wanny spada tem do 28C i bije ponad godzine znowu do 45C nie ma szans nawet na nastepną kompiel bo woda zimna szlag mnie trafia cyrkulacja wyłączona!

 

Ja grzeje do 44C.Po napelnieniu okolo 1/3 malej wanny,temp. na czujniki ok.40.Mam 300L Drazice.Mieszkmy w 3 os.Dziecko wanna , my prysznic.Do rana woda ciepla.Grzeje raz okolo 19-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie rozumiem koledze 185 l starcza na 4 osoby.

U mnie 300l tem wody 46c leje połowę małej wanny spada tem do 28C i bije ponad godzine znowu do 45C nie ma szans nawet na nastepną kompiel bo woda zimna szlag mnie trafia cyrkulacja wyłączona!

Nie pamiętam jaki masz zasobnik ale u mnie 300l od 24 do 48 nagrzewa się w 45- 50 min.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem all in one z uwagi na oszczędnosć miejsca(mam gruntowa). All in one wychodzi zazwyczaj drożej i ciekawe co będzie z ewentualną wymiana zbiornika za X lat ale świadomie się na to zdecydowałem. 185l spokojnie wystarcza na 4 osoby na dwóch łazienkach tylko moja pompa jak jest -20 na dworze grzejąc c.w.u ma >8kW, w powietrznej w mrozy może to zająć wiecej czasu.

 

Hmmm dziwne są te pobory kw CWU , u mnie czas podgrzania dwóch zbiorników po 300 litrów z 32 na 41 st.( razem 600) ok 40-50 min. i pc pobiera ok. 3 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne są te pobory kw CWU , u mnie czas podgrzania dwóch zbiorników po 300 litrów z 32 na 41 st.( razem 600) ok 40-50 min. i pc pobiera ok. 3 kw.

Ja pisałem jaka moc cieplna daje pompa. Prądu pobiera lekko ponad 2kW a do zbiornika trafia ponad 8kW. W przypadku małej pompy powietrznej jak jest zimno na zewnątrz to grzejąc cwu taka pompa dostarcza do zbiornika np tylko 4kW i grzanie cwu zajmuje 2 razy więcej czasu a jeszcze niech się defrost przydarzy i okazuje się że to co mojej pompie zajmuje 20 minut u kogoś innego może zająć 60 minut i 200 litrów w zimę będzie za mało

Grzeje do 55 bo żona lubi sobie dolać gorącej wody do długiej kąpieli. Przy 45 to można prysznic wziąć. Zanim woda doleci do wanny to już ma 40 stopni, kilka minut kąpieli i już jest za zimna.

Edytowane przez zibizz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne są te pobory kw CWU , u mnie czas podgrzania dwóch zbiorników po 300 litrów z 32 na 41 st.( razem 600) ok 40-50 min. i pc pobiera ok. 3 kw.

 

Ma ktoś pomysł co z tą wodą zrobić !?

Woda 44 C nalałem dziecku do małej wanienki takiej malutkiej jak na malucha 6 miesięcznego spadła na 38c i już sie nie da kompac bo zimna!

Dramat z tą wodą niby 300 l dla 4 os liczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączoną cyrkulację i teraz dosc długo na ciepłą wodę trzeba czekać!

 

Wytrzymaj-chodzi tylko ,aby stwierdzić czy to jest główna przyczyna Twojego problemu.Obserwuj Tcwu i zużycie na PC.

Jeśli cyrkulacja będzie główną przyczyną braku ciepłej wody-to trzeba po prostu zastosować inne ustawienia cyrkulacji lub lekko zmodernizować jej sterowanie (opcji jest kilka-wszystkie tu były podawane)

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo podnieś temp wody do 48-50 albo ustaw tak żeby przed kompiela akurat dogrzewało, bo to że grzeje do 44 to nie znaczy że tyle jest jak rozpoczynasz kapiel

I spusć więcej ciepłej wody aby rury sie nagrzały.

Miałem to samo z kąpielą małego dziecka ja kchciałem przyoszczedzić popołudniu i szybk oz tego oszczedzania zrezygnowałem, jak nie było 45 na górze zbiornika to juz nie dało się nalać wystarczająco cieplej wody. Żeby sie dało to trzeba było opłukac wanienke żeby ja ogrzac i dopiero nalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się pod warunkiem ,że za długo nie kręci się cyrkulacja-woda zostanie po prostu wymieszana.

Zgadza się. Dlatego zawsze mówiłem że cyrkulacja to zło ale w niektórych przypadkach niestety konieczne. Po nad to spieszę wyjaśnić że zimna woda nie jest podawana do zasobnika bezpośrednio do płaszcza wody. Odbywa się to po przez małą wężownicę w której jest wstępnie lekko podgrzewana do specjalnego kaptura który zapobiega mieszaniu się warstw wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...