Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie potrzebna pomoc. Postawiłem chatę w 2016roku, pompę zamontowali w październiku 2016, uruchomili i w trakcie kontynuacji wykończenia chodziła sobie na pół gwizdka. Zamieszkałem po sezonie grzewczym i do tej zimy nie miałem z nią problemów(woda użytkowa). Z chwilą rozpoczęcia sezonu grzewczego(grzeję 21-6), przy pierwszych przymrozkach w domu brakowało komfortu termicznego, po konsultacjach z instalatorem podbijałem krzywą grzewczą, niestety na niewiele to się zdawało, w dalszym ciągu było chłodno. Instalator stwierdził, że płyta ma w sobie sporo wilgoci i należy ją wygrzać, skumulować zapas energii i zlecił grzać na okrągło, po tygodniu w domu miałem saunę, ok. 25st. Po tym czasie wróciliśmy do grzania tylko nocą, krzywa podbita 45C przy -15C i 40C przy +15C. W weekend pompa chodzi non stop, dobija do zadanej na programatorach(parter i piętro) 23st. W tygodniu nie jest w stanie już utrzymać zadanej temperatury i codziennie schodzi o jakieś 0,4st i w piątek brak komfortu ale w weekend znowu rozgrzewa chatę. Tak się działo jak za oknem było w okolicy 0st. Teraz od tygodnia mamy do minus 10st i zaczyna się komplikować- pompa, mimo, iż ma zadane na krzywej 45st, dodatkowo ma podbicie 5st nie jest w stanie rozgrzać wody w podłogówce więcej niż do 35st. Pracuje całą noc i nad ranem dochodzi do takiej temperatury. Zużycie prądu ok. 30kW/noc, w weekend ok. 50kW/24h. Zwiększanie wartości na krzywej niczego nie zmienia ani temperatura wody się nie zwiększa, ani zużycie. Czy należy przyjąć, że stan o którym piszę jest normalny? Mimo iż mam Pc znacznie przewymiarowaną nie jestem w stanie podbić temperatury tylko stoi przy 35st. Czy problem jest w pompie(miesiąc temu był przegląd, niby wszystko ok, mam protokół), czy niestety muszę grzać całodobowo. Jak czytam Wasze wpisy, że biegacie w galotach grzejąc w nocy to zastanawia mnie czego u mnie brakuje? Chatę wybudowałem solidnie, większość prac samodzielnie więc nie mam mowy o fuszerce. Macie może jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. Poprostu pozwól pompie pracować w drogiej taryfie przy mrozach. W 9h/24 twoja pompa jest w stanie średnio dostarczyć 3kW mocy i jak zapotrzebowanie budynku osiąga ta wartość to brakuje ciepla

 

U mnie w mrozy też zaczyna wchodzić w okno taniej taryfy 13-16 plus cała noc przy -10 na trzeci dzień do 23c już nie dobija musisz w mrozy wejść w drogą taryfe niestety. Ps ma ktoś przekrój zbiornika Joule 300 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pompy obiegowe Willo pracują na max-a - 40wat

rotamery otwarte, przepływ na pompie nie wiem, jak mogę sprawdzić?

 

 

W menu t-capa-popatrz w instrukcję ( ja mam poprzedni model).

Wstępnie widać , że Twoja chałupa potrzebuje pracować więcej w T1-wyciągnij programator z PC (jeśli nie masz oddzielnego sterownika pokojowego) i poprostu ustaw temp za dnia no min (granica Twojego komfortu) -kiedy się zrobi chłodniej , to PC się włączy.

Nie martw się- nie zbankrutujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...