Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mylisz się- ma znaczenie.

Podłoga „przyjmie” w krótszym czasie określoną ilość ciepła

Po to przecież był zrobiony projekt. Jeśli dlagóry sumaryczny przepływ jest obliczony na 20l a dla dołu 30 to tyle ma być aby ogrzewanie działało poprawianie. Jeśli wyjdzie 10 dla góry i 10 dla dołu to też tak ma być. Dlapompy to nie będzie miało znaczenia bo ona działa w obiegu pierwotnym

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to przecież był zrobiony projekt. Jeśli dlagóry sumaryczny przepływ jest obliczony na 20l a dla dołu 30 to tyle ma być aby ogrzewanie działało poprawianie. Jeśli wyjdzie 10 dla góry i 10 dla dołu to też tak ma być. Dlapompy to nie będzie miało znaczenia bo ona działa w obiegu pierwotnym

Dlatego moim zdaniem , Asolt zalecał zostawić otwarte na max rotametry- pod T2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w projekcie tabelki z rozpisanymi pętlami? Przy projekcie też przy każdej pętli dla danego pomieszczenia wartość przepływu powinna być podana.

 

"...Andrzej na rotamerach nie sugerował żadnych regulacji..."

mój błąd, pisałem głupoty, jednak w opisie projektu podłogówki, w tabelce mam rozpisane nastawy . W chwili obecnej na rotamerach mam 2-3 razy większe przepływy na poszczególnych pętlach niż w projekcie. Mam je regulować tak aby wartości mniej więcej się zgadzały? Jeżeli tak to zejdę do min na pompie i resztę dokręcę rotamerami. Czy lepiej zostawić jak jest i niech więcej energii idzie w akumulację, tym bardziej, że T2 krótka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Andrzej na rotamerach nie sugerował żadnych regulacji..."

mój błąd, pisałem głupoty, jednak w opisie projektu podłogówki, w tabelce mam rozpisane nastawy . W chwili obecnej na rotamerach mam 2-3 razy większe przepływy na poszczególnych pętlach niż w projekcie. Mam je regulować tak aby wartości mniej więcej się zgadzały? Jeżeli tak to zejdę do min na pompie i resztę dokręcę rotamerami. Czy lepiej zostawić jak jest i niech więcej energii idzie w akumulację, tym bardziej, że T2 krótka.

Pozdrawiam

 

Ja bym zostawił jak jest- jeśli za bardzo będzie przegrzewać dół, to możesz zmniejszyć przepływ na obiegówce wtórnej lub zmienić nastawy w Salusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson,

muszę Cię zmartwić-znalazłem w wersji niemieckiej w zwykłym katalogu kilka danych dla A-25/W35

[ATTACH=CONFIG]425214[/ATTACH]

 

Udało mi się "wykopać" takie dane :

 

T-cap 9kW H dla A-22/W35/WG11kW ,A-22/W55/WG11kW , A-20/W35/WG11kW/COP2,32

T-cap 12kW H dla A-22/W35/WG14kW ,A-22/W55/WG13kW , A-25/W35/WG10,34/COP1,86

 

Wartości A-22 wynikają z etykiety dla klimatu chłodnego.

Uff,może już wystarczy...

Pzdr

 

PS

Zapewne jest to niemiecki spisek (oni mają trochę danych - a my w katalogu nie...)

 

Będzie, że się czepiam, ale naprawdę mnie zaciekawiłeś ;) Skoro katalog podaje moc grzewczą 12kW dla -15, to skąd 14kW przy -22? Dlaczego przy -25, czyli 3 stopniach mniej moc leci na ryj do 10,34. To prawie 4kW. I dlaczego w cieplejszym klimacie moc jest niższa?

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to moc z grzałkami na etykiecie dla zimnego klimatu. Ale te przecież mają 9kW.

 

Mowa o T-CAP 12kW oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, że się czepiam, ale naprawdę mnie zaciekawiłeś ;) Skoro katalog podaje moc grzewczą 12kW dla -15, to skąd 14kW przy -22? Dlaczego przy -25, czyli 3 stopniach mniej moc leci na ryj do 10,34. To prawie 4kW. I dlaczego w cieplejszym klimacie moc jest niższa?

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to moc z grzałkami na etykiecie dla zimnego klimatu. Ale te przecież mają 9kW.

 

Mowa o T-CAP 12kW oczywiście.

 

Zwracałem na to już uwagę- najpewniej jest tam grzałka uwzględniona , ale najważniejszy jest COP ( a nie jest najgorszy)

W moim T-capie 9 kW F przy -22 st miałem przy ok 45 st coś 7.8kW , jak dodamy grzałkę 3 kW- to będzie coś ok 11 kW.

To tylko domniemanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wykres fajny, tylko to już w ogóle kupy się nie trzyma :D W katalogu przy -25C dwunastka ma 10,34kW, a tu 7.

Myślenie nie boli a czytanie ze zrozumieniem to sztuka...

Odpowiedź brzmi, bo to traktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...