Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak w Salusie podbijesz temp tak ,żeby na pewno tą obiegówkę włączył , i ustawisz harmonogram w pompie ,żeby się włączyła to co ma się nie włączyć...

 

Niby tak, ale wtedy trzeba weekendy ograniczyć harmonogramem (mam G12W ) bo jak PC będzie działała bez ograniczenia to w domu zrobi się gorąco :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson,

muszę Cię zmartwić-znalazłem w wersji niemieckiej w zwykłym katalogu kilka danych dla A-25/W35

[ATTACH=CONFIG]425214[/ATTACH]

 

Udało mi się "wykopać" takie dane :

 

T-cap 9kW H dla A-22/W35/WG11kW ,A-22/W55/WG11kW , A-20/W35/WG11kW/COP2,32

T-cap 12kW H dla A-22/W35/WG14kW ,A-22/W55/WG13kW , A-25/W35/WG10,34/COP1,86

 

Wartości A-22 wynikają z etykiety dla klimatu chłodnego.

Uff,może już wystarczy...

Pzdr

 

PS

Zapewne jest to niemiecki spisek (oni mają trochę danych - a my w katalogu nie...)

 

Bobrow, dalej grzebię, i może jednak coś w tym spisku jest :D

 

Tym razem chodzi o COP. Nasze, ale nie tylko nasze, katalogi podają moc i COP dla +7/+2/-7. I COP wynosi odpowiednio 4.84/3.59/2.85. T-CAP 1F 9kW. Dla 3-fazowej tyle samo. Katalog na DE/AT/CH podaje odpowiednio 5.03/3.86/3.16. To chyba ten sam katalog. Ale tylko katalog. Na stronach tych krajów podane COP pokrywają się z naszymi. Dla +2 w katalogu podają Partial load data zapewne dla podkręcenia wyniku, ale +7/-7 dalej takie dane są jednostkowo tylko w katalogach tych krajów. Nie grzebałem jeszcze w katalogach skandynawskich ;)

 

Edit: W skandynawskich to samo co u nas.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciu ale w czym problem. Na harmonogramie tygodniowym w sterowniku pompy który pracuje na krzywej i pogodówce ustawiasz godziny w których ma pracować pompa. Na salusie w harmonogramie tygodniowym ustawiasz w godzinach taniej dziennej taryfie temperaturę wyższą o 2 -3 stopnie od poniedziałku do piątku. Pozostałe ustawienia pozostawiasz beż zmian. Przecież na salusie masz chyba 5 czy 6 ustawień na każdy dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...