Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Można przepływ co najwyżej ograniczyć ustawiając w opcjach max prędkość obiegówki , wiec będzie sterowana automatycznie ,ale do ustawionej max prędkości.

 

No i to jest moim zdaniem najbardziej optymalne sterowanie obiegówką-ustawić dla max mocy (i nominalnego przepływu ) przy np chłodnym systemie i otwartych na max wszelkich odbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się tylko maksymalny przepływ powyżej którego obiegówka się nie wkręci, A "biegów" jest jak dobrze pamiętam 10 i każdy z nich ma ponad 20 jakby podbiegów.

Dla formalności ,ustawia sie maksymalna prędkość , a przepływ tylko z tej prędkości wynika. Pisze to tylko dla tego ,ze np na początku ustawimy sobie przepływ , a pózniej np filtry sie zapchają i prędkość pozostanie ta sama , a przepływ już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla formalności ,ustawia sie maksymalna prędkość , a przepływ tylko z tej prędkości wynika. Pisze to tylko dla tego ,ze np na początku ustawimy sobie przepływ , a pózniej np filtry sie zapchają i prędkość pozostanie ta sama , a przepływ już nie.
Tego to nawet nie biorę pod uwagę. Taki przypadek po prostu świadczy o użytkowniku, a kumaty instalator powinien uprzedzić go żę na początku trzeba bezwzględnie tego pilnować. Pierwsze czyszczenie po 2 - 3 dniach, potem po tygodniu następnie po miesiącu a dalej przynajmniej raz - dwa razy w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, jeszcze jedno pytanie, czy jak sprężarka się wyłącza po osiągnięciu danej temperatury to pompa obiegowa też, czy nadal chodzi?

Zależy w jakim trybie pracuje. Jak na pogodówce i krzywej to się nie wyłączy a jak na termostacie pokojowym to staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dostęp do opcji instalatora i konto instalatora w panasonicu ?

 

Probowalem resetowac to pudeleczko , podobno skrajne przyciski trzymane przez 10s maja przywrocic ustawienia fabryczne, ale nic takiego sie nie stalo ,pudeleczko nadal pamietalo chocby do jakiej sieci sie podlaczyc... Probowalem dziesiatki razy , lacznie z wyciaganiem kabla ,oraz srodkowym przyciskiem takze przez 10s..

Za to trzeba bylo je jeszcze raz zarejestrowac go na stronie uzytkownika wiec moze cos sie zresetowalo. Ale stala sie jeszcze kolejna rzecz,bo zakladki Status i Konfiguracja sie zaszarzyly i nie mozna w nie wejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżym użytkownikiem(od 1.11.2019) pompy aquarea 9kw1faza gen.H + Termostat(Sterownik) pokojowy. Mam 3 pytania o poprawną pracę

1.Działanie grzałki, według sterownika czas działania to już 13 godzin. (podejrzewam że to przy defrostach.

2. Sprężarka, czas działania to 812H i 1150 Wł/Wył.

3. Wskaźnik ciśnienia bar w sterowniku na panelu przednim cały czas jest pomiędzy 1 a 5 kreską gdzie 5 kreska to 1 bar.

Kolejne 4 pytanie dotyczy ustawień.

4. Jak włączyć raz w tygodniu podgrzewanie zbiornika cwu w celu zabicia bakterii (nie mam grzałki w zbiorniku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od października 2017r . pompę 9kW T-Cap. Porównując do Ciebie:

1. Sterownik pokazuje 0 dla działania grzałek.

2. Czas działania 3094 godzin, 1571 wyłączeń ( u Ciebie coś za dużo wł,wył do czasu pracy)

3. Ciśnienie około 1.3bar, podczas pracy spada nawet do 0,5 bar.

4.Mam zbiornik 250 i jeszcze nie miałem potrzeby używania tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od października 2017r . pompę 9kW T-Cap. Porównując do Ciebie:

1. Sterownik pokazuje 0 dla działania grzałek.

2. Czas działania 3094 godzin, 1571 wyłączeń ( u Ciebie coś za dużo wł,wył do czasu pracy)

3. Ciśnienie około 1.3bar, podczas pracy spada nawet do 0,5 bar.

4.Mam zbiornik 250 i jeszcze nie miałem potrzeby używania tej funkcji.

 

Bardzo prawdopodobne jest, że przy dużym spadku ciśnienia podczas pracy masz zapchany filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...