Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość Arturo72
W punkcie 4 chodzi o zabicie bakterii Lagionella w tym celu należy podgrzać wodę do min 70stopni przynajmniej raz w tygodniu a pompa bez grzałki nie osiągnie takiej temperatury zasilania.

Pompa nawet z grzałką nie osiągnie takiej temparatury.

Konieczna jest grzałka w zasobniku cwu.

Nie mam grzałki w zasobniku i nie stosuje czasowego wygrzewania cwu i legionella przez 6 lat mnie nie zmogla i raczej nie zmoze bo jestem twardy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem resetowac to pudeleczko , podobno skrajne przyciski trzymane przez 10s maja przywrocic ustawienia fabryczne, ale nic takiego sie nie stalo ,pudeleczko nadal pamietalo chocby do jakiej sieci sie podlaczyc... Probowalem dziesiatki razy , lacznie z wyciaganiem kabla ,oraz srodkowym przyciskiem takze przez 10s..

Za to trzeba bylo je jeszcze raz zarejestrowac go na stronie uzytkownika wiec moze cos sie zresetowalo. Ale stala sie jeszcze kolejna rzecz,bo zakladki Status i Konfiguracja sie zaszarzyly i nie mozna w nie wejsc...

 

Wiesz że musisz wył pompe jak resetujesz smartclouda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że musisz wył pompe jak resetujesz smartclouda

 

Wyłączyć w sensie ,żeby się nie paliła zielona dioda , czy wyłączyć w sensie odciąć zasilanie ? Bo resetowałem na nie pracującej ( w sensie zielona dioda się nie paliła) , ale zasilania pompie nie odcinałem. Wypinałem tylko kabelek z pudełeczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć w sensie ,żeby się nie paliła zielona dioda , czy wyłączyć w sensie odciąć zasilanie ? Bo resetowałem na nie pracującej ( w sensie zielona dioda się nie paliła) , ale zasilania pompie nie odcinałem. Wypinałem tylko kabelek z pudełeczka .

 

Na sterowniku nacisnij przycisk off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój TCap 9kW chodzi na termostacie. Pompa chodzi cały czas dostosowując się do temperatury zadanej na temrostacie. Jeżeli chodzi o grzanie nie mam zastrzeżeń. Chciałbym ograniczyć grzanie wody, do dwóch godzinnych okienek - pierwsze o 5 rano, drugie o 18. Jak to ustawić na pompie ?

Wchodzę w harmonogram i muszę każdorazowo ustawiać włączenie i wyłączenie ? Wtedy chyba zabraknie mi linii do edycji.

Jak to rozpisać w harmonogramie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 4 ?

Nie powinienem ustawić jak poniżej ?

Przykładowy harmonogram na niedzielę (i każdy inny dzień tygodnia):

00:00 - WŁ CO

04:59 - WYŁ CO

05:00 - WŁ CWU

06:00 - WYŁ CWU

06:01 - WŁ CO

18:59 - WYŁ CO

19:00 - WŁ CWU

20:00 - WYŁ CWO

20:01 0 WŁ CO

 

To 9... Jak ustawić w 4 liniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czemu 4 ?

Nie powinienem ustawić jak poniżej ?

Przykładowy harmonogram na niedzielę (i każdy inny dzień tygodnia):

00:00 - WŁ CO

04:59 - WYŁ CO

05:00 - WŁ CWU

06:00 - WYŁ CWU

06:01 - WŁ CO

18:59 - WYŁ CO

19:00 - WŁ CWU

20:00 - WYŁ CWO

20:01 0 WŁ CO

 

To 9... Jak ustawić w 4 liniach ?

Masz tak naprawdę czy jaja sobie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo nie mam bo nie idzie tak ustawić. Ale jaj nie robie. Chce ustawic grzanie CWU w 2 okienkach tak by CO chodziło cały dzień poza tymi okienkami.

Jaki masz zasobnik cwu czyli ile litrowy na ile osób?

W jakim celu c. o ma chodzić całą dobę? Jaką masz wylewke? Jaki dom, z czego?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 litrów. 3 osoby.

Pompa chodzi cały dzień ograniczona termostatem. Jak ja puscilem samopas na krzywej to dom się przegrzewał, ciężko było kontrolować temperaturę. Jak włączyłem grzanie tylko w taniej to wieczorem mieliśmy wrazenie utraty komfortu cieplnego. Pod termostatem łatwiej tym zarządzać, w domu jest stała temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
300 litrów. 3 osoby.

Pompa chodzi cały dzień ograniczona termostatem. Jak ja puscilem samopas na krzywej to dom się przegrzewał, ciężko było kontrolować temperaturę. Jak włączyłem grzanie tylko w taniej to wieczorem mieliśmy wrazenie utraty komfortu cieplnego. Pod termostatem łatwiej tym zarządzać, w domu jest stała temperatura.

Znaczy się, że masz narazie zerowe pojęcie o pracy pompy i domu. Ja po roku mieszkania i użytkowania termostatu wyrzuciłem go w piz..u. I tak działam od 5 lat.

Myślę, że Ciebie czeka podobna reakcja.

Najlepszy komfort życia zapewnia w domu odpowiednia krzywa grzewcza a nie sztuczne jej wymuszanie.

Zamiast propagandy proponuję myślenie...

Ja mam 3 programy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...