Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wyłączyć mozna w menu/ustawienia funkcji/Grzałka pokojowa

 

Ikonka pokazuje tylko ,ze jest w tych ustawieniach włączona (pompa moze z niej korzystać). A faktycznie działa ,jeśli jest ta ikonka podkreślona .

 

A co do czarnego paska, to nie wiem o czym piszesz. Moze właśnie podkreślenie pod ta ikona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji , w menu Ust.instalatora /Ust.dzialania/Grzanie są m.n. pozycje: Temp. Zewn. Wyłączenia grzania oraz Temp. Zewn. Dla wł. grzalki.

Podobne ,lecz o zupełnie innym znaczeniu sa w menu instalatora w Smard cloud: Temp.zewn. Wł. Grzania oraz Temp.zewn.Wyl.Grzania.

Także najprawdopodobniej ktoś sie pomylił przy tłumaczeniu , i w panelu zamiast grzałki powinno być grzania.

Temperatury ,przy której włącza sie grzałka sie nie ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji , w menu Ust.instalatora /Ust.dzialania/Grzanie są m.n. pozycje: Temp. Zewn. Wyłączenia grzania oraz Temp. Zewn. Dla wł. grzalki.

Podobne ,lecz o zupełnie innym znaczeniu sa w menu instalatora w Smard cloud: Temp.zewn. Wł. Grzania oraz Temp.zewn.Wyl.Grzania.

Także najprawdopodobniej ktoś sie pomylił przy tłumaczeniu , i w panelu zamiast grzałki powinno być grzania.

Temperatury ,przy której włącza sie grzałka sie nie ustawia.

Niestety jesteś w błędzie. "pomyłka" jest w smart service

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ta pozycje mam ustawiona na 15 stopni , ikonka grzałki ( ale nie podkreślona) sie wyświetla. Wymus prace grzałki mam na auto.

Grzałka w takich ustawieniach załącza sie dosłownie na 10s na początku defrostu (tuz przed wyłączeniem obiegowki). I to jedyny moment kiedy ona działa. Jakie sa jeszcze warunki ,żeby była załączona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, mam cały czas ikonkę grzałki na głównym menu sdc 9KW wersja H. Tzn., że jest włączona tak?? I uruchomi się przy ustawionej temperaturze zewnętrznej? A gdzie dezaktywować?

Druga sprawa to przy defroscie widzę, na dole czarny pasek bez szronu.

 

Ja nie mam ikony grzałki na wyświetlaczu ma być czy nie ma być wkońcu? Dół się nie oszrania żeby taca nie zamarzła tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ikony grzałki na wyświetlaczu ma być czy nie ma być wkońcu? Dół się nie oszrania żeby taca nie zamarzła tak ma być

 

jak jest ikona grzałki (mogą być nawet 2 ikony - jednia grzałki CWU, druga do CO) to znaczy, ze grzałka jest aktywna. Można ją wyłączyć całkowicie - wtedy ikon nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest ikona grzałki (mogą być nawet 2 ikony - jednia grzałki CWU, druga do CO) to znaczy, ze grzałka jest aktywna. Można ją wyłączyć całkowicie - wtedy ikon nie ma

 

Mam je nie aktywne instalator nie uruchomił od początku czyli nie wyświetla tej ikony grzałki na ekranie tak ma być? Czym to grozi że są nie aktywne. Za trzy miesiace mam przepracowane na na grzałce 54h- C.O

0 h - CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je nie aktywne instalator nie uruchomił od początku czyli nie wyświetla tej ikony grzałki na ekranie tak ma być? Czym to grozi że są nie aktywne. Za trzy miesiace mam przepracowane na na grzałce 54h- C.O

0 h - CWU

U Ciebie grzałka włącza się do odszronień a i pewnie przy rozruchu też trochę pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Prośba o wsparcie do których pinów na płycie pompy generacji H powinienem podpiąć bezprzewodwy sterownik Salusa. Obecnie wyciągnąłem główny sterownik pompy bezpośrednio do pokoju, ale po pierwsze temperatura, którą podaje jest przekłamana - zawyżona o jakieś 1,5st do faktycznego stanu, a po drugie sterowanie odbywa się co 1st, więc jest mało precyzyjne.

 

Poniżej schemat płyty:

schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak mam podpiętego Salusa to pompa ciepła grzeje wg krzywej a salus tylko pilnuje temperatury w domu tak?? Ewentualnie włącza i wyłącza pompę?Na menu mam ikonkę tak jakby komórki.
Tak. Mam nadzieję że po podłączeniu salusa przełączyłeś się w panelu pompy na tryb grzania termostatem zewnętrznym a nie wewnętrznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe przyczyny:

uszkodzona pompa wody

mały przepływ

zawór dwu/trzydrogowy zamknięty

zatkany zawór rozprężny

za dużo czynnika w układzie

uszkodzony przetwornik wysokiego ciśnienia jednostki zew.

uszkodzona płyta główna

 

Zacznij od pompy wody i przepływu oraz filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...