Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

1. Jakie temperatury osiagaja rurki gazowe przy splitach.

2.Dlaczego ustawia sie różnice miedzy zasilaniem a powrotem co na ok.5 stopni czy np.różnica 15 stopni nie była by lepsza ,zimniejsza woda lepiej odbiera ciepło???

 

Ad.1 Cieńsza rurka ma temperaturę porównywalną z wodą wychodzącą , a temperatura grubszej , to gdzieś do ok 60 stopni na oko (przynajmniej u mnie).

Ad.2. 1l wody do podgrzania o 1 stopien wyzej potrzebuje 1,16Wh , i obojętnie czy woda będzie miala 5 stopni , czy 35 stopni temp początkowej , więc to złudne ,ze zimna woda lepiej odbiera cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Jak pompa osiaga rózne temperatury zasilania co .Czy dobrze rozumiem ze zwieksza swoja czestotliwosc prcy przez co zwiekszaja sie cisnienia i rosnie temperatura tej grubszej rurki np.do 75 stopni ,czy może temperatura zostaje a gazy szybciej krążą w obiegu czy np.zwalnia pompę co przez co woda dluzej obmywa wymiennik i zdąży sie wiecej nagrzać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno może zwiększać czętotliwość sprężarki , i może też zmieniać prękośc pompki obiegowej.

Natomiast zwiększenie częstotliwości spowoduje ,że temperatura rurek się nie zmieni i będzie jakaś wynikowa , ale chyba nie jest to regulowane , a co najwyżej ograniczane , gdy przekroczy jakąś graniczną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy ktos posiada panasonica który chodzi na 100% kalafiory bez żadnego sprzęgła czy buforka.

Zastanawiam się czy koniecznosc ich stosowania wynika z praktyki czy tylko teoria o ilosci wody i przeplywie.Z tego co gdzies tam kiedys slyszalem to taka zwykla pompka obiegowa z marketu za 100zl na 3 biegu ktorego nie slychac na grzejnikach ma gdzies z 2500l /h przeplywu a taki chyba do pompy ciepla wystarcza ,a pompa w panasoniku chyba jest trochę lepszej jakosci i wydajnosci.

U siebie robilem testy na zwyklym kotle pompka na 3 biegu temp zasilani 38 stopni i powrot nigdy nie dobije do 30 stopni to dlaczego to nie moze chodzić bez buforka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy ktos posiada panasonica który chodzi na 100% kalafiory bez żadnego sprzęgła czy buforka.

Zastanawiam się czy koniecznosc ich stosowania wynika z praktyki czy tylko teoria o ilosci wody i przeplywie.Z tego co gdzies tam kiedys slyszalem to taka zwykla pompka obiegowa z marketu za 100zl na 3 biegu ktorego nie slychac na grzejnikach ma gdzies z 2500l /h przeplywu a taki chyba do pompy ciepla wystarcza ,a pompa w panasoniku chyba jest trochę lepszej jakosci i wydajnosci.

U siebie robilem testy na zwyklym kotle pompka na 3 biegu temp zasilani 38 stopni i powrot nigdy nie dobije do 30 stopni to dlaczego to nie moze chodzić bez buforka ?

Jeśli masz jeden system (tylko kalafiory albo tylko podłogówka) i odpowiedni zład wody to z reguły stosowanie bufora czy sprzęgła oraz dodatkowej pompki jest zbędne. Wysoką deltę n.p. 10-12 stopni stosuje się raczej tylko przy kalafiorach. Przy podłogówce jest to wręcz nie wskazane. Wyobraź sobie rurkę obok rurki w odległości 10 -20 cm od siebie gdzie w jednej jest czynnik 35 stopni a w drugiej 20. Czy ewentualnie przy innym systemie rozłożenia podłogówki podłoga w jednym końcu pokoju bedzie miała 35 stopni a w drugim 20.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem jeszcze inaczej .. po zakupie pompy panasa bynajmniej wersji F mieliśmy czynnika na odległość do 3 mb , wszystko powyżej trzeba dobijać , a ja mam 80 cm i miałem też błąd h98 , instalator przyjechał spuścił czynnik , nabił jeszcze raz tylko mniej i po problemie ,

 

No właśnie 80 cm to za mało też miałem przebicie przez ścianę tylko i zawineli mi w koło przewody za jednostką zewnętrzną bo nie może być mniej jak 3 metry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...