Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak na splita to i tak długo wytrzymała :) Kolega Bobrow się zdziwi bo jak ostatnio mu pisałem, że mało wie to się oburzył. Poczekajcie jeszcze trochę będzie więcej .

 

Nie strasz:no: przecierz data produkcji 2011.11 to pewnie dopiero sezon 2012/13 śmigała i 2018/19 niedożyła toż to koło 7 lat :o a ja stoje przed wyborem kupić ? niekupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z pierwszych pomp bo panasonic na rynku pomp ciepła wtedy zaczynał. Kup pompę nie klimatyzator pompo podobny.

 

I to jeszcze T-Cap był teraz pewnie komplet z 25.000 zł a wymiana sprężarki pewnie z 8 tys i co tu robić ? Chyba też bym sprzedał i kupił piec na ekogroch .

 

Pompę a nie klimatyzator to znaczy jakiej firmy?? split czy mono?? inverter czy on/of?? potrzebuję max 7kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Każde urządzenie się psuje. Na drodze tez stoją zepsute mercedesy i bmw i afery nie ma.

Pc obserwator nie pisz pół słówkami lub w ogóle nie pisz. Najczęściej jednostka zewnętrzna PC i klimatyzatora niczym się nie rożni. Rożnica to jednostka wewnętrzna i sterowanie.

 

No brawo! to dlaczego klimatyzator kosztuje np. 3000 zł a pompa ciepła 20.000 zł? Trafiłeś w sedno zobacz pompę np. NIbe f2120 i nibe split. Zobacz jak wygląda i porównaj parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

spokojnie - nie spadłem z krzesła z powodu awarii sprężarki w Panasie...

Może uda się ustalić historię tego „sweterka”, wtedy zobaczymy co i jak.

Odnośnie błędu H98 , to u mnie jest tak niekiedy przy niskiej modulacji (kiedy jest dużo na plusie na zewnątrz) i PC wyłącza sprężarkę przy działającej obiegówce.

Prawdopodobnie na chwilę wzrasta ciśnienie gazu w jedn zewn lub czujnik tego ciśnienia działa ciut za nisko.

Problem rozwiązałem dwoma sterowniczkami :

-kontroli dT ok 2.5K z czasówką na ok 40 min , koszt wszystkiego 300 pln

-termostat z czujnikiem zewnętrznym , steruje on/off w/w układem od temp powyżej 8 st na zewnątrz ( histereza 2 K) , koszt 50 pln

Co do ceny PC P/W to moim zdaniem powinna być nie większa niż 20 000 pln.Dodam tylko , że coraz bardziej przekonuję się do monobloków-przynajmniej odpada ryzyko błędów montażowych no i są tańsze.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio artykuł o instalacjach chłodniczych, który ktoś tu zalinkował. Potem drążyłem temat i wygląda na to, że faktycznie większość instalacji chłodniczych jest robiona nieprawidłowo, wystarczy popatrzeć na zalecenia wykonywania tych instalacji a faktyczne instalacje i to niektórych instalatorów tu obecnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę , to nie rozumiem dlaczego są produkowane splity Pc P/W ?

Tradycyjna klima -to rozumiem , ale do CO ?

Jakie są zalety splita względem monobloka-no chyba nie woda ? Przecież są już od lat "bezpieczne" ciecze nie zamarzające ?

 

Po to aby np. kolega agb zrobił dwa kielichy i próżnię za 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla laika czy możecie mi wytłumaczyć co jest nie tak z tą izolacją rurek bo u mnie będzie ich 4,5m na zewnetrznym to chciałbym wiedzieć

.

I o co chodzi z tymi splitami bo np.Nibe produkuje i mono i splity to co wkońcu jeśli np.od Nibe to split czy mono

 

Chodzi o to ,że przy splitach trzeba FACHOWCA-musi wiedzieć co robi i robić to dobrze.Instalacja gazowa musi być szczelna , czysta i w próżni...

Nie każdy potrafi to zrobić.

Monoblok jest jednoczęściowym urządzeniem-podłącza się tylko zasilanie elektryczne oraz dwie rurki do systemu CO.

A dzisiaj jest różnie z tymi Fachmenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...