Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

To nie jest tak, że T-CAP daje 9kW, albo wcale. Może modulując zejść z mocą niżej. Z tym, że, z tego co wiem, 3-4kW to też nie jest optymalna moc pod kątem COP.

 

 

Przy okazji, jaki przedział procentowy mocy jest najlepszy ze względu na COP? Clarnet na swoim blogu podawał bodajże 70-80%, jeden z instalatorów mówił mi o 50%, ale widać, że nie był tego wcale pewien.

 

no właśnie, też bym się chętnie tego dowiedział, rozmawiałem z pewnym sprzedawcą/instalatorem wg niego pompa t-cap inwertorowa 9kW przy wyliczonym zapotrzebowaniu 6-7kW dla c.o. jest ok, bo się sprawnie moduluje od chyba 2kW (nie pamiętam dokładnie), czy to prawda i jak jest wtedy ze sprawnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Wychodzi na to, że Panas zrobił zabawkę a nie termostat. Ja nie widzę możliwości sterowania tym temperaturą skoro przy wskazywanej temperaturze 21 i ustawieniu na 22, w chwili załączenia pompy termostat przeskakuje na 22 i pompa potrafi się w ogóle nie włączyć. A jak nastawię na 23 to będzie grzała całą noc, bo tak szybko mi się dól domu nie nagrzeje (z 21 do 23 - choć to i tak przekłamane temperatury).

Ten problem wynika z budowy panela? Przyłożyłem w pobliże termistora zamrożone kostki rybne. Po paru minutach temperatura spadła o 1 stopień..... Szybkość reakcji zabójcza :)

Jest jeszcze w opcjach możliwość podłączenia zewnętrznego termistora. Testował ktoś może jego zachowanie? I co to typ/model?

A mógłbyś napisać jak to dokładnie się ustawia? Znam to menu ale w ciemno nie bardzo chciałbym przestawiać.

Właśnie przeniosłem. I to w pobliże wiatrołapu, który się wyziębia z braku drzwi wewnętrznych do garażu. A nawet jakbym nie przenosił, to pompa w momencie załączenia nie rozgrzewa rur aż tak, aby podnieść temperaturę wokół siebie. Przynajmniej mój model (SDC) potrzebuje czasu "aby się rozkręcić".

 

U mnie działa to super spada do 21 c start off 23 c. Jest strasznie czuły postoisz na chwile to wzrasta o 1 c jak odejdziesz wraca po chwili do właściwej temperatury. Za styczeń dostałem rachunek 259 zł razem z bytowym a wszystko mam na prąd tak że jestem super zadowolony z Sdc 9 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na pompę tylko jej sterowanie wbudowanym termostatem. Czy zdarzyło się, że pompa wyłączyła się po osiągnięciu tych 23 st.? Bo u mnie przy grzaniu tylko w taniej taryfie nigdy. Więc tak naprawdę nie steruje temperaturą tylko czasówką. Oczywiście mówimy o obecnych warunkach pogodowych, jak się zrobi cieplej dom będzie się szybciej nagrzewał pewnie. Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie najmniejsze wartości mocy zaobserwowałeś ??;

- pobór energii w kW,

- produkcja energii w kW

Co prawda nie do mnie ale już kilka razy o tym pisałem. Najniższe wartości to 0,8 pobór i 3 produkcja przy temp. na zewnątrz około -5 stopnia. Przy około +5 produkcja poniżej 4 nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sposob na dostep do "Service cloud" jezeli juz moj serwisant ma dostep do mojej pompy? Jak to zrobić

 

Załóż konto serwisanta i potem jako użytkownik wybierz swoje drugie konto jako serwisanta. Tak właśnie zrobiłem u siebie, panasonicowi nawet nie przeszkadza ten sam adres e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na pompę tylko jej sterowanie wbudowanym termostatem. Czy zdarzyło się, że pompa wyłączyła się po osiągnięciu tych 23 st.? Bo u mnie przy grzaniu tylko w taniej taryfie nigdy. Więc tak naprawdę nie steruje temperaturą tylko czasówką. Oczywiście mówimy o obecnych warunkach pogodowych, jak się zrobi cieplej dom będzie się szybciej nagrzewał pewnie.

 

To masz coś nie tak ma g13 21-7 pompa pracuje prawie zawsze w tych godzinach rano mam 23c jak jest cieplej to kilka godzin wystarczy żeby dobiła do 23C nie dobija tylko jak są duże mrozy. Jak jest 10 c na polu to co drugą noc chodzi bo termostat w domu nie puszcza jak temperatura do 21 c nie spadnie za styczeń 500 kwh C.o i C.w.u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz coś nie tak ma g13 21-7 pompa pracuje prawie zawsze w tych godzinach rano mam 23c jak jest cieplej to kilka godzin wystarczy żeby dobiła do 23C nie dobija tylko jak są duże mrozy. Jak jest 10 c na polu to co drugą noc chodzi bo termostat w domu nie puszcza jak temperatura do 21 c nie spadnie za styczeń 500 kwh C.o i C.w.u

Jak masz krzywą ustawioną ja mam -15/37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu się dowiesz ale żadnych konkretów,pytanie zadane już kiedy i żadnej odpowiedzi.

Mozna najwyżej podyskutować na temat zużycia prądu przez pompy co jest też jakąś parodią bo ludzie podają zużycie z 10m3 buka włącznie albo z pradem bytowym albo po jakis dziwnych cenach pradu bez przesyłów itp. itd

Może jest tu kilka osób znających się na rzeczy a może nie ale skutecznie chroni swoją wiedzę i albo jesteś odsyłany do jakiś regułek ze stwierdzeniem że już było milion razy albo jesteś wrogiem jak zaczniesz podważać czyjeś zdanie .

Aż roi się od naganiaczy w których interesie jest nie mówić o wszystkim a nóż ktoś będzie miał żle albo się popsuje to dodatkowy zarobek będzie.

Ja ciągle szukam

.Im większa wiedzę zdobywam tym robię się bardziej niewygodnym klijentem dla instalatorów.

Najlepiej nie wiedzieć ile coś kosztuje ,jak działa i tylko zadzwonić :"Panie chcę pompę,niewiem jak nie wiem co ,a nawet mnie to nic nie obchodzi bo gmina daje dotację" i wtedy jesteś najlepszym klijentem na drugi dzień 10-u stoi pod drzwiami i chce zakładać.

Jak juz coś wiesz i dopytujesz i coś chcesz ugrać to nawet o wycenę tygodniami nie możesz się doprosić .

Dalej nie wiem czy stosować bufor do grzejników czy nie jakoś niektóre argumenty mnie nie przekonują.

A na 20 już chyba instalatorów którzy za przeproszeniem tak jak tu niektórzy uważają się za najmądrzejszych to tak po równo 25% wogóle nie da bufora,25% na zasilanie,25% na powrocie,25% jako sprzegło z dwoma obiegami.

Ale żaden z nich nie da gwarancji na swoje jedynie słuszne rozwiązanie,że pompa będzie działać sprawnie,bezproblemow,osiągać dobre COPy,szybko i nie za często się odszraniać itd itp.

Najlepiej dać bufor,dodatkowe pompki ,dwa razy za dużą pompę i całe stado gadżetów bo wtedy jest jeszcze wiekszy zarobek i najbezpieczniej że bedzie to jakoś chodziło bez wywalania błedów a sprawności to już inna bajka.

I te teksty zrób OZE ,kurcze co jest bardziej miarodajne OZE czy moje zużycie opału np.z trzech ostatnich lat:bash:

Spalam 1,1t pelletu palnikiem w starym zarosnietym kotle co daje optymistycznie 5500kwh x90% sprawności= 5000kwh

W najgorsze mrozy idzie 10kg na dobę = 1,9kw/h czyli 3kw poma to i tak już spora w ciepłe dni nie będzie miała co robić ale nikt mi takiej nie chce założyć tylko pchają mi 9kw albo z wielką łachą 7kw .

A 3kw to Panie tylko na pana odpowiedzialność i żeby mi Pan nawet nie dzwonił że coś jest nie tak, że nie dogrzewa chaty itd.

To ja sie pytam Panasonic czy inni kłamią na temat osiąganych mocy w różnych temperaturach czy instalator nie jest pewny tego co robi i lepiej dać więekszą i mieć święty spkój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu się dowiesz ale żadnych konkretów,pytanie zadane już kiedy i żadnej odpowiedzi.

Mozna najwyżej podyskutować na temat zużycia prądu przez pompy co jest też jakąś parodią bo ludzie podają zużycie z 10m3 buka włącznie albo z pradem bytowym albo po jakis dziwnych cenach pradu bez przesyłów itp. itd

Może jest tu kilka osób znających się na rzeczy a może nie ale skutecznie chroni swoją wiedzę i albo jesteś odsyłany do jakiś regułek ze stwierdzeniem że już było milion razy albo jesteś wrogiem jak zaczniesz podważać czyjeś zdanie .

Aż roi się od naganiaczy w których interesie jest nie mówić o wszystkim a nóż ktoś będzie miał żle albo się popsuje to dodatkowy zarobek będzie.

Ja ciągle szukam

.Im większa wiedzę zdobywam tym robię się bardziej niewygodnym klijentem dla instalatorów.

Najlepiej nie wiedzieć ile coś kosztuje ,jak działa i tylko zadzwonić :"Panie chcę pompę,niewiem jak nie wiem co ,a nawet mnie to nic nie obchodzi bo gmina daje dotację" i wtedy jesteś najlepszym klijentem na drugi dzień 10-u stoi pod drzwiami i chce zakładać.

Jak juz coś wiesz i dopytujesz i coś chcesz ugrać to nawet o wycenę tygodniami nie możesz się doprosić .

Dalej nie wiem czy stosować bufor do grzejników czy nie jakoś niektóre argumenty mnie nie przekonują.

A na 20 już chyba instalatorów którzy za przeproszeniem tak jak tu niektórzy uważają się za najmądrzejszych to tak po równo 25% wogóle nie da bufora,25% na zasilanie,25% na powrocie,25% jako sprzegło z dwoma obiegami.

Ale żaden z nich nie da gwarancji na swoje jedynie słuszne rozwiązanie,że pompa będzie działać sprawnie,bezproblemow,osiągać dobre COPy,szybko i nie za często się odszraniać itd itp.

Najlepiej dać bufor,dodatkowe pompki ,dwa razy za dużą pompę i całe stado gadżetów bo wtedy jest jeszcze wiekszy zarobek i najbezpieczniej że bedzie to jakoś chodziło bez wywalania błedów a sprawności to już inna bajka.

I te teksty zrób OZE ,kurcze co jest bardziej miarodajne OZE czy moje zużycie opału np.z trzech ostatnich lat:bash:

Spalam 1,1t pelletu palnikiem w starym zarosnietym kotle co daje optymistycznie 5500kwh x90% sprawności= 5000kwh

W najgorsze mrozy idzie 10kg na dobę = 1,9kw/h czyli 3kw poma to i tak już spora w ciepłe dni nie będzie miała co robić ale nikt mi takiej nie chce założyć tylko pchają mi 9kw albo z wielką łachą 7kw .

A 3kw to Panie tylko na pana odpowiedzialność i żeby mi Pan nawet nie dzwonił że coś jest nie tak, że nie dogrzewa chaty itd.

To ja sie pytam Panasonic czy inni kłamią na temat osiąganych mocy w różnych temperaturach czy instalator nie jest pewny tego co robi i lepiej dać więekszą i mieć święty spkój.

 

Zgadzam się z tobą w 100 % ... dobrze ze t-capa nikt nie zaproponował.... aa Arturo ma bana to nie da rady .. Miałem to samo , jak 2016 szukałem PC - szykanowany za kłamstwa o wycenach zupełnie innych niż tu na forum , oskarżany o przekręty na VAT... aż skasowałem stary profil...

 

Nie dałem zarobić nikomu z forum i zaoszczędziłem sporo kasy ale to stare czasy..... a bajka trwa nadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu się dowiesz ale żadnych konkretów,pytanie zadane już kiedy i żadnej odpowiedzi.

Mozna najwyżej podyskutować na temat zużycia prądu przez pompy co jest też jakąś parodią bo ludzie podają zużycie z 10m3 buka włącznie albo z pradem bytowym albo po jakis dziwnych cenach pradu bez przesyłów itp. itd

Może jest tu kilka osób znających się na rzeczy a może nie ale skutecznie chroni swoją wiedzę i albo jesteś odsyłany do jakiś regułek ze stwierdzeniem że już było milion razy albo jesteś wrogiem jak zaczniesz podważać czyjeś zdanie .

Aż roi się od naganiaczy w których interesie jest nie mówić o wszystkim a nóż ktoś będzie miał żle albo się popsuje to dodatkowy zarobek będzie.

Ja ciągle szukam

.Im większa wiedzę zdobywam tym robię się bardziej niewygodnym klijentem dla instalatorów.

Najlepiej nie wiedzieć ile coś kosztuje ,jak działa i tylko zadzwonić :"Panie chcę pompę,niewiem jak nie wiem co ,a nawet mnie to nic nie obchodzi bo gmina daje dotację" i wtedy jesteś najlepszym klijentem na drugi dzień 10-u stoi pod drzwiami i chce zakładać.

Jak juz coś wiesz i dopytujesz i coś chcesz ugrać to nawet o wycenę tygodniami nie możesz się doprosić .

Dalej nie wiem czy stosować bufor do grzejników czy nie jakoś niektóre argumenty mnie nie przekonują.

A na 20 już chyba instalatorów którzy za przeproszeniem tak jak tu niektórzy uważają się za najmądrzejszych to tak po równo 25% wogóle nie da bufora,25% na zasilanie,25% na powrocie,25% jako sprzegło z dwoma obiegami.

Ale żaden z nich nie da gwarancji na swoje jedynie słuszne rozwiązanie,że pompa będzie działać sprawnie,bezproblemow,osiągać dobre COPy,szybko i nie za często się odszraniać itd itp.

Najlepiej dać bufor,dodatkowe pompki ,dwa razy za dużą pompę i całe stado gadżetów bo wtedy jest jeszcze wiekszy zarobek i najbezpieczniej że bedzie to jakoś chodziło bez wywalania błedów a sprawności to już inna bajka.

I te teksty zrób OZE ,kurcze co jest bardziej miarodajne OZE czy moje zużycie opału np.z trzech ostatnich lat:bash:

Spalam 1,1t pelletu palnikiem w starym zarosnietym kotle co daje optymistycznie 5500kwh x90% sprawności= 5000kwh

W najgorsze mrozy idzie 10kg na dobę = 1,9kw/h czyli 3kw poma to i tak już spora w ciepłe dni nie będzie miała co robić ale nikt mi takiej nie chce założyć tylko pchają mi 9kw albo z wielką łachą 7kw .

A 3kw to Panie tylko na pana odpowiedzialność i żeby mi Pan nawet nie dzwonił że coś jest nie tak, że nie dogrzewa chaty itd.

To ja sie pytam Panasonic czy inni kłamią na temat osiąganych mocy w różnych temperaturach czy instalator nie jest pewny tego co robi i lepiej dać więekszą i mieć święty spkój.

 

Nie rozumiem, po co ci pompa ciepła, jak obecnie zużywasz 1 tonę pelletu? Zaoszczędzisz rocznie 300-400 pln, co jednocześnie zeżre serwisant..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki biegnące do jednostki zewnętrznej ( zwłaszcza te na zewnątrz) powinny mieć solidną, kauczukową izolację. Te mi na taką nie wyglądają.

 

Kurcze, mi pompę montował jeden z forumowiczów. I tak zaglądam teraz na jego profil na facebook to widzę, tylko cienką izolację na wszystkich jego instalacjach. Co to znaczy? Nie zgodnie ze sztuką ? Co prawda już sam się zastanawiałem czy nieocieplić tego ale na razie inne prace trwają i zostawiłem to na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...